Nedvídek vychytal nulu

Date of publication Author Jan Rachota

Ve třetím zápase švýcarského turné si hokejisté Bílých Tygrů připsali první vítězství, když porazili HC Ambri Piotta jasně 4:0. Celý zápas odchytal brankář <b>Michal Nedvídek</b>, který si výbornými výkony říká o šanci v "A" týmu. Dvě branky vstřelil obrovitý Andrej Podkonický.

přát., pátek 18. srpna 2006
0:4
(0:2, 0:1, 0.1)

Branky Liberce: 11. Kočí (Pletka), 11. Procházka, 26. Podkonický, 48. Podkonický (Víšek).
Rozhodčí: Favre - Hofmann, Wehrli.
Vyloučení: 13:15 + Čermák, Zíb, Procházka všichni 10 min.
Využití: 0:3.
Střely: 26:36 (11:9, 8:15, 7:12 Diváci: cca 1 000.

HC Ambri Piotta

Bäumle - Höhener, Tallarini, Celio, Schumacher, Gianini, Mattioli, Wörndli - Trudel, Toms, Domenichelli - Demuth, Cereda, Kostovic - Baldi, Pont, Bianchi - Schena, Siritsa, Imperatori.

Nedvídek - Moravec, Jiruš, Krstev, Žabka, Hlavačka, Kočí, Derner, Zíb, Holub - Podkonický, Vaic, S. Procházka, Čermák, Pabiška, Pletka, Klimenta, Plodek, Tomajko, Jech, Vampola, Dušek, Víšek.

Bílí Tygři měli po celý zápas jasnou převahu. Domácí tým se musel vypořádat s absencí zraněných pílířů obrany Hedina a Du Boise. Stejně tak chyběl finský centr druhé formace Somervuori. Elitní kanadský útok Ambri v čele s vyhlášeným střelcem Domenichellim se proti Nedvídkovi v brance Liberce vůbec neprosadil. Obrana hostí mladému gólmanovi jeho pozici značně ulehčila precizní defenzivní činností. Přesto je čisté konto cenným osobním skalpem.

Utkání opět ovlivnila řada trestů na obou stranách. Na domácím celku se projevila nesehranost přesilových her. Tygři naopak ukázali svému soupeři, jak na to, už v 11. minutě. V době, kdy seděli na lavici útočníci Baldi a Careda, napřáhl na modré Václav Kočí a dostal hosty do vedení. Uběhlo pouhých 23 sekund a pokračující přesilovou hru pět na čtyři využil Stanislav Procházka.

Během druhé třetiny se domácí celek trápil ještě více a útoky Liberce se valily na brankáře Bäumleho jako na běžícím pásu. Z řady šancí dokázali však využít jen tu Andreje Podkonického z 26.minuty. Na druhé straně musel Nedvídek čelit nebezpečným střelám Demutha a Ceredy. V závěrečném dějství se prosadil opět Andrej Podkonický, když si v přesilové hře při vyloučení Wörndliho narazil puk s Víškem a chladnokrevně zavěsil na konečných 0:4.