Neprůstřelný Polášek a zvládnutý závěr. Juniorka vítězí v Chomutově!

Chomutov - V rámci 32. kola DHL Extraligy juniorů byl k vidění důležitý zápas v boji o play-off. V Chomutově se dlouho čekalo na první gól. Nakonec jej vstřelil Martin Jursa. Piráti za celých šedesát minut nenalezli recept na brankáře Rolanda Poláška a Tygři si tedy z pirátského ledu vezou tři body!

31.kolo, sobota 13. ledna 2018
0:3
(0:0, 0:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 49. Jursa, 60. Burda, 60. Nezbeda (Šír). Rozhodčí: Micka - Ondráček, Kokrment Vyloučení: 8:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:2. Střely na branku: 27:26. Průběh utkání: 0:3.

Piráti Chomutov

Běhula – Kopic, Seemann, Kleiner, D. Novák, Studený, Procházka, Hajič – Köver, Bajer, Polák, Hřebíček, Chlán, Kulich, Šeliga, Šišolák, Šilar, Adámek.

Polášek – Aubrecht, Krejsa, Charvát, Benák, Had, Starosta – Holenda, Šír, Průžek, Juščák, Nezbeda, Jursa, Burda, Kotyza, Bouřil.

V minulém utkání byli Liberečtí aktérem bláznivé přestřelky. V Litvínově zvítězili 5:4 po prodloužení, vyrovnali přitom až v samotném závěru. To dnes bylo na ledě Chomutova k vidění diametrálně odlišné utkání, opět však se šťastným koncem pro šelmy. První třetina byla ovlivněna nepřesnostmi a fauly na obou stranách. Šancí bylo k vidění jen pomálu.

Vyloženou příležitost si mohl hned v úvodu připsat Kotyza. Škoda, že puk nedokázal zpracovat a samostatný únik se tedy nekonal. Tygrům se příliš nevedlo v přesilovkách. Měli k dispozici hned dvě těsně za sebou, nicméně výrazněji nezahrozili. Velké šance tak přišly až těsně před odchodem do kabin a měli je na svědomí domácí. Nejdříve skončila teč Hřebíčka na tyčce, a následně diváci sledovali akci Kulicha. Ten postupoval na Poláška zcela sám, zkoušel přímou střelu, tu ale maskovaný muž zdárně vyrazil.

Další zajímavá příležitost Pirátů přišla hned v úvodu druhé periody. Köver operoval u pravé tyčky a Polášek měl co dělat, aby beton natáhl včas. Na druhé straně tedy mohl s bezbrankovým stavem pohnout Jursa, nicméně neprostřelil brankáře Běhulu. Chomutov měl mírně navrch. Polášek ale chytal skvěle! Z výborných pozic si na něj nepřišel Hajič, a následně ani Šilar. Maskovaný muž modrobílých svůj tým držel a v závěru druhé třetiny vychytal další únik. Tentokrát na něj pádil Hřebíček. Polášek se v brankovišti roztáhl a proti blafáku zasáhl betonem!

Třetí třetina se rozeběhla za stále trvajícího stavu 0:0. A Tygři v ní už měli mírně navrch. Střela Starosty se odrazila příhodně pro Aubrechta, proti jeho okamžité střele se ovšem zaskvěl Běhula. Úvodní branka přišla přesně v čase 49:00 a radost udělala Libereckým! Martin Jursa umě objel branku a zasunul černou gumu mezi gólmanovy betony - 0:1. Tygři hráli zodpovědně do defenzivy a domácím už nedarovali moc šancí. Jedna ale přišla, a byla z kategorie vyložených. Puk se odrazil k Bajerovi, jenž před sebou měl prázdnou klec. Trefit ji ovšem nedokázal!

V samotném závěru byl ještě vyloučen Jursa a Piráti to zkusili vabank. Tygři ale soupeře udrželi na uzdě, i když odvolal brankáře a měl tak o dva hráče víc. Naopak ještě zkrášlili skóre dvěma zásahy do prázdné klece. Nejprve Václav Burda vypíchl přihrávku a poslal puk do sítě - 0:2 a zápas uzavřel trefou na 0:3 Tomáš Nezbeda, kterému snadný gól nabídl Šír. Liberec přehrál Chomutov 3:0!

Jaroslav Beck
„Když rozhodující gól padne ve třetí třetině a ještě ze sporného icingu, to je asi nejhorší způsob jak prohrát zápas. Pak jsme dostali dva góly v powerplay. To jsme už museli zkusit, to bylo hop nebo trop. Vymlouvat se na to, že byl včera těžký zápas nebudeme. Bylo to o koncentraci, proměněných šancích a větším počtu střel. Ale nic nám neprošlo, všechny střely byli zblokované. Liberec výborně bránil, měl u toho potřebné štěstí a klid. A my jsme se nedokázali za celých šedesát minut prosadit a dát gól.“

Valdemar Jiruš
„My jsme dnes předvedli dobrý výkon. Hráli jsme dobře dozadu. Ubránili jsme soupeřovy přesilové hry. Podtrhnul to dobrý výkon gólmana. Co se týká defenzivy, tak dnes naprostá spokojenost. V ofenzivě jsme trochu zklamaní z toho, že jsme nesehráli lépe přesilové hry. Vezeme si domů 3 body, a za to jsme rádi. Klukům patří pochvala.“