Obrat v závěru utkání vynesl další body

Date of publication Author Jiří Beníšek

Nepříliš pohledná první třetina nenabídla žádné vyložené šance, lepší hokej se začal hrát až ve druhém dějství. Přestože Bílí Tygři v zápase dvakrát dotahovali vedení soupeře, v závěru znovu dokázali, že bodovat letos ve Svijanské aréně, to bude znamenat velké vítězství pro kohokoliv. Vyhrát zde dokázal jen Zlín, další tři týmy zde prohrály v prodloužení. Vítěznou branku tentokrát vstřelil <b>Leoš Čermák</b>.

20. kolo, úterý 02. listopadu 2004
3:2
(0:0, 1:1, 2:1)

Branky: 26. Procházka (Plodek, Hanzlík), 49. Rozsíval (Vaic, Vrbata), 56. Čermák (Rataj, Jiruš) - 24. Král (Bonk, Peterek), 46. Martynek (Bordowski). Rozhodčí: Bolina - Křivský, Hejduk. Vyloučení: 1:3, Využití: 0:0. Diváci: 3820.

Hnilička, Falta - Holub, Jiruš, Krstev, Duben, Moravec, Hanzlík, Jareš - Čermák, Rataj, Víšek, Šmíd - Novák, Plodek, Procházka - Vrbata, Vaic, Rozsíval - Vampola, Klimenta, Jech

HC Oceláři Třinec

Lakosil, Vojtek - Hunkes, Malinský, Podhradský, Mezei, Rozsíval, Chvátal, Houdek, Čakajík - Bordowski, Král, Vítek - Janků, Skořepa, Pavelek - Martynek, Bonk, Peterek - Kucharczyk, Polanský, Hašek

V úvodu utkání prověřil Lakosila Vaic, ale poté se dlouhé minuty nic vážnějšího nedělo. V 5. a 6. minutě se na trestné lavici sešli bratři Rozsívalové, ovšem každý na jiné. Části přesilovek ale ani jeden tým nevyužil. Do první vážnější šance se dostal Liberec až na začátku 14. minuty, kdy střílel Jiruš a dorážel Čermák. Lakosil byl ale bezchybný. V dalších minutách se hra přelévala z jedné strany na druhou, ale vážněji ohrozit branku soupeře, to se nedařilo ani jednomu týmu. Až v 19. minutě tvrdě vypálil od modré Hunkes, ale Hnilička předvedl ukázkový semafor a střelu zlikvidoval.

Úvod druhé třetiny byl ve znamení probouzejícího se náporu domácích, který zmrazil ve 24. minutě navrátilec do třinecké sestavy Richard Král. Ten využil závaru před Hniličkou a po střele, kterou vyslal Peterek, se zmocnil puku a bekhendem po ledě podél Hniličky dostal hosty do vedení. Tento stav však netrval dlouho. O dvě minuty později se přes střední pásmo prodral i s obráncem "na zádech" Stanislav Procházka a střelou po ledě od kruhů vyrovnal na 1:1. Po brankách na každé straně se úroveň hry markantně zlepšila, rychlé akce na obou stranách byly stále častější. Ve 35. a 36. minutě měli Liberečtí dvě velké šance, ale Rozsívalovi a po něm i Klimentovi chybělo trochu štěstí při zakončení. Na druhé straně Hnilička ukazoval svoje umění zejména po střele Polanského. Na konci 38. minuty pálil při přesilovce Vrbata od modré, Lakosil s námahou vyrazil, ale na Rozsívalovu dorážku byl krátký. Pomohlo mu ale štěstí a horní tyč jeho branky.

Do třetí třetiny nastoupili domácí velmi odhodlaně, do slibné šance se dostávala ve 42. minutě dvojice Vaic - Vrbata. Další studenou sprchu připravil domácím ve 46. minutě Rostislav Martynek, který po závaru před Hniličkou dotlačil puk za brankovou čáru a podruhé v zápase dostal hosty do vedení. Bílí Tygři odpověděli stejně rychle jako ve druhé třetině. Ve 49. minutě roztočila trojice Vaic, Vrbata, Rozsíval kolotoč před Lakosilem a na konci akce byl gól. Do skrumáže před brankou pálil Vaic a v nepřehledné houštině těl se dobře orientoval Patrik Rozsíval a šikovnou tečí vyrovnal na 2:2. Domácí úspěch povzbudil a odstartoval lavinu útoků na Lakosila. Ten odolával, ale bylo jen otázkou času, kdy bude překonán. V 56. minutě vymyslel vítěznou akci Igor Rataj. Na útočné modré čáře se šikovnou otočkou zbavil bránícího hráče a vyslal jedovatou střelu těsně nad ledem na Lakosilovu branku. Před ní ale změnil směr puku Leoš Čermák a zajistil tak Bílým Tygrům poprvé v zápase vedení. Jak se o pár minut později ukázalo, byla to branka vítězná. V závěru se Třinec snažil, ale domácí chytrou a taktickou hrou udrželi puk dost daleko od Hniličky a zaslouženě vyhráli.