Obrovský úspěch! Osmáci mistry České republiky!

Přerov - Osmá třída vyhrála i čtvrtý zápas na MČR v Přerově a potvrdila svojí dominanci. Vzhledem k tomu, že v pátečním utkání Tygři porazili druhou Kometu, mohou svěřenci Jiřího Bermanna začít oslavovat mistrovský titul již dnes. Gratulujeme!

MČR4, sobota 26. března 2016
0:7
(0:1, 0:3, 0:3)

Branky a nahrávky: 9. Pray (Nezbeda, Jiruš), 22. Strnad (Hampl, Cikhart), 27. Pray (Holec, Nezbeda), 29. Jiruš (Pojsl), 43. Kovář (Šimáněk), 55. Cikhart (Kovář), 58. Jansa. Rozhodčí: Antonín – Bubela, Zapletal. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 13:39. Diváci: 304.

HC ZUBR Přerov

Postava (27. Suchánek) – Holík, Raška, Svozil, Zábranský, Brázda, Zeman – Štíbr, Kolařík, Hradil, Ryšavý, Fencl, Petr, Martinec, Kleniar, Gréč, Hanák, Tarnoczy (C), Chytil, Jobánek, Kundrátek

Švejdová – Holec, Moc, Starý, Kovář, Hampl, Kollert – Šimánek, Jiruš, Pojsl, Pokorný, Jansa (C), Pray, Strnad, Cikhart, Jakubec, Nezbeda, Folda.

Do utkání vstupovaly šelmy v roli favoritů a svou pozici dokázaly potvrdit již v deváté minutě. Po menším tlaku Liberečanů vypálil ostře z pravé strany Wiliam Pray a přesnou ranou k tyči poprvé rozvlnil síťku za Postavou.

Zanedlouho mohlo být ale vyrovnáno. Do dobré střelecké pozice se propracoval Chytil, nicméně lapačka Švejdové byla nakonec proti pokusu připravena včas. Těsně před přestávkou ještě zkoušel vyzrát na přerovského brankáře Nezbeda, který se obtočil kolem zařízení a následně pálil z velké blízkosti. Postava zůstal klidný a pokus šikovného útočníka eliminoval.

Tygři vlétli aktivně i do druhé třetiny a téměř ihned se dočkali zasloužené odměny. Hamplovu střelu usměrnil Postava pouze k dobře postavenému Vojtěchu Strnadovi, jehož dorážka zapadla přesně mezi tři tyče.

Ve 27. minutě byl náskok Tygrů již tříbrankový. Postavu vyhnal z brány svým druhým gólem v utkání Wiliam Pray. Náhradnímu maskovanému muži Přerova vydrželo čisté konto necelou minutu. Vojtěch Jiruš ukořistil u červené čáry kotouč a následně tváří v tvář propálil Suchánka.

Skóre se do konce prostředního dějství nezměnilo, a to i přestože měly oba celky k dispozici po jedné přesilovce. Svěřenci trenéra Jiřího Bermanna potvrdili, že vstupy do třetin mají výborné. Dvě minuty po úvodním vhazování poslední dvacetiminutovky propálil přízemní dělovkou strážce svatyně domácích Filip Kovář. O pouhých několik okamžiků později si před brankovištěm počínal důrazně Jakubec, jenž se snažil dorazil za záda Suchánka Šimáňkovu střelu, leč neúspěšně.

To v pětapadesáté minutě už se šelmy radovaly. Jan Cikhart po rychlé kombinaci s Filipem Kovářem nedal gólmanovi Přerova šanci. A Zubr do konce utkání inkasoval ještě jednou. Při vlastním oslabení se do rychlého kontru propracoval kapitán Filip Jansa a přesnou ranou pod břevno vymetl snad všechny pavučinky v zařízení.

Tygři tak mohou začít oslavovat mistrovský titul za ročník 2015/2016. Porazili hned čtyři vítěze svých lig, pátý soupeř na ně čeká zítra. Celému realizačnímu týmu a hráčskému kádru patří za vynikající výsledek obrovská gratulace!

„Věděli jsme, že máme hodně silný tým. Klukům jsme na rovinu říkali, že se nechceme pouze zúčastnit, ale vyhrát, že si prostě jedeme pro zlato. Může se stát, že to nevyjde, ale jedeme zvítězit. Myslím, že třeba Kometa určitě nebyla horší než my. Nicméně chtěl jsem, aby měli kluci v hlavách, že chtějí uspět a ne si pouze přijet zahrát," prozradil po závěrečné siréně trenér Jiří Bermann.

Jiří Bermann
„První třetinu soupeř kladl odpor, ale druhou a poměrně rychlou třetí brankou jsem cítil, že to vyhrajeme. Najednou se projevila naše obrovská síla, uklidnili jsme se a myslím, že na ledě byl vidět pouze jeden tým.“