Oceláři porazili Bílé Tygry i počtvrté

Date of publication Author Michal Lauterbach, Radek Vokál

Čtvrtou domácí porážku v řadě utrpěli oslabení Bílí Tygři proti silnému týmu Třince. Navíc potřetí v řadě dali doma Tygři jen jednu branku. Stejně jako v zápase se Spartou se o ní postaral v oslabení <b>Pavel Kašpařík</b>, to ale bylo ze strany domácích všechno. Úspěchem pro Bílé Tygry je to, že gólman Koťátko musel kapitulovat jen dvakrát, vždy jej překonal po asistenci Pletky Marek Zadina. Sám Václav Pletka pak ještě sám pojistil výsledek do prázdné branky.

, úterý 25. února 2003
5:0
(kontumačně)

Kontumační vítězství Liberce pro neoprávněný start třineckého obránce Žabky.

Branky a nahrávky: 38. Kašpařík - 26. Zadina (J. Malinský, Pletka), 31. Zadina (Pletka), 60. Pletka (Jančařík). Rozhodčí: Vokurka, Kolísek - Guth, Rittich. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 2834.

Koťátko - L. Šmíd, J. Moravec, Krstev, Kočí, Jan Kudrna, Vála, R. Pospíšil, Jareš - Kábrt, M. Straka, Víšek - Hájek, Kašpařík, Rozsíval - V. Novák, Pabiška, Jiří Kudrna - Klimenta, Šulc, Jech.

HC Oceláři Třinec

Lakosil - Houdek, J. Malinský, L. Procházka, Jančařík, Čakajík, Žabka - Zadina, Stejskal, Pletka - Janků, Marek, Pavelek - Ivan, Meluzín, Skořepa.

První třetina začala ve vlažném tempu a další vývoj oživovala jen vyloučení, kterých oba týmy nabídly v 1. třetině dost. První vážnější situace nastala, když se třinecký Marek ocitl sám před Koťátkem, ale ten se roztáhl po brankové čáře a zabránil tak Markovi vstřelit branku. V 9. minutě Kašpařík tvrdě vystřelil na Lakosila, střela však byla zblokována do ochranné sítě. Při vyloučení Kábrta ve 12. minutě zahrozil Skořepa nebezpečným nahozením před branku. Ve 14. minutě se domácí Moravec dostal na své modré do potíží a musel svou chybu napravit faulem. O minutu později se před Koťátka protáhl Janků, ale Koťátko mu puk vypíchl. Na konci třetiny ještě zahrozil třinecký Skořepa, který překvapivou střelou donutil Koťátka, aby se vytáhl bleskovým semaforem.

Ve druhém dějství se hrálo o mnoho aktivněji a již ve 23. vteřině prověřil Marek Koťátkovu pozornost, střela však skončila na boční síťce. O pár vteřin později odpověděl Kašpařík po Rozsívalově nahrávce a prověřil z kruhu Lakosila. Ve 24. minutě byl liberecký tým potrestán za příliš mnoho hráčů na ledě. Třinec využil svou přesilovku až 2 vteřiny před koncem, kdy Malinský od modré přihrál Zadinovi a ten z kruhu pro vhazování skóroval. Ve 31. minutě se štěstím skóroval po Pletkově přihrávce Zadina Ve 37. minutě byl vyloučen Kočí a ještě před jeho návratem vybojoval Hájek na modré čáře puk, se kterým ujel Kašpařík a po kličce do bekhendu protlačil kotouč Lakosilovi mezi betony.

Ve třetí třetině po vyloučení Kočího a Jareše se Tygři dostali do potíží. Museli se bránit 26 vteřin v oslabení tří proti pěti, kterou však přečkali bez úhony. Ve 46. minutě prověřil Skořepa od modré Koťátka a o chvilku později vystřelil ze skrumáže před Lakosilovou brankou Kašpařík, ale puk do sítě neprošel. V 50. minutě byl již potřetí vyloučen Kočí, který po návratu z trestné lavice dostal pas na modrou čáru, ale přihrávku nezachytil. Dále se již hrál nepříliš atraktivní hokej. O vzrušení se dvě minuty před koncem postarali hosté, když si vyžádali oddechový čas. Tygři odvolali brankáře Koťátka a zkusili hru se šesti hráči v poli. V poslední minutě si vyžádali oddechový čas ještě domácí, ale gól zaznamenali Třinečtí, když se Pletka trefil přes celé hřiště do prázdné klece domácích.

Souboj Tygrů s Oceláři nebyl příliš pohledný hokej a vše podstatné se odehrálo ve 2. třetině. Počet vyloučení byl vyrovnaný 7:7, ale domácí nedokázali v přesilových hrách narozdíl od soupeře skórovat. Třinec porazil Tygry 1:3, a tak se ani dnes domácí nedočkali v duelu s Třincem ani jediného bodu.