Osmáci rozstříleli Vítkovice a na MČR slaví druhou výhru!

Přerov - Tygří osmáci dokázali i své druhé utkání na turnaji dovést do vítězného konce. Vítkovicím vstřelili hned šest branek, a jelikož Čajan ani Švejdová neinkasovali, připsalo si naše mužstvo vysokou výhru. V článku naleznete opět jak podrobnou reportáž, tak videozáznam.

MČR2, čtvrtek 24. března 2016
0:6
(0:0, 0:4, 0:2)

Branky a nahrávky: 26. Nezbeda (Jiruš), 27. Jansa (Strnad, Kollert), 33. Cikhart (Strnad), 37. Nezbeda (Jiruš, Pray), 49. Šimáněk (Cikhart), 58. Cikhart. Rozhodčí: Kika – Gančarčík, Rožánek. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 19:41. Diváci: 82.

HC Vítkovice Ridera

Dolíška – Smolka, Hranický, Kočí, Bystroň, Hájek, Plánka, Havlík – Tvrdý, Zajíc, Hudeček, Krejsa, Stibor, Schauer, Makovec, Kubík, Pastor, Ivan

Čajan (32. Švejdová) – Holec, Moc, Starý, Kovář, Hampl, Kollert – Šimáněk, Jiruš, Pojsl – Pokorný, Jonák, Jansa – Pray, Strnad, Cikhart – Jakubec, Nezbeda, Folda

Oba týmy si v prvním hracím dni připsaly vítězství, Tygři zdolali Strakonice a Vítkovičtí vyzráli na Přerov. Bylo tedy jasné, že následovat bude tuhá bitva. A právě ta byla v první periodě k vidění. Velkou šanci si po třech minutách hry vytvořil Strnad, ale z pravého kruhu určeného pro vhazování nakonec orazítkoval pouze horní tyč.

V samotném závěru úvodního dějství si domácí vytvořili tlak, avšak liberecká obrana v čele s Čajanem střely Ivana, Kočího i Hudečka ustála bez inkasované branky. Po přestávce navíc přišla ze strany hokejistů z města pod Ještědem odpověď v podobě hotové kanonády. V pětadvacáté minutě Tygři dokázali zužitkovat přesilovou hru po vyloučení Hudečka.

Juriš našel rychlým pasem před brankou volného Lukáše Nezbedu, který mazácky poslal Dolíška na opačnou stranu zařízení a zakončil do odkryté klece. Liberečané mohli začít slavit - 0:1. O pouhých 71 vteřin později navíc modro-bílí slavili úspěch znovu, i když tentokrát s notnou dávkou štěstí. Filip Jansa napřáhl a vyslal tvrdou ránu z úctyhodné vzdálenosti. Brankář Vítkovic sice projektil dobře viděl, ale i přesto mu puk přeskočil beton a následně doputoval až za jeho záda - 0:2.

V polovině hrací doby se trenér Jiří Bermann rozhodl vystřídat brankáře a Viktorka Švejdová si svůj nástup na hrací plochu náležitě užila. O pouhých několik okamžiků po střídání totiž vyjel z rohu kluziště do mezikruží Jan Cikhart a přesným bekhendovým pokusem do pravého horního rohu rozjásal liberecký tábor potřetí - 0:3.

Zanedlouho poté se navíc krásnou souhrou prezentovala trojice Jiruš-Pray-Lukáš Nezbeda. Poslední jmenovaný zůstal naprosto osamocený před Dolíškem a následně již neměl problém dopravit kotouč mezi tři tyče - 0:4. Po druhé přestávce mohl snížil náskok šelem Pastor, jenž se ocitl sám před Švejdovou. Zamířil nad lapačku, ale strážkyně liberecké svatyně nakonec kotouč výborným zásahem zachytila včas.

Definitivní zlom po celý průběh střetnutí nenastal. Ani po druhé třetině jsme si nebyli výhrou jistí, soupeř totiž vstupoval do posledního dějství přesilovkou. K nakopnutí týmu stačí jedna branka. Přesvědčeni o vítězství jsme byli teprve pár minut před závěrečnou sirénou, určitě to nebylo za stavu 4:0. Soupeř měl v týmu hned několik šikovných hráčů," popisoval po zápase trenér Jiří Bermann.

V devětačtyřicáté minutě nalezl Cikhart před brankou najetého Petra Šimáňka. Ten se dokázal prosadit i přestože byl atakován obráncem - 0:5. V samotném závěru duelu se navíc k Janu Cikhartovi odrazil kotouč po ráně jednoho ze spoluhráčů. Šikovný útočník ho neomylně poslal za záda Dolíška a definitivně zpečetil vysokou výhru Tygrů. Již zítra však čeká naše mužstvo veledůležitý souboj s brněnskou Kometou.

Jiří Bermann
„Předvedli jsme sebevědomý a kvalitní výkon. Myslím, že jsme soupeři v celém průběhu utkání nedali šanci.“