Osmnáctka si zajistila postup do play-off, doma přemohla poslední Letňany

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - V rámci 16. kola zavítal do Svijanské Arény beznadějně poslední celek Letňan. Pražané kladli odpor jen v první třetině. V dalším průběhu utkání se už šelmám začalo střelecky dařit a s jistým Kristiánem Novákem za zády dokráčely ke třem bodům, které je vynesly do play-off. Základ k vítězství položili Tygři v přesilovkách, využili totiž hned tři tyto možnosti.

16.kolo, sobota 18. listopadu 2017
(1:0, 2:0, 2:1)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 6. Rychlovský (Žůrek), 36. Maťátko (Adamec), 39. Rychlovský (Charvát), 43. Hájek (Adamec), 49. Adamec (Drábek, Křepelka) – 52. Slavík (Valdhans, Nárovec). Rozhodčí: Nepomucký – Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 9:8. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 48:20. Diváci: 88.

Novák – Adamec, Šuráň, Hampl, Charvát, Bieniek, Žůrek, Ira – Rychlovský, Maťátko, Drábek, Cikhart, Křepelka, Vomáčka, Bitman, Hájek, Šafařovský, Šeliga.

HC Letci Letňany

Hamalčík – Štěpánek, Schönbauer, Zedek, Riley, Krutil, Searle, Hlinka, Narovec, Valdhans, Klíma, Soukup, Kalina, Janča, Bespalchenko, Srbek, Janiurek, Slavík, Pejchal, Teuber.

Bílí Tygři do souboje s outsiderem vstoupili aktivně a brzy si začali vytvářet tlak. Drábek ještě mezi kruhy neuspěl, mrzet ho to ovšem nemuselo. Chvíli poté se totiž po parádní Žůrkově přihrávce ocitl v úniku Jakub Rychlovský a trefil se přesně k tyči - 1:0. Letňany první obdržená branka nabudila a rázem mohly vyrovnat. Pejchal měl k dispozici trestné střílení, které ale Novák zneškodnil betonem.

Ve zbytku první části šelmy svého soupeře zcela jednoznačně přehrávaly, vytvořily si velké množství vyložených šancí, ty ale díky několika skvělým zákrokům Hamalčíka brankou neskončily. Další úspěšné trefy přišly až ve druhé třetině.

Ta byla v úvodu vskutku divoká a radovat se mohly oba týmy. Vomáčka nejdříve při rychlém brejku orazítkoval tyčku a o chvíli později Novák vychytal na druhé straně unikajícího Srbka. Liberecký brankář si na nedostatek práce v těchto chvílích celkově nemohl stěžovat, při další šanci čelil Narovcovi a střelu z mezikruží fantasticky vyrazil. Na druhé straně zakončoval už do téměř do odkryté klece Drábek, ale trefil jen připravenou rukavici Hamalčíka.

A potom už přišel čas góly! Nejprve se ujalo zprvu nenápadné přesilovkové nahození Martina Maťátka - 2:0. Po využité početní výhodě přišla také branka při hře v oslabení. Jakub Rychlovský se vydal na zteč ve společnosti Charváta a po pěkné výměně kotouče trošku šťastně zvýšil již na 3:0.

Trenér Milan Plodek o hře Tygrů v přesilových hrách:

"Se soupeřem jako jsou Letňany jsme to ani nijak moc neřešili. V těch důležitých zápasech, jako byl třeba v Boleslavi, jsme se neprosadili, takže to mě spíš mrzí. Dneska to bylo o tom, jestli se dají góly. Spíš je špatně, že tu Letňany mohly dát také pět šest gólů."

Třetí perioda se nesla ve stylu aktivního nástupu libereckých mladíků, který byl brzy vyjádřen další brankou. Po dobré práci Adamce doklepl v přesilové hře puk do sítě Matěj Hájek - 4:0. Tygři hráli i nadále s chutí ofenzivně a podařilo se jim završit pověstného bůra. Na 5:0 navýšil stav po povedené Drábkově pobídce Miloslav Adamec. Letňany ale nesložily zbraně a snažily se alespoň o čestný zásah, jenž se nakonec dostavil. Na konečných 5:1 upravil pohotovou střelou z prostoru mezi kruhy Jan Slavík.

Víc už střelci obou týmů nestihli. Tygři porazili Letňany 5:1 a zajistili si postup do play-off.

Milan Plodek
„Zápas se mi hodnotí dobře, i když ne úplně ta hra. Trápíme se v koncovce, což jsme viděli v Boleslavi. Nepadá nám to tam, jsme málo důrazní v předbrankovém prostoru, ale díky dnešní výhře Sparty se nám podařilo postoupit do lepší skupiny. Čeká nás tedy mnoho těžkých soupeřů. Máme jistotu play-off, takže s první částí můžeme být nakonec spokojeni.“

Jiří Seidl
„Myslím si, že dnešní zápas byl jako přes kopírák. Od začátku sezony se nám podařilo zlepšit obranu, už nás soupeři nedostávají tolik pod tlak, ale celou sezonu nás trápí koncovka. Nemáme hráče, který by to vzal na sebe, což nás táhne ke dnu. Pokud nedáme v zápase víc než jeden gól, nemáme v této soutěži šanci.“

16.kolo, sobota 18. listopadu 2017
(1:0, 2:0, 2:1)

Branky a nahrávky

HC Letci Letňany