Report ze zápasu

Paráda! Bílí Tygři roztavili třineckou ocel a zvýšili náskok na čele

05.02.2017Jan Kousal

Paráda! Bílí Tygři roztavili třineckou ocel a zvýšili náskok na čele

Třinec/Liberec - Souboj Třince a Liberce, největších dvou konkurentů v boji o Prezidentský pohár, zvládli lépe Bílí Tygři! Ti skórovali hned třikrát v úvodní periodě a Oceláři už ztrátu nedohnali. Vítězný gól si připsal na začátku druhé části Radim Šimek. Rozdíl mezi oběma soupeři vzrostl v tabulce na devět bodů.

45. kolo v Ne 5.2. 15:20
(1:3, 0:1, 2:0)
HC Oceláři Třinec

Komentář k utkání

V úvodní třetině očekávaného střetnutí navlékla obě mužstva, stejně jako zbylých dvanáct extraligových týmů, speciální dresy s podobiznou Ivana Hlinky. Speciální oděvy spojené s akcí Legenda pomáhá budete moci již brzy vydražit v internetové aukci.

Duel dvou nejlepších celků extraligy začal lépe pro Liberec. Bartovičovu úvodní šanci sice Hrubec zlikvidoval, za malý moment už ale kapituloval. Bližňák se několikrát rychle otočil s pukem za bránou, zpoza níž nahrál přesně na hůl Janu Stránskému. Ten svižně vypálil a trefil se přesně mezi betony třineckého gólmana. Za chvíli bylo v hostujícím táboru ještě veseleji. Do Radivojevičova stříleného pasu vložil hokejku těsně před Hrubcem Jakub Valský a Tygři vedli už o dvě branky.

Oceláři se dokázali oklepat a dočkali se snížení. Klimenta vypíchl v obranném pásmu puk Vitáskovi, čímž vyslal do rychlého brejku Petružálka. Ten za modrou nabídl kotouč Tyleru Redenbachovi, který prudkou ranou zápěstím k tyči Lašákovy branky vsítil kontaktní branku. Dvě minuty před koncem periody však zmrazil domácí publikum Lukáš Vantuch. Sváteční střelec zametl z předbrankového prostoru mezi tři tyče skvělou přihrávku Stránského z rohu hřiště.

Jak Liberečtí zakončili první část, tak odstartovali i tu druhou. Radivojevič v početní výhodě nabil na modrou čáru Radimu Šimkovi, jehož bomba doplachtila až za Hrubcova záda. Šelmy pak svíraly Oceláře i nadále, ovšem Kýhosův tým se i díky time-outu s nejtěžšími chvílemi dokázal vypořádat.

Třinec vrátily do zápasu také dvě přesilovky, které byly domácími sehrány solidně, nikoliv však gólově. Největší příležitost zmírnit nepříznivý stav z pohledu Ocelářů měl Roth. Ofenzivní bek nejprve přestřelil Lašákovu klec, kotouč se však odrazil od zadního mantinelu zpět k Rothovi, jenže ten byl viditelně překvapený, a tak poloodkrytou libereckou klec trestuhodně minul.

Ve třetí části Třinec tlačil na Tygry, ti se ale dramatu dlouho bránili. Oceláři dostali k dispozici vždy nebezpečnou početní výhodu čtyři na tři, ale fantastická práce liberecké bránící trojice vedla k úspěšnému zvládnutí nepříjemného oslabení.

Domácí však dokázali svůj tlak vystupňovat. Čerstvou krev svému týmu vlil do žil Kamil Kreps, jenž se prezentoval rychlým výpadem po levém křídle, na jehož konci střelou zápěstím překonal Lašáka. V poslední minutě pak Lakatoš úmyslně posunul bránu, a tak bylo proti Lašákovi nařízeno trestné střílení. Tomáš Netík ukázal, že patří mezi nejšikovnější hráče extraligy. Čtyřicet sekund před koncem už to bylo najednou jenom o gól. Šelmy si ale závěr pohlídaly a tři body si v souboji s nejvážnějším rivalem v boji o Prezidentský pohár utéct nenechaly.

Filip Pešán

"Vstoupili jsme do utkání s cílem hrát aktivně, koncentrovaně a pokorným vystupováním si naklonit štěstí na naši stranu, což se nám v závěru zápasu vyplatilo. Myslím, že jsme odehráli dobrý zápas. Zlobili jsme soupeře v jeho obranném pásmu, výborný výkon podal Janko Lašák a zaslouženě jsme dneska vyhráli. "

René Mucha

HC Oceláři Třinec

"Musím přiznat, že soupeř byl v první třetině aktivnější, hladovější a důraznější. V tu chvíli výhra právem patřila na jejich stranu. Do druhé části jsme vstoupili lépe, ale krátce nato jsme v oslabení dostali gól na 1:4 a vypadalo to, že výsledek je hotový. Musím ale poděkovat celému týmu a fanouškům, kteří nás hnali a chtěli, abychom to utkání zdramatizovali. Myslím, že ve třetí třetině jsme ukázali, že jsme schopni otáčet výsledky. Soupeř byl ale zejména do půle utkání lepší a proto o gól vyhrál. "

Branky a nahrávky
Branky a nahrávky: 15. Redenbach (Petružálek, Klimenta), 48. Kreps (Nosek, M. Doudera), 60. Netík (TS) – 3. J. Stránský (Bližňák), 9. Valský (Radivojevič, R. Šimek), 18. Vantuch (J. Stránský), 23. R. Šimek (Radivojevič). Rozhodčí: Vladimír Baluška, Daniel Konc – Jaromír Bláha, Josef Špůr. Vyloučení: 5:6, navíc Kane (TRI) 10 min. OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 736. Střely na branku: 27:31. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 3:4.
Statistiky hráčů
Vitásek Ondřej0000

Hlavní zprávy

Social stream

Ukažte své příspěvky ze sociálních sítí na našem webu!

generální partner