Paráda! Osmnáctka šesti góly sestřelila Olomouc a ujala se vedení v sérii

Liberec - Úvodní duel osmifinále byl dlouhou dobu vyrovnaný, v prostředním dějství ovšem liberecká U18 nastřílela soupeři čtyři góly a ve třetí třetině už si svůj náskok trpělivě pohlídala. Po skvělém výkonu a výhře 6:2 se tak Liberečtí ujali proti Olomouci vedení 1:0 na zápasy.

OF1, sobota 17. března 2018
6:2
(2:1, 3:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Rychlovský (Charvát), 11. Had (Šeliga, Maťátko), 27. Bieniek, 28. Šeliga (Maťátko, Had), 34. Drábek (Bieniek), 41. Žemba (Rychlovský) – 8. Štefka (Rutar, Vosátko), 34. Indrák (Hlaváč). Rozhodčí: Vyštejn – Beneš, Kurtin. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 188. Střely na branku: 35:16. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 5:1, 5:2, 6:2.

Pařík – Aubrecht, Adamec, Šuráň, Hampl, Charvát (A), Bieniek, Žůrek, Had – Rychlovský, Maťátko, Liška, Drábek, Křepelka, Vomáčka, Bitman, Hájek (C), Kotyza, Žemba, Šafařovský (A), Šeliga.

HC Olomouc

Mokrý (Hasala) – Rutar, Mader (C), Klesla, Harabiš, Hlaváč, Vosátko (A) – Kalač, Tomajko, Štefka, Rosecký, Paťava, Štědrý, Indrák, Liška, Krátký, Handl, Kořenek (A), Kret, Dvořák

Utkání začalo ve svižném tempu hodného play-off a bojovalo se doslova o každý metr ledu. Už od úvodního vhazování byli Tygři o něco aktivnější a první gól na sebe nenechal dlouho čekat. Jakub Rychlovský si z rohu vybruslil až do střelecké pozice a povedenou ranou z mezikruží otevřel skóre – 1:0.

Olomouc ovšem postupně vyrovnávala hru a po několika minutách vyrovnala, když se z rychlého protiútoku prosadil při signalizované výhodě David Štefka - 1:1. Následně ovšem putoval na trestnou lavici jeden z hostujících hráčů a Liberečtí nabídnutou přesilovkou nepohrdli. Petr Had dokonale využil clony v brankovišti a střelou od modré čáry překonal Vojtěcha Mokrého - 2:1.

Ve druhé třetině se s góly roztrhl pytel. Velkou šanci ještě Adam Charvát nevyužil, jenže o dvě minuty později se obránce Szymon Bieniek vydal na útoční výlet, při kterém chtěl před bránu přihrát svému spoluhráči. Kotouč si ovšem do vlastní klece nechtěně tečoval jeden z hostujících beků – 3:1. Vzápětí už to bylo o tři branky, když se ke sraženému pasu Martina Maťátka dostal Dominik Šeliga a nekompromisně zamířil do napůl odkryté svatyně Hanáků – 4:1.

Svěřenci trenéra Milana Plodka však stále neměli dost a v polovině utkání přidali pátou trefu. Ve skrumáži před Mokrým se nejlépe zorientoval Michael Drábek, jenž dotlačil kotouč za brankovou čáru – 5:1. Gólman Kohoutů poté zůstal chvíli ležet na ledové ploše, nakonec se ale zvedl a zamířil do kabiny. Jeho místo zaujal Marek Hasala. Sedmnáct vteřin poté bylo sníženo, když se mezi kruhy napřáhl Daniel Indrák a propálil jinak výborného Lukáše Paříka – 5:2.

Ve třetí třetině už Severočeši především trpělivě bránili svůj dostatečný náskok, přesto se ještě jednou prosadili. Jakub Rychlovský vyhrál buly směrem dopředu a okamžitě přihrál před bránu najetému Janu Žembovi, který poslal kotouč za bezmocného Hasalu – 6:2. Olomouc se poté ještě snažila utkání zdramatizovat, jenže Tygři už si své vedení v klidu pohlídali a po skvělém týmovém výkonu se ujali veden v sérii.

Jiří Rech
„Myslím, že jsme prohráli zaslouženě, protože jsme odehráli špatné utkání. Nebruslilo nám to, byli jsme takoví bojácní. Doufám, že to bude ve druhém utkání lepší.“