Paráda! Tygři v nervydrásajícím utkání přemohli Hradec a od postupu je dělí jedna výhra!

Hradec Králové/Liberec - Páté utkání čtvrtfinále na ledě Hradce Králové přineslo pořádné drama. Bílí Tygři dlouho vedli o dvě branky, jenže domácí deset minut před koncem snížili a až do konce zápasu se tlačili za vyrovnáním. Liberečtí ovšem přežili závěrečný nápor Mountfieldu a mají mečbol!

ČF5, čtvrtek 22. března 2018
1:2
(0:1, 0:1,1:0)

Branky a nahrávky: 2. M. Kvapil (Bulíř, Derner), 24. J. Vlach. Rozhodčí: Šír, Bulanov – Pešek, Hynek. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 6 129. Střely na branku: 31:18. Průběh utkání: 0:2.

Mountfield HK

J. Pavelka – Gregorc, Zámorský, Graňák, F. Pavlík, Vydarený, Cibulskis – Červený, Koukal (A), Smoleňák – Cingel, Džerinš, Jaroslav Bednář (C) – Berger, Dragoun, Köhler (A) – Šimánek, Kukumberg, Látal – R. Pavlík.

Will – Ševc (C), Pyrochta, Šmíd (A), Jánošík, Derner, Maier – Ordoš, P. Jelínek (A), Jašek – L. Krenželok, Redenbach, Bakoš – M. Kvapil, Filippi, Bulíř – J. Vlach, Lakatoš, J. Stránský.

Tygři začali utkání nejlépe, jak mohli a i tentokrát vstřelili první branku. Už po sedmdesáti vteřinách hry zachytil Lukáš Derner rozehrávku Hradce a přihrál Michalu Bulířovi, který tandemem přenechal kotouč Marku Kvapilovi a ten nekompromisní ranou prostřelil Jaroslava Pavelku. Vzápětí se do slibné šance dostal Jan Ordoš, jenže domácího gólmana nepřekonal.

Liberečtí pokračovali ve zvýšené aktivitě a málem svůj náskok navýšili. Michal Bulíř ale svou dělovkou od modré čáry mířil až moc přesně a trefil břevno! Poté se dostali ke slovu i hráči Mountfieldu, všechny jejich střelecké pokusy ovšem zlikvidoval jistý Roman Will, jemuž jednou musela pomoc branková konstrukce. Do kabiny si tak naše mužstvo odneslo jednogólové vedení.

Prostřední dvacetiminutovku začali mnohem lépe domácí, kteří zamkli Tygry v jejich obranném pásmu. Vyrovnání měl na své hokejce dvakrát Martin Látal, nejdříve ovšem svým bekhendovým zakončením minul a o několik okamžiků později ho rychlým mávnutím lapačky vychytal Roman Will.

Tým z města pod Ještědem nápor svého soupeře ustál a poté podruhé udeřil. Jaroslav Vlach přihrával před bránu najíždějícímu Petru Jelínkovi, jeho pas ale k velké radosti libereckých hráčů tečoval do vlastní klece obránce Blaž Gregorc. Následně hosté na dvě minuty zamkli Hradec na jeho území, Jaroslava Pavelku ale potřetí nepřekonali.

V závěru druhé periody přišly pro Severočechy horké chvilky. Na trestnou lavici totiž putovali v krátkém sledu Martin Ševc s Jaroslavem Vlachem a Mountfield dostal k dispozici výhodu dvou mužů v poli. Liberečtí však s vypětím všech sil náročné oslabení zvládli! Těsně před druhou sirénou se Královéhradečtí dostali do přečíslení tři na jednoho, při němž Jaroslav Bednář vyzval ke střele Andrise Džerinše, jenž měl před sebou zcela odkrytou bránu. Roman Will se však stihl přesunout a fantastickým zákrokem podržel Bílé Tygry.

Začátek třetí části byl pořádně divoký a hra se přelévala ze strany na stranu. Severočeši jeli v jednom z protiútoků tři na jednoho, Jaroslav Pavelka si však poradil jak s pokusem Tomáše Filippiho, tak s následnými dorážkami. Deset minut před koncem se Hradečtí dočkali snížení! Neprůstřelnost Romana Willa přerušil povedenou ranou zpoza obránce Rudolf Červený.

Vzápětí putoval na trestnou lavici Martin Ševc a Mountfield rozpoutal v hostujícím obranném pásmu peklo. Po dělovce Oskarse Cibulskise se kotouč od zadního mantinelu odrazil k Petru Zámorskému. Ten měl před sebou napůl odkrytou bránu, do jeho dorážky však vložil svou rukavici fantastický Roman Will.

Oslabení Tygři zvládli, jenže o chvíli později přišlo další a tlak domácího celku se stupňoval. Svěřenci trenéra Filipa Pešána ubránili i tuto početní nevýhodu, drama ale stále nekončilo. Minutu a půl před koncem opustil Jaroslav Pavelka bránu a pustil do hry šestého hráče. Hradečtí se usadili v útočném pásmu, které obléhali až do závěrečné sirény, všechny jejich pokusy ovšem Roman Will pochytal! Liberečtí hokejisté vybojovali na ledě svého soupeře těsnou výhru a otočili stav série na 3:2!

Filip Pešán
„Sehráli jsme velice organizovaný a bojovný zápas, který jsme pod většinu času měli pod kontrolou. Čím víc se blížil závěr zápasu, tím víc domácí tlačili. Dostal je na koně gól, kterým snížili, ale přes naši obětavou obranu, blokující hráče a skvělého Romana Willa nedokázali vyrovnat.“

Václav Sýkora
„Zápas se pro nás od začátku vyvíjel špatně, brzy jsme po chybě inkasovali první gól. Pak trochu jako by na nás padla křeč, nemohli jsme se do zápasu vůbec dostat. Můžeme být spokojeni jenom s poslední třetinou, kdy jsme se dostali do tlaku, ale bohužel jsme z toho vytěžili jenom jeden gól. Chybí nám góly z přesilovek, hlavně v dlouhé přesilovce pět na tři jsme možná mohli utkání ještě naklonit trochu víc na naši stranu. To se nám ale nepodařilo. Série pokračuje dál a prohráváme 2:3, výhoda je na straně soupeře. Teď jedeme do Liberce, kde rozhodně budeme chtít navázat na výkon z poslední třetiny a vrátit ještě sérii zpátky sem do Hradce.“