Pardubice roztrhaly liberecké naděje již v první třetině, Tygři poprvé v sérii ztrácí

Date of publication Author Lukáš Šonský

Pardubice/Liberec – Pátý semifinálový souboj se proměnil v jednostrannou záležitost. Bílí Tygři schytali od pardubického soka osm branek, výrazně strádali již po první dvacetiminutovce. V úterý budou Severočeši na svém ledě usilovat o odvrácení prvního mečbolu soupeře. Jedinou branku libereckého týmu vstřelil Jan Víšek.

SF5, neděle 01. dubna 2012
8:1
(4:0, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 12. Koukal (Starý, Kolář II), 18. Somík (Bartek, Cetkovský), 18. Koukal (Kolář I), 19. Radil (Benák, Kousal), 23. Rákos (Bartek, Kolář II), 38. Píša (Bartek, Somík), 55. Radil (Kousal, Kolář II), 57. Semorád (Zohorna) – 30. Víšek (Ulrych). Rozhodčí: Jeřábek, Šindler – Blümel, Barvíř. Vyloučení: 5:9, navíc Štich (LIB) 5 minut + do konce utkání. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 10 050 (vyprodáno). Střely na branku: 38:30. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 8:1. Hráči zápasu: Petr Koukal – Jan Víšek. Stav série: 3:2.

HC Dynamo Pardubice

Růžička – Píša, Kočí, Sičák, Borer, Benák, Kolář II, Drtina – Starý, Koukal, Kolář I – Somík, Cetkovský, Bartek – Rákos, Zohorna, Semorád – Buchtele, Kousal, Radil – Markovič.

Pinc (od 18. Vošvrda) – Trončinský, Derner, Čakajík, Výtisk, Roth, Holub, Ulrych, Štich – Bartovič, Nedvěd, Bárta – Vantuch, T. Urban, Bulíř – Víšek, Vak, Klimenta – Špaček, Bortňák, Krejčík.

Pardubický trenér již mohl počítat s obráncem Píšou, jemuž vypršel disciplinární trest. Bílým Tygrům naopak scházel dodatečně potrestaný Kudrna, což donutilo kouče Kalouse ke změnám v útočných formacích. Poprvé v play-off nastoupil mladý útočník Krejčík.

Severočeši se snažili vstoupit do zápasu aktivněji, poprvé však zahrozili domácí zásluhou Koláře I. Skóre se měnilo ve dvanácté minutě, přesilovku využil přesnou ranou zleva Petr Koukal – 1:0.

Následovaly liberecké chvíle hrůzy. Další početní převahu zužitkovaly Pardubice vzápětí, pokus Radovana Somíka nešťastně tečoval bruslí do vlastní klece před brankovištěm operující Výtisk. Za třiadvacet sekund již vedly Pardubice o tři branky, rychlé přečíslení zakončil Petr Koukal.

Brankář Pinc po druhé trefě domácího kapitána přepustil místo Vošvrdovi, ten ale neudržel čisté konto ani minutu. Lukáš Radil byl úplně sám před svatyní Bílých Tygrů a stanovil skóre po prvním dějství – 4:0.

Pětibrankový náskok vykouzlil Východočechům v úvodu prostřední třetiny Daniel Rákos, jenž z předbrankového prostoru došťouchl černou pryž za Vošvrdu. Hokejisté ČSOB Pojišťovny se poté stáhli z útočných pozic a do děje duelu začali promlouvat také Liberečtí.

Poprvé v sezoně se střelecky prosadil Jan Víšek, v polovině zápasu tečoval Ulrychovo nahození od mantinelu mezi Růžičkovy betony. Ovšem poslední slovo měli ve druhé dvacetiminutovce znovu Východočeši, Aleš Píša mířil v přesilové hře z pravého kruhu přesně do levého růžku – 6:1.

Domácí pokračovali v ofenzivních choutkách také v závěrečné periodě. Cetkovský ztroskotal na Vošvrdovi, na druhé straně trefil Čakajík po Nedvědově křížném pasu z kruhu tyč. Pardubický náskok mohl následně zvýšit Markovič, ale v samostatném úniku neuspěl. Radoval se až Lukáš Radil po střele z mezikruží – 7:1.

Bohatý gólový účet večera uzavřel prudkou ranou Jan Semorád, Pardubice smetly svého soupeře 8:1 a mají v sérii první mečbol. Severočeši budou o nápravu usilovat v úterý na svém ledě.