Pavel Falta vychytal první libereckou nulu!

Date of publication Author aVAL, Radek Vokál

Bílí Tygři poprvé v této sezóně neinkasovali ani branku a díky hubenému vítězství si připsali další velmi cenné tři body. Rozhodnutí přinesl závěr druhé třetiny. Ve 34. minutě poslal Michal Straka do šance Angela Krsteva a ten svým už šestým gólem otevřel skóre. V závěrečné minutě pak ujeli Kropáč s Hájkem a druhý jmenovaný čtyři vteřiny před druhou sirénou překonal Fraňka podruhé. Ve třetí třetině už diváci branku neviděli. <b>Pavel Falta</b> tak v posledních dvou zápasech proti konkurentům v boji o play-off pustil jedinou branku!

, úterý 10. prosince 2002
2:0
(0:0, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 34. Krstev (M. Straka), 40. Hájek (Kropáč). Rozhodčí: Husička - Šimůnek, Tošenovjan. Vyloučení: 4:10, navíc Novák (Liberec) 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 2950.

Falta - Čakajík, Kočí, Jiří Hanzlík, Krstev, J. Moravec, Gřegořek, R. Pospíšil - V. Novák, Kašpařík, Kábrt - Kropáč, M. Straka, Hájek - Rozsíval, Plodek, Jiří Kudrna - Jankových.

HC Energie Karlovy Vary

Franěk - Grof, Mádl, M. Hlavačka, Němeček, Topoli, Rodin - L. Svoboda, Skuhravý, Němčický - Opatovský, Kverka, Košťál - Balázs, Tvrdík, Kraus - od 41. navíc Pech, Pavliš, Vlček.

Ve 2. minutě upozornil na svou přítomnost gólmana hostí Petra Fraňka liberecký Kropáč. Hosté zahrozili až ve 4. minutě šikovnou tečí přihrávky zpoza Faltovy brány, ten však byl pozorný. Přesilovku z páté minuty Tygři nevyužili a nedostali se ani do nějaké vážnější šance. Tentýž scénář se opakoval při přesilovce Karlových Varů. Skrumáž před bránou těsně po skončení oslabení svého týmu řešil Falta. Větší šanci měl až ve 14. minutě liberecký Hájek, když se po těžce vybojovaném puku dostal před Fraňka, trefil však jen jeho levý beton. Tygři vysunuli forčeking, začali více napadat soupeře na jeho polovině. Energetici však ve své obranné třetine důsledně bránili a domácí se tak do šance nedostali.

Druhá třetina se nesla ve znamení rychlého a útočného hokeje, kdy se hra bleskově přesouvala z jedné strany na druhou a útočníci o sobě dávali vědět. Velkou šanci měl při přesilovce Krstev, do které se Tygři dostali, když Vary špatně spočítaly své hráče na ledě. Vynikali především brankáři obou týmů, kteří byli později vyhlášeni nejlepšími hráči zápasu. Karlovarského Fraňka však překonal při přesilovce ve 34. minutě Krstev po krásném vysunutí od Straky a otevřel skóre zápasu. Hosté měli ke gólu blízko o dvě minuty později, kdy bylo před Faltou opravdu horko, leč vyšli z tohoto závaru bezúspěšně. Stejně tak o chvilku později bleskové sklapnutí betonů libereckého brankáře připravilo Energetiky o vyrovnání. Do konce třetiny přišlo ještě vyloučení na obou stranách a pár sekund před koncem pak podal další důkaz o své vynikající formě Pavel Falta, když předvedl před svou bránou doslova tygří skok po puku. Přišlo vhazování v obranném pásmu domácích, Tygři jej vyhráli a do brejku se dostali Kropáč a Hájek. Jejich ukázková kombinace skončila v čase 39.56 gólem v síti Karlových Varů.

Liberečtí byli gólem do šatny nabuzení, i ve třetí třetině tlačili Energetiky a hrálo se především na straně před brankářem hostů. Občasné výpady útočníků gólovou šancí nehrozily, ale hra se začala přiostřovat. Přibývalo osobních soubojů i vyloučených a to na obou stranách. Hokejisté Karlových Varů otevřeli hru, ale přes ochranný tygří val na modré čáře se moc energie před Pavla Faltu nedostalo. Domácí pak nevyužili ani přesilovou hru 5 na 3 z 56. minuty. V poslední minutě, kdy Energie hrála bez brankáře, už jen drželi výsledek, což se jim nakonec povedlo. Necelých 3000 diváků tak vidělo první extraligovou nulu Bílých Tygrů.