Petr Šachl oslavil své narozeniny vítězným gólem

Date of publication Author Ondřej Flanderka

L i b e r e c - Bílí Tygři dokázali po čtyřech zápasech opět naplno bodovat. Domácí byli v utkání s Ústím jasně lepším týmem a zaslouženě vyhráli. Velkou měrou se na vítězství podílel <b>Petr Šachl</b>, který v den svých třicátých narozenin vstřelil úvodní branku a překonal do té doby výtečného Přikryla. Velký podíl na výhře má i Michal Fikrt, který vychytal svou první nulu v extralize.

27. kolo, neděle 02. prosince 2007
3:0
(0:0, 3:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 30. Šachl (Blatný), 36. Klimenta (Krstev), 36. Čermák (Pletka). Rozhodčí: Hodek - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 6:13, navíc Janků a Hašek (oba UNL) 10 min. Využití: 3:0. Diváci: 5386. Střely na branku: 54:18.

Fikrt - Moravec, Jiruš, Hunkes, Krstev, Žabka, Kočí, Holub - L. Čermák, Kašpařík, V. Nedorost - Klimenta, Plodek, Víšek - S. Procházka, Šachl, Bartovič - Blatný, Dušek, Pletka - Vantuch.

HC Slovan Ústečtí Lvi

Přikryl - Gýna, Vágner, Novotný, Hořava, Pojkar, Zápotočný, Ficenc, Evan - Janků, Pazourek, Klimt - Novák, Martinec, Šaffer - Šagát, Špirko, Klobouček - Mrázek, Nedorost, Hašek

Do utkání vstoupili aktivněji Tygři. Hned v první minutě si dobré příležitosti vytvořili Václav Nedorost s Pavlem Kašpaříkem. Přikryl si s jejich pokusy ale poradil a šance se naskytla Lvům, protože Plodek byl přísně vyloučen na dvě minuty za hru vysokou holí. Fikrta prověřil v přesilovce Šagát, jehož ránu musel liberecký brankář vyrazit do ochranné sítě. Útočný hokej pokračoval i nadále. Domácí byli blízko brance po akcích Čermáka a Plodka, kdy v obou případech poskakoval kotouč po brankové čáře.

Tygři měli v polovině první třetiny územní převahu, hosty držel ale dobrými zákroky pozorný Přikryl a do dobré šance se na druhé straně dostal Martinec, který zblízka prověřil domácího gólmana. V Tipsport areně se hrál i nadále útočný hokej, čemuž dopomáhala i častá vyloučení na obou stranách. Tygři měli několik slibných příležitostí při vyloučení Vágnera. Hosté, jmenovitě Janků, zase při trestu Hunkese.

Další pěkné možnosti byly k vidění v sedmnácté minutě. Akci Plodka s Klimentou zakončil druhý jmenovaný střelou těsně nad branku Lvů a prakticky z protiútoku našel nádherně Janků Klimta, který ale v rozhodující chvíli těsně před brankou puk nezpracoval. Závěr prvního dějství přinesl ještě několik střel na obou stranách, gólu se však diváci nedočkali.

Druhé dějství odstartovala souhra Kašpaříka s Víškem, kterou musel řešit na poslední chvíli vracející se obránce Vágner. Domácímu publiku se předvedl i ex-liberecký útočník Václav Novák, který se protáhl podél mantinelu a přihrál do dobré pozice Hořavovi, který od modré trefil Fikrta. Po této akci se ale hosté na několik minut odmlčeli a hrálo se především v obranné třetině Lvů. Domácí byli několikrát velmi blízko úvodní brance, ale Čermákova dorážka pouze poskakovala po brankovišti, Šachlova střela se otřela o tyč a následná teč liberecké „dvaadvacítky“ skončila těsně vedle.

Tlak domácích byl stále větší. Po střele Víška dorážel nebezpečně Hunkes. Následně byl vyloučen hostující Mrázek a Tygři se v polovině utkání v přesilovce dokázali prosadit. Zdeněk Blatný si sjel od mantinelu a jeho střelu zápěstím tečoval mimo dosah Přikryla Petr Šachl, který tak brankou oslavil své třicáté narozeniny. Hosté mohli ale rychle vyrovnat. Na trestnou lavici usedl podruhé v zápase navrátilec do domácí sestavy Václav Pletka a po Kloboučkově střele se k rychlé dorážce dostal Rastislav Špirko, jeho střelu ale Fikrt skvěle vyrazil.

Asi klíčová fáze utkání se odehrála v šestatřicáté minutě. Na trestnou lavici usedl nejdříve Adam Šaffer a po něm i Jan Klobouček a domácí dokázali početní výhodu dokonale využít. Nejprve se po Krstevově příhře nekompromisně pod víko trefil Tomáš Klimenta – 2:0 a necelých čtyřicet vteřin na to, se ve zbývající přesilovce pět na čtyři, po ukázkové souhře s Pletkou trefil i nejproduktivnější Tygr Leoš Čermák – 3:0. Domácí si tak díky třem využitým přesilovkám vytvořili před třetí třetinou rozhodující náskok.

I do závěrečné třetiny vstoupili mnohem aktivněji domácí. Zatímco Fikrt si v prvních pěti minutách třetí části nesáhl na puk, jeho protějšek Přikryl musel řešit střelu Jiruše, nebezpečnou akci Klimenty a dorážku Blatného. Až při akci Mrázka s Andrejem Nedorostem, musel být domácí brankář ve střehu. Liberec nastoupil do třetí třetiny bez Václava Nedorosta, který si obnovil zranění levého ramene a zbytek utkání sledoval pouze ze střídačky a v první řadě Tygrů ho nahradil Václav Pletka.

V padesáté minutě se připomněli hosté dvěma střeleckými pokusy. Ránu Vágnera i Novotného ale Fikrt bezpečně pokryl. O něco později si před druhou branku rychle najel Bartovič a Pojkarovi nezbývalo nic jiného než zatáhnout za záchrannou brzdu a následně odejít na dvě minuty na trestnou lavici. V následné přesilovce nebezpečně dorážel Kašpařík, jeho pokus ale skončil těsně vedle. V sedmapadesáté minutě byl právě Kašpařík nebezpečně faulován Haškem u mantinelu, a domácí mohli tak i závěr utkání dohrávat v přesilovce před Přikrylem.

V poslední minutě se ještě do velké šance dostal oslavenec Šachl, jehož střela se otřela o vnitřní tyčku. Tygři si konec utkání pohlídali a i díky čistému kontu Michala Fikrta porazili Ústí 3:0.