Plzeň přejela Bílé Tygry rozdílem třídy

Date of publication Author Lukáš Šonský

L i b e r e c – Debakl. Severočeši v souboji osmnáctého extraligového kola propadli na všech frontách. Plzeň svého soupeře jasně přehrála, skórovala osmkrát a podtrhla domácí trápení Bílých Tygrů. Jedinou branku libereckého týmu vstřelil Wayne Simmonds.

18. kolo, pátek 02. listopadu 2012
1:8
(0:2, 1:4, 0:2)

Branky a nahrávky: 34. Simmonds (Šmíd, Nedvěd) – 11. Pletka (Kratěna, Kovář), 13. Straka (Vlasák, Gulaš), 22. Kratěna (Pletka), 25. Straka (Vlasák), 32. Balej (Kovář, Jeřábek), 37. Vlasák (Straka), 47. Gulaš (D. Růžička), 49. Balej (Gulaš). Rozhodčí: Kalivoda, Wagner – Kis, Rozlílek. Vyloučení: 10:10. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 881. Střely na branku: 20:24. Průběh utkání: 0:5, 1:5, 1:8. Nejlepší hráči: Wayne Simmonds – Tomáš Vlasák.

Pavelec (od 25. Pinc) – Šmíd, Cebák, Čakajík, Čutta, Havíř, Výtisk, Štich – Bulíř, Nedvěd, Dušek – Víšek, Galamboš, Kudrna – Stewart, Filippi, Simmonds – Kica, R. Vlach, Bárta.

HC Škoda Plzeň

Rask (od 47. Svoboda) – Slovák, Hanzlík, Marušák, Jeřábek, St. Pierre, Frolo, D. Růžička – Vlasák, Straka, Gulaš – Kratěna, Kovář, Balej – Pletka, Kašpařík, Dvořák – Hollweg, Havlíček, Lev.

Plzeň zamířila pod Ještěd v roli nejúspěšnějšího týmu na cizích hřištích, Liberec se na svém ledě trápí a neslavně začal také v souboji s Západočechy. Dvořák zasáhl hned v úvodu vysokou holí do obličeje protihráče Výtiska a dostal čtyřminutový trest, jenže Bílí Tygři nepředvedli v dlouhé přesilovce takřka nic.

Zahrozili paradoxně až v následném oslabení. Nedvěd spatřil na pravém kruhu volného Kicu, ovšem jeho střela mířila jen těsně vedle vzdálenější tyče, hosté naopak svoji první vážnější příležitost dokázali zužitkovat. V přesilovce doklepl kotouč z těsné blízkosti za Pavelcova záda Václav Pletka.

Ve třinácté minutě už měl plzeňský celek dvoubrankový náskok. Hokejisté Škody předvedli parádní přímočarou akci, po Vlasákově pasu skóroval takřka do prázdné branky Martin Straka. Vzápětí mohl slavit také Kovář, jenž individuálně prokličkoval až k brance, jeho akci scházelo pouze lepší zakončení.

Na začátku druhé třetiny se hosté podruhé v zápase prosadili při přesilovce. Odražený puk se otřel o Vlachovu brusli a poskakoval v brankovišti. Zdálo se, že domácí nebezpečí zažehnali. Brankáře však nakonec pokořil Ondřej Kratěna. Následně mohl po zaváhání brankáře Raska snížit Stewart, ale v tísni trefil z nadějné pozice jen boční síť.

Zato Západočeši všechny své šance dokázali využít. V pětadvacáté minutě utekli do přečíslení, Vlasák si počkal na reakci vracejícího se beka Šmída a kotouč poté postrčil na Martina Straku, plzeňský kapitán svým druhým gólem vyhnal Pavelce z branky. Zbytek duelu odchytal v domácí svatyni Pinc.

Severočeši mohli posléze snížit, velkou šanci měl Víšek. Byl v ideálním palebném postavení, Rask ale jeho střelu reflexivním zákrokem vytěsnil. Pod Ještědem pálili ostrými převážně hosté, Jozef Balej poprvé prostřelil nového muže v libereckém brankovišti, nadvakrát dotlačil černou pryž za čáru.

V atraktivní periodě se zásahu dočkal také domácí tým. Šmídova střela v přesilové hře propadla gólmanovi výstrojí, na brankovišti jí uklidil do sítě Wayne Simmonds.. Za necelé tři minuty však měla Plzeň náskok pěti tref zpět. Straka vyhrál v útočném pásmu buly přímo na hůl Tomáše Vlasáka a ten překvapil Pince.

V prvních minutách třetí třetiny hrál tým ze západu přesilovku v pěti proti třem, ale zahrozil až později. Zásluhou Milana Gulaše dokonce Plzeň posedmé slavila, hostující útočník se trefil v samostatném úniku mezi Pincovy betony. Po jeho trefě odešel Tuukka Rask z branky, za rozhodnutého stavu jej nahradil Svoboda.

Družina kouče Razýma byla k nezastavení, v další z nabídnutých početních převah se ve zmatcích u Pince nejlépe zorientoval Jozef Balej. Hosté jasně kontrolovali hru, soupeř byl frustrovaný. Strkanice po přerušení byly čím dál častějším jevem. Alespoň zmírnit potupnou porážku mohl dělovkou od modré čáry Čakajík, leč na Svobodu nevyzrál.