Po bodovém půstu si Tygři spravili chuť, Litvínov zdolali v nájezdech

Date of publication Author Tomáš Dolejš

L i b e r e c - Bílí Tygři přivítali v severočeském derby na svém ledě soupeře z Litvínova. Po vyrovnaném průběhu dospěl za stavu 3:3 duel do samostatných nájezdů, ve kterých rozhodl Branko Radivojevič. Liberečtí tak získávají body po dvouzápasové odmlce.

24. kolo, úterý 25. listopadu 2014
4:3sn
(0:1, 2:1, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 27. Valský (Filippi), 36. Bartek (Voráček), 58. Vampola, rozh. nájezd Radivojevič – 5. Hanzl (Gerhát), 25. Jurčík (Frolo, Šrámek), 47. Pavlík (Kubát, Hübl). Rozhodčí: Šindler, Horák – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3 995. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3.

Lašák – Výtisk, Šimek, Voráček, Kolmann, Derner, Kajínek – Radivojevič, Vampola, Jass – Vlach, Filippi, Valský – Krenželok, Jelínek, Bartek – Víšek, Urban, Kica

HC VERVA Litvínov

Francouz – Kubát, Frolo, Kousalík, Pavlík, Zeman, Pavelka, Baránek – Ručinský, Hübl, Jánský – Gerhát, Hanzl, Martynek – Trávníček, Piroš, Majdan – Jurčík, Šrámek, Písařík

Utkání začalo lépe pro Litvínov, hosté sice hráli oslabení, ale paradoxně v něm slavili úspěch. Robin Hanzl společně s Gerhátem ujeli liberecké obraně a první jmenovaný doklepl puk do klece Tygrů - 0:1.

I v severočeském duelu se projevilo nové posuzování nedovolených zákroků, tudíž o přesilové hry nebyla nouze. Bílí Tygři však dále natahovali nízkou produktivitu v nich a ani Litvínovu se nedařilo, v první třetině tedy další gól k vidění nebyl.

Do druhé části vstoupila Verva dobrým tlakem, nejprve měl velkou šanci Ručinský, ale minul. V pětadvacáté minutě se však hostům poštěstilo podruhé, od modré se napřáhl Ondřej Jurčík a vyzrál na Lašáka - 0:2. Liberečtí se však dokázali včas zmátořit a o dvě minuty později se jim podařilo snížit. Jakub Valský byl aktivní na brankovišti a Filippiho nabídku zužitkoval - 1:2.

Posléze přišlo i srovnání od Tygrů čtyři minuty před odchodem do šaten, Martin Bartek z pravé strany ukázal svou precizní střelu a trefil se pod víko Francouzovy svatyně - 2:2. Hostující celek reagoval zvýšenou aktivitou, ale Ručinský ani Kubát ve svých velkých šancích svůj tým zpět do vedení zatím nedostali.

Hráči v žluto-černých dresech však ve třetí dokázali skóre obrátit opět ve svůj prospěch, Filip Pavlík tvrdou ranou poslal puk až za Lašáka - 2:3. Podještědský tým se snažil ve zbytku času opět srovnat, a to se podařilo. Petr Vampola vzal iniciativu na sebe, probruslil až před Francouze a nekompromisně zakončil - 3:3. Zápas tak dospěl do prodloužení.

Oba týmy však v nastaveném čase moc neútočily a čekaly spíše až na nájezdy, které přišly na řadu posléze. V prvních dvou sériích střelci nebyli úspěšní, ale třetí sadu nájezdů rozhodl přesnou trefou Branko Radivojevič a přinesl tak Tygrům dva body.

Milan Černý
„Ceníme si toho, že za nepříznivého stavu mužstvo nekleslo na mysli a dokázali jsme srovnat. Sice se říká, že nájezdy jsou loterie, ale myslím, že Jánko Lašák byl excelentní. “

Miroslav Hořava
„Myslím si, že to bylo udřené utkání, pro diváky asi ne moc atraktivní. Remíza je zasloužená, domácí měli možná trochu štěstí v závěru, ale gratuluji.“