Date of publication Author

3. kolo, pátek 20. září 2002
4:1
(1:1, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 9. M. Straka (Kropáč, Kudrna J.), 29. Plodek (V. Novák), 47. Jankových (Rozsíval), 59. V. Novák (R. Pospíšil, S. Procházka) - 6. Bartoš (Štrba). Rozhodčí: Turčan - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 5520.

Falta - R. Pospíšil, Krstev, Čakajík, Jan Kudrna, Horáček, Kočí, M. Beránek, J. Moravec - Jankových, M. Musil, Rozsíval - Kropáč, M. Straka, Kábrt - V. Novák, Plodek, S. Procházka - M. Hájek, Moskal, Jiří Kudrna.

Banes Motor Č. Budějovice

Hudáček - Nedoma, Gřegořek, R. Suchánek, Jindra (42. Barinka), Babka, Kotaška - Štrba, Turek, Bartoš - Sailer, Michálek, Rob - Ondřej, F. Mrázek, Šimánek.

Do utkání vstoupili domácí aktivně, ale dopouštěli se zbytečných chyb, které hosté ještě nevyužili. Tygři měli šanci odpovědět na nápor Jihočechů v přesilovce. Aniž by se jim podařilo založit souvislou přesilovkovou akci, vypíchl v šesté minutě kotouč Peter Bartoš a sám svou individuální akci s přehledem zakončil. Domácí se snažili o rychlé srovnání skóre, ale útočné akce kazily drobné nepřesnosti. Z jedné takové nenápadné akce přihrál Kropáč najíždějícímu Michalu Strakovi a ten přízemní střelou k tyči srovnal na 1:1. V následujících minutách se hra kouskovala. V 15. minutě se pokoušel prosadit Štrba, ale dobře chytající brankář Falta s přehledem nebezpečnou situaci zlikvidoval. Závěr první třetiny dohrávali Tygři v oslabení.

Hosté v úvodu druhé části chtěli zužitkovat nabídnutou přesilovku, ale domácí obrana odolávala. Až v 5. minutě dal o sebe vědět první útok Bílých Tygrů, kdy přes obránce nebezpečně střílel Vítězslav Jankových. V dalším průběhu se na obou stranách často vylučovalo. Jednu z nabídnutých přesilovek Bílí Tygři využili. Časomíra ukazovala devětadvacátou minutu zápasu, když Václav Novák překonal brankáře Hudáčka. Puk se zastavil těsně před brankovou čarou, do prázdné branky jej ale pohotově zavěsil osamocený Jan Plodek - 2:1. Po druhém gólu začali Bílí Tygři vystrkovat ještě víc své drápy a neustále ohrožovali branku Vladimíra Hudáčka, ten však stále odolával. Budějovičtí spoléhali na rychlé útočné výpady, které s vypětím sil likvidoval Falta. V závěrečných minutách druhé třetiny se do tří šancí dostal Kropáč, následovali ho kolegové z prvního útoku Musil a Jankových, všichni si ale na Hudáčkovi vylámali zuby.

V závěrečné třetině se hra přelévala od branky k brance. Ve 47. minutě poslal Rozsíval na modrou pěkný pas Vítězslavu Jankových, pro kterého už nebyl problém zavěsit - 3:1. V dalším dějství hosté končili své šance na vynikajícím Pavlu Faltovi. V 57. minutě se nechal vyloučit Krstev, hosté si vzali oddechový čas a po něm se pokoušeli usadit v útočném pásmu. To jim ale nevyšlo, protože zbytečně fauloval Štrba. Při hře čtyři na čtyři odvolali hosté brankáře a pokoušeli se hrát power play. Budějovičtí pokazili přihrávku ve středním pásmu, té se zmocnil Robert Pospíšil, do otevřené obrany nahrál Stanislavu Procházkovi, ten posunul před prázdnou branku Václavu Novákovi, pro kterého již nebyl problém upravit na konečných 4:1 pro domácí.