Poslední desetiminutovka zlomila mladoboleslavský odpor. Tygři podruhé v sérii slaví

Date of publication Author

L i b e r e c – Hala burácela vestoje, tenhle triumf může být pro vývoj série dost možná klíčový. Bílí Tygři ovládli druhý semifinálový duel proti Mladé Boleslavi zásluhou skvěle zvládnuté třetí třetiny poměrem 5:2 a na led soupeře jedou s dvouzápasovým náskokem. V Boleslavi se hraje v pondělí a v úterý.

SF2, pátek 01. dubna 2016
5:2
(1:1, 1:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 6. Vampola (Šimek, Bakoš), 22. Šimek (Bakoš, Radivojevič), 51. Radivojevič (Lakatoš, Šimek), 52. Bakoš (Vampola, Radivojevič), 54. Krenželok (Birner, Vampola) – 18. Jarůšek (Lenc), 33. Trončinský (Urban). Rozhodčí: Fraňo, Hradil – Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 7 500 (vyprodáno). Střely na branku: 39:28. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 5:2. Stav série: 2:0.

Lašák – Ševc, Šimek, Mojžíš, Derner, Výtisk, Vitásek, Plutnar – Radivojevič, Vampola, Bakoš – Birner, Bulíř, Řepík – Krenželok, Lakatoš, Valský – Vlach, Jonák, Stránský – Ordoš.

BK Mladá Boleslav

Rittich – Voráček, Stříteský, Rýgl, Trončinský, Kučný, Robar – Lenc, Klepiš, Klimenta – Pacovský, Urban, Hyka – Pabiška, Bárta, Jarůšek – Kubica, Hruška, Látal – Ďurač.

Na rozdíl od čtvrtka neměl duel tolik hluchých míst, ubylo tvrdých střetů a hrálo se v těsné blízkosti obou branek. Liberec kráčí vyřazovacími boji stále bez porážky, Boleslav zase potvrdila, že pod Ještědem vítězit neumí – neuspěla tam od listopadu 2010.

Bílí Tygři měli skvělou úvodní třetinu, soupeře v ní zatlačili a přestříleli vysoko 20:10. Sám na Ritticha ujížděl Valský, za obranou se později zjevil také neobsazený Řepík. Mezitím z těsné blízkosti dorážel Lakatoš. Ale mladoboleslavský gólman odolával.

Za prvních dvacet minut inkasoval jen jednou, to když vyrazil Bakošovu střelu a Petr Vampola z dorážky nezaváhal. Hosté toho v zahajovací periodě moc nepředvedli, stačilo jim ale jedno dobré střídání na vyrovnání: Richard Jarůšek využil rozestoupené liberecké defenzivy a střelu z levého kruhu přibil pod víko.

Bruslaři postupem času vyrovnali hru. Liberec však ještě předtím ukázal, že v přesilovkách umí pálit góly. Domácím k tomu pomohlo další lehké zaváhání hostující gólmana, jemuž propadla až za čáru rána Radima Šimka z dálky.

Hosty v polovině duelu nastartovala přesilovka pěti proti třem, která trvala takřka celé dvě minuty. Gólově se v ní prosadil Marek Trončinský parádní střelou do horní poloviny branky a vyrovnal na 2:2. A Boleslav měla i další šance, útočník Pabiška se chytal za hlavu, když přestřelil poloprázdnou branku v přečíslení dvou proti jednomu.

Středočeši byli na koni, do poloviny třetí třetiny diktovali tempo hry a Lašák měl co dělat. Dobře hrála první hostující formace, její křídelník Klimenta měl na holi rozdílovou trefu a po něm byl v šanci i centr Klepiš.

Jenže Liberec má v této sezoně skvělé třetí třetiny! A soupeř to pocítil i ve druhém zápase za sebou. V čase 50:30 vsítil klíčovou branku Branko Radivojevič, který v přečíslení trefil nad brankářovo rameno.

Tygři už si poslední minuty pohlídali, svůj náskok navíc ještě umocnili dvěma dalšími zásahy. Z mezikruží zacílil přesně Martin Bakoš a necelé dvě minuty nato si sjel Lukáš Krenželok před brankoviště na Birnerův pas.

Ohlasy hráčů naleznete v následujícím videu:

„Jsem spokojený s výsledky domácích zápasů, protože jsme udělali důležité dva kroky. Šlo o těžké duely, ale nic lehkého jsme ani nečekali. Dnes jsme rozhodli až ve třetí třetině, což je věc, která nás provází celou sezonu. Když vydržíme v trpělivé hře, tak jsme těch zápasů rozhodli takto už několik. I přes slabší pasáž po vyrovnání soupeře na 2:2 jsme utkání zvládli, takže jdeme s relativně klidnou hlavou a dobrým sebevědomím do toho dalšího.“

Marián Jelínek
„My jsme dneska první třetinu doslova přežili, protože v ní byl soupeř jednoznačně lepší, ale dopadla pro nás velmi dobře. Ve druhé jsme byli o chloupek lepší zase my, měli jsme tam dvě tři tutové šance, ale bohužel jsme je neproměnili. V polovině třetí třetiny jsme nevyužili přesilovou hru a pak jsme dostali gól, který nás načal v tom, že jsme hru otevřeli a dostali pak ještě další branky. Výsledek 2:5 je na jednu stranu krutý, na druhou stranu to mohlo být po první třetině 0:5 a nemohli bychom se tomu divit.“