Poslední test před extraligou rozhodly až nájezdy

Date of publication Author Ondřej Kalát, Petr Schultz

Praha/Liberec – V posledním přípravném zápase odcestovali Bílí Tygři do Edenu, kde se utkali s celkem HC Slavia Praha. Liberečtí prakticky po celý zápas vedli, ale nakonec si z hlavního města odváží porážku 4:3 po nájezdech. Dobře svou formu před začátkem nové sezóny naladila dvojice Kudrna – Hořava, která si v zápase připsala dohromady čtyři kanadské body.

přát., čtvrtek 09. září 2010
4:3sn
(1:2, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 17. Svoboda (Kadlec, Tomica), 36. Svoboda (Žižka, Štefanka), 48. Branda (Vondrka), rozhodující nájezd Svoboda - 7. Víšek (Plodek), 15. Hořava (Kudrna), 35. Kudrna (Hořava). Rozhodčí: . Vyloučení: -:-. Využití: -:-. V oslabení: -:-. Diváci: ... Střely na branku: -:-. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 4:3.

HC Slavia Praha

Kopřiva (32. Slipčenko) - Kadlec, Žižka, Roth, Kuboš, Špelda, Vašíček, Krejčí - Vondrka, Štefanka, Branda - Jaškin, Růžička Krenžlok - Svoboda, Tomica, Holec - Micka, Endál, Doležal.

Pinc (41. Vošvrda) – Čakajík, Hunkes, Derner, Moravec, Rýgl, Holub, Trončinský – Hořava, Vak, Kudrna – Klimenta, Nedvěd, Podkonický – Dušek, Plodek, Víšek – Špaček, Ondřej, Bárta.

Pokud někdo čekal úvodní tlak domácích, musel být zklamán. Byl to Liberec, který vstoupil do zápasu aktivněji a v sedmé minutě se také zaslouženě dostal do vedení. Sérii dvou šancí během jedné minuty dokázal Kopřiva ještě zlikvidovat, na střelu Jana Víška byl už krátký. Liberecký útočník si umě vybruslil před branku a bekhendem prostrčil puk pod klečícím Kopřivou. 0:1.

Slavia se pokusila o kontr, ale za pár minut inkasovala podruhé. V přesilovce našel Kudrna mezi kruhy volného Miloslava Hořavu, který jenom nastavil čepel a puk se od ní odrazil přesné k pravé tyči. Kopřiva neměl šanci. 0:2.

Pražané poté viditelně přidali a v čase 16.15 se jim podařilo snížit. Autorem velice šťastné branky byl nový slávistický šutér Tomáš Svoboda, který po sérii odrazů doslova propasíroval puk za Pince. 1:2.

Prvních 10 minut druhé třetiny moc šancí nepřineslo. Na konci 32. minuty slávisté vystřídali brankáře. Místo Kopřivy šel do branky Robert Slipčenko, ale hned z první střely inkasoval. Hořava totiž krásně našel najetého Jaroslava Kudrnu a ten pohodlně do prázdné branky zvýšil na 3:1 pro Liberec.

Za necelou minutu ovšem Pražané opět snížili na rozdíl jediné branky. Žižkovu pohotovou střelu tečoval Tomáš Svoboda. Pinc nemohl na změnu směru puku reagovat. Pro Svobodu to byl už druhý gól v zápase a potvrdil tak, že má před sezonou střeleckou formu jako hrom. 2:3.

I Liberec vyměnil brankáře. Od začátku třetího dějství hájil svatyni Bílých Tygrů Tomáš Vošvrda. Ovšem ani on se moc nezahřál a už musel lovit puk ze své sítě. Daniel Branda vyšťoural puk v libereckém brankovišti a chytře přeloboval ležícího Vošvrdu. 3:3.

V závěru ovládly utkání mírné emoce. 5 minut před koncem srazil Vašíček jednoho ze svých soupeřů, což hosté nesli nelibě a utkání se trochu vyostřilo. Nakonec se vše uklidnilo a zápas dospěl k samostatným nájezdům.

V trestných stříleních dominovala Slavia a neproměnila pouze jeden nájezd. Naopak Liberec překonal Roberta Slipčenka pouze jednou. Pražané tedy uzmuli symbolický bod navíc za vítězství 4:3 po samostatných nájezdech. Vítězný gól byl připsán Tomáši Svobodovi, který tím zkompletoval hattrick.