Přestřelku na Kladně rozhodl až nájezd Pletky

Date of publication Author Jan Mráček

K l a d n o - Neuvěřitelná přestřelka se strhla na ledě Kladna, které stále bojuje o play-off, jistotu totiž nemá. V první třetině dokázal domácí celek hostům vstřelit čtyři branky, což je nevídaný jev na klub, který se pyšní nejlepší obranou v soutěži. Bílí Tygři dokázali vyrovnat, o osudu utkání musely nakonec rozhodnout až samostatné nájezdy. Ten rozhodující zaznamenal <b>Václav Pletka</b>.

50. kolo, pátek 16. února 2007
6:7sn
(4:2, 0:2, 2:2 - 0:0)

Branky a nahrávky: 6. Martin Procházka (M. Havel), 7. Ševc (Patera), 12. Bílek (Gardoň), 15. Kalla (Horna), 45. M. Havel (Patera), 51. Patera - 14. L. Čermák (Pletka), 15. Šachl (Zíb), 31. Zíb (Jiruš), 34. L. Čermák (Jiruš), 42. Šachl (Zíb), 57. L. Čermák (Pletka), rozhodující sam. nájezd Pletka. Rozhodčí: Mikula, Smeták - Kalivoda, Charvát. Vyloučení: 13:20, navíc Pabiška 10 min., S. Procházka (oba Liberec) 5 min. a do konce utkání. . Využití: 5:4. V oslabení: 0:1. Diváci: 3636. Střely na branku: 39:49.

Rytíři Kladno

Orct (Lev) - Ševc, Hájek, Pavlas, Štěpánek, Zeman, Evan, Trončinský - Bělohlav, Patera, Martin Procházka - Bílek, Gardoň, Kuchler - Horna, Kalla, Havel - Frolík, Čurilla, Diviš.

Hnilička (Nedvídek) - Jiruš, Moravec, Krstev, Čutta, Zíb, Žabka, Kočí, Derner - Čermák, Podkonický, Pletka - Klimenta, Plodek, Víšek - Vaic, Šachl, Novák - Stanislav Procházka, Pabiška, Hruška.

První třetina

Úvod první třetiny patřil hostujícím Bílým Tygrům z Liberce, ale střely Nováka a Šachla se za záda gólmana Kladna nedostaly. Pokus Kapitána hostí se také neujal a tak začali hrát domácí. Zajímavou situaci přinesla šestá minuta, když nejprve Hnilička špatně rozehrál a Derner úmyslně posunul libereckou branku, aby zamezil gólu z hole Martina Procházky. Derner šel na dvě minuty ven a jelikož už na trestné seděl Zíb, naskytla se domácím dobrá příležitost k otevření skóre.

To se nakonec i podařilo, když poprvé Hniličku zblízka překonal Martin Procházka. O dvanáct vteřin bylo ještě hůře pro hosty z Liberce. Martin Ševc nastřelil puk na Hniličkovu branku od půlící čáry, k údivu všech skončil tento puk za zády liberecké jedničky. Liberec se snažil oklepat z rychlých branek, velkou šanci měl v desáté minutě Jan Víšek, Orct ale vytáhl zázračný zákrok a holí zneškodnil tutovku libereckého mladíka.

Ve dvanácté minutě se sám na Hniličku řítil Gardoň, kterého zezadu fauloval Kočí a dal tak domácím další přesilovku. Kladenští hokejisté s ní naložili jak nejlépe uměli. Gardoň našel před brankou Vítězslava Bílka, který Hniličku překonal potřetí. Přesilovku si vyzkoušeli o hostující hráči, když na začátku třinácté minuty šel za sekání na lavici u trestoměřičů Ševc. Bílí Tygři po vzoru domácích také využili nabídnutou výhodu. Z mezikruží se přesně trefil Leoš Čermák a snížil tak náskok Rabatu.

Od tohoto okamžiku se na zimním stadionu v Kladně strhla gólová přestřelka. V polovině patnácté minuty navýšil náskok domácích Jaroslav Kalla, který po chybě v rozehrávce jel sám na Hniličku a svůj nájezd proměnil. V čase 15:00 našel krásně Zíb Petra Šachla, který zblízka snížil na dvoubrankový rozdíl. Po šestigólovém přídělu branek se hra trochu uklidnila. Trochu vzruchu do klidných vod přineslo nahození Žabky na Orcta, poté skončil puk pod hromadou těl. Na konci třetiny se vzájemně osekávali Podkonický s Kallou, oba dostali dvě minuty. Patnáct vteřin před koncem si k Podkonickému přisedl Krstev za vysokou hůl.

Druhá třetina

Prostřední část začala dohrávkou přesilovky domácích, tentokrát se jim ale nepodařilo napodobit tři předchozí přesilovky. Na začátku třiadvacáté minuty Hnilička hákoval a byl za to potrestán dvouminutovým pobytem u trestoměřičů. Kladnu ale přestaly přesilovky jít, protože ani tuto nakonec nevyužili a hosté se celkem v pohodě ubránili. Když už byli Tygři kompletní, neodpustil si pár poznámek na adresu rozhodčího Václav Novák a hosté šli opět do čtyřech. Pak přišel další faul Podkonického, který dostal 2+2 za napadení a hákování.

Domácím se krátkou dvojnásobnou přesilovku využít nepodařilo. Už v přesilovce proti čtyřem jel sám na Hniličku Bělohlav, toho ale liberecký gólman vychytal. Ještě v oslabení ujížděli na Orcta Šachl s Pletkou, zastavil je ale háček Štěpánka a hrálo se ve čtyřech. V polovině druhé třetiny šel na trestnou Kalla a hostující hráči hráli chvíli proti třem. Jediné, co mohlo kladenskou branku ohrozit, byla střela Zíba, kterou ale Orct zneškodnil. O pár chvil se už Bílí Tygři mohli radovat z gólu. Lukáš Zíb po přihrávce Jiruše prostřelil vše a bylo to už jen o gól.

Ve třiatřicáté minutě šel opět Kalla na trestnou a hosté si s nabídnutou výhodou věděli rady. Netradičně od modré se trefil přesně Leoš Čermák. V pětatřicáté si podruhé šel sednout na trestnou Krstev, ale přesilovka domácích byla bezzubá. Na konci třetiny pozlobilo Kladno hosty v útočném pásmu a vynutilo si další přesilovku, na trestnou šel do třetice Angel Krstev. Přesilovka ale netrvala dlouho, Martin Procházka sekal a dostal rovněž dvouminutový trest.

Třetí třetina

Hned na začátku třetí třetiny se opět vylučovalo, přistiženým při činu byl Hájek. Hra ve čtyřech proti třem se Tygrům povedla. Obrat dokonal Petr Šachl, který tečoval střelu Zíba od modré. Následné oslabení už Kladno dokázalo ubránit. Třiačtyřicátá minuta byla tak trochu nehokejová. Na ledě si nejprve vyměnilo názory ručně několik hráčů, poté si pár slov řekl fanoušek domácího celku s asistentem trenéra hostí.

I další okamžiky měly k hokeji dost daleko. V pětačtyřicáté minutě fauloval Zíb Hornu, následně se na něj ještě vrhl a dostal trest na 2+2 minuty. Horna obdržel menší trest za hrubost. Na konci přesilovky Kladna ujel Víšek, Orct ho ale opět vychytal. Následně za brankou Hniličky fauloval počtvrté Krstev, což znamenalo další přesilovku pro Rabat. Po šancích Martina Procházky se u mantinelu po zákroku Pabišky skácel Bělohlav. Hostující hráč dostal 2+10, což v praxi znamenalo více než minutovou přesilovku Kladna.

Dvojnásobnou výhodu Kladno umí využít a dokázalo to i v tomto případě. Z prostoru mezi kruhy se trefil Michal Havel a vyrovnal. Před polovinou třetiny jel sám na Hniličku Martin Procházka, svou šanci ale zakončil střelou nad branku Liberce. V pokračující přesilovce se štěstí přiklonilo k domácím hráčům. Střelou z rohu a odrazem o brusli obránce Žabky vrátil Rabatu vedení Pavel Patera. Ve dvaapadesáté minutě měli hosté po faulu Bílka výhodu přesilové hry. Sehráli ji hodně aktivně: Největší šanci měl Čermák po střele Moravce, ale Orct puk zastavil před brankovou čarou. Poté si mezi kruhy sjel Zíb, ale ani on gólmana Kladna neprostřelil. V sedmapadesáté minutě dostal za vražení na hrazení trest pět plus do konce utkání kapitán hostů Stanislav Procházka a s nadějí na zisk bodů pro hosty to vypadalo všelijak. Pak ale přišla chyba Patery v útočném pásmu a rychlý nájezd Leoše Čermáka, který tak dovršil hattrick v tomto zápase. Utkání směřovalo k prodloužení a podle toho vypadala i hra, Liberec ve čtyřech bránil, Kladno se snažilo rozhodnout v základní hrací době. To se ale domácímu Rabatu nepovedlo.

Prodloužení

Prodloužení začalo Kladno dohrávkou přesilovky za vyloučeného Procházku. Hnilička všechny střely domácích pochytal a pomohl tak svému týmu přežít. Následně dostali možnost zahrát si proti třem Bílí Tygři. Orct v brance Kladna ale napodobil svůj protějšek z Liberce a přesto, že byli hokejisté Liberce téměř celé dvě minuty v pásmu, podržel svůj tým. O chvilku později byl vyloučen za hákování Jan Víšek a Rabat mohl opět hrát přesilovku. Kladno ale opět neuspělo. O bodu navíc tedy musely rozhodnout nájezdy.

Samostatné nájezdy

Jako první jel na Hniličku Kalla, ale gólman Liberce chytil.
Na druhou stranu se rozjel Pletka, který střelou pod horní tyč dal nájezd.
Patera zkoušel štěstí střelou z pěti metrů, ale neúspěšně.
Blafákem se pokoušel překonat Orcta Plodek, ale neúspěšně.
Pod velkým tlakem jel jako poslední domácí hráč Martin Procházka, střelu ale příliš zvedl a minul.

V samostatných nájezdech tak rozhodl nájezd Václava Pletky a Bílí Tygři si z Kladna odvážejí vítězství a dva body.