Prodloužení rozhodl Vlasák

Date of publication Author Jiří Beníšek

Utkání, které oku diváka příliš nelahodilo a bylo i skoupé na branky rozhodl tvrdou střelou na začátku prodloužení Tomáš Vlasák. Bílí Tygři sice v utkání vedli, ale Slavia v úvodu druhé třetiny vyrovnala, trochu za pomoci rozhodčího, od kterého se odrazil puk k Tomicovi. Domácí tým dlouho držel Milan Hnilička, stejně jako hosty Petr Franěk, rozhodlo až prodloužení, ve kterém domácí poprvé v této sezóně doma neuspěli.

22. kolo, úterý 16. listopadu 2004
1:2p
(1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)

Branky: 18. Rataj - 22. Tomica, 61. Vlasák (Novák, Vašíček) Rozhodčí: Šindelář - Sichrovský, Rozlílek Vyloučení: 3:5 Využití: 1:0. V oslabení: 0:1 Diváci: 4875

Hnilička (Stejskal) - Holub, Jiruš, Modrý, Duben, Moravec, Hanzlík, Krstev, Šmíd - Čermák, Rataj, Tomajko - Novák, Nedorost, Procházka - Vrbata, vaic, Rozsíval - Vampola, Plodek, Víšek. Trenéři: Josef Paleček, Karel Dvořák, Miroslav Kapoun.

HC Slavia Praha

Franěk, Musil, Žabka, Kadlec, Sup, Duda, Dlouhý, Tomica, Stümpel, Novák, Antoš, Beránek, Klouček, Graňák, Vlasák, Pálffy, Martinec, Hruška, Pojkar, Vašíček, Kolařík, Kopecký. Trenéři: Vladimír Růžička, Jiří Kalous, Ondřej Weissmann.

Utkání začali lépe hosté, hned v 1. minutě vyzkoušel Hniličkovu pozornost Stümpel. Domácí brankář byl ale ve střehu a dojíždějící Vlasák odkrytou branku netrefil. Za domácí oplácel ve 3. minutě Vrbata, ale trefil jen prostředek branky a Franěk neměl mnoho práce. Po dvou úvodních šancích se hra rozdrobila, na obou stranách převládaly nepřesnosti. V 9. minutě nabídl hostům výhodu početní převahy Hnilička, když vyhodil puk až přes hrazení. Domácí se ale přesilovce ubránili. V 15. minutě to byli právě domácí, jmenovitě Vampola a Plodek, kteří měli velikou šanci. Plodkovi ale střela příliš nesedla. V 16. minutě byl vyloučen Sup a domácí hráli přesilovku. Nastěhovali se sice před Fraňka, ale dlouho hledali skulinu v jeho brance. Našel ji až Igor Rataj, který vteřinu před koncem přesilovky ve skumáži trefil poloodkrytou branku a dostal domácí do vedení.

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji znovu hosté a pomohlo jim i štěstí. Ve 22. minutě se puk zastavil o hlavního rozhodčího Šindlera a Marek Tomica nabídnutou příležitost v podobě samostatného nájezdu využil a vyrovnal na 1:1. Po obdrženém gólu domácí přidali a vytvořili si několik šancí. Agilní Vaic vyslal do šance Nedorosta, ale Franěk byl na místě. Stejně tak i později, kdy se Nedorost dostal do dobré příležitosti po přihrávce Nováka. Ve 31. a 32. minutě měli dobré šance hosté, byli to Sup a Pálffy, ale Hnilička byl v minisoubojích úspěšnější. V závěru třetiny se snažil bekhendem Duda, na druhé straně Nedorost, ale skóre se neměnilo ani po velké šanci Pálffyho ve 39. minutě, kterou Hnilička zlikvidoval ukázkovým semaforem.

Třetí třetina začala náporem hostů, ve 42. minutě pomohla Hniličkovi po střele Beránka tyč. O tři minuty později si domácí brankář poradil s nájezdem Martince. Domácí kontrovali střelami Holuba a Tomajka, ale bez efektu. V 54. minutě našel Duben nádherně Vrbatu, ten posunul na Vaice, ale slovenský forvard ve službách Bílých Tygrů netrefil branku. V závěru třetiny domácí přitlačili soupeře k jeho brance, ale kýženou branku se jim vstřelit nepodařilo, utkání tak dospělo do prodloužení.

Prodloužení se ale nehrálo dlouho, hned po 18-ti vteřinách tvrdě vypálil Tomáš Vlasák po přihrávce Vašíčka a zajistil hostům dva body.