První prohra na turné ve Skandinávii

Date of publication Author Petr Schultz, Jan Rachota

První prohra ve Skandinávii. Od rána byli Tygři na cestách, za soupeřem urazili letecky a autobusem více než 1000 km. Kousek od polárního kruhu se jim ale příliš nedařilo a v Raahe podlehli Oulu 4:1. Výsledek zcela neodpovídá dění na ledě, od poloviny utkání byli Tygři více než vyrovnaným soupeřem. Zítra večer kolem 9 hodiny by Tygři měli dorazit do Liberce, další zápas je čeká ve čtvrtek v Tipsport areně proti Mannheimu.

ET6, neděle 28. srpna 2011
4:1
(0:0, 2:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 26. Mäntymaa (Viuhkola , Donskoi ), 34. Salomaki (Viuhkola, Mäntymaa), 42. Mikkola (Haataja, Eklund), 53. Saarenheimo (Pokka, Komulainen) - 44. Klimenta (Víšek, Urban). Rozhodčí: Keränen, Sorakangas - Malinen, Sorakangas. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1027. Střely na branku: 23:35. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1. Nejlepší hráči: 1. Joonas Donskoi, 2. Miikka Salomäki 3. Ville Mäntymaa (všichni Kärpät Oulu).

Kärpät Oulu

Hostikka (Karhunen) - Lehtonen, Mäntymaa, Koskenkorva, Huml, Salomäki - Eklund, Mikkola, Haataja, Saarenheimo, Komulainen - Snopek, Ohtamaa, Junttila, Viuhkola, Donskoi - Pokka, Niemelä, Körkkö, Kemppainen, Koponen

Vošvrda (Pinc) - Čakajík, Výtisk, Dušek, Nedvěd, Kudrna - Hay, Štich, Špaček, Vak - Derner, Moravec, Kica, Urban, Bárta - Pavlů, Holub, Víšek, Bortňák, Klimenta.

Před zápasem museli Bílí Tygři podstoupit několikahodinovou cestu ze Stockholmu až do Oulu. Dopravními prostředky jim bylo letadlo a autobus doprovázený policií. Zápas se ale nehrál ve městě, kde hraje Kärpät, nýbrž v nedalekém Raahe.

Oulu bylo od první minuty lepší a byl ho plný led. Brankář Vošvrda, který tentokrát dostal přednost před Pincem, musel vyřešit několik ošemetných situací a v desáté minutě poprvé kapituloval. K jeho štěstí ale branka nebyla uznána. Ohtamaa totiž dorážel vysokou holí. Liberečtí v tu chvíli tahali nohy jako z medu.

Ten se rozpustil až po deseti minutách a v sedmnácté minutě mohla přijít sladká odměna. Kudrna vyšťouchal puk za brankou a našel před Hostikkou zcela volného Petra Nedvěda, ale finský brankář se zaskvěl parádním zákrokem lapačkou. Tři vteřiny před sirénou pak Vošvrda opět propustil kotouč za svá záda, jenže rozhodčí opět zakroutil hlavou a rozpažil. Körkköa totiž procedil puk mezi české tři tyče poté, co byla branka posunuta. Stav byl tak stále 0:0.

Patnáct stovek fanoušků na maličkém stadionu si tak konečně mohlo zakřičet gól v šestadvacáté minutě, kdy dřepěl na trestné hostující Štich. Zpoza branky našel před českou svatyní Viuhkola Villeho Mäntymaaho a ten se nemýlil – 1:0.

Poté, co se zápas přehoupl do své druhé poloviny, opět udeřili domácí. To totiž napřáhl v libereckém obranném pásmu Miikka Salomäki a jeho dělovka zahučela až do branky – 2:0. Jeho gól jako kdyby odstartoval koncert neproměněných šancí. Na liberecké straně nechali vyniknout Hostikku Kudrna, Kica a Špaček, ale finský muž s maskou jim ve všech případech vystavil stopku. Před zápasem pak mohl děkovat severský gólman ledařům, že mu dobře ukotvili branku. Čakajík totiž napálil tyč. I Vošvrda ale na druhé straně začaroval, když lapil Junttilovo sólo.

Nástup do závěrečné dvacetiminutovky na severském turné Bílým Tygrům nevyšel. Ilkka Mikkola napřáhl od modré čáry a puk se potřetí třepotal za Vošvrdou – 3:0. Modrobílí se ale nehodlali vzdát a připravili si rychlou odpověď. Víšek našel Tomáše Klimentu mezi kruhy a ten poslal černou pryž mezi Hostikkovy betony – 3:1. Branka Liberecké nabudila a začali na ledě dominovat. Finové naopak spoléhali na rychlé brejky.

V čase 52:06 pak bylo po nadějích Podješťedských na třetí bodový zisk turné. Pokka vyzval v úniku ke skórování Pekku Saarenheima a ten ránou do protipohybu českého brankáře zvýšil náskok Kärpätu – 4:1. Severočeši neupustili od své aktivity a Hostikka se v jednu chvíli musel cítit jako na střelnici, jenže do terče žádnou další střelu nepustil. Kärpät Oulu porazil Bílé Tygry 4:1.