První třetina rozhodla o prohře staršího dorostu v Hradci Králové

Date of publication Author Radoslav Vavřina, Martin Voltr

Hradec Králové/Liberec – Starší dorostenci vyjeli za zápasem 14. kola letošního ročníku RAKO extraligy na led východočeského Hradce Králové, kde se střetli s tamními Královskými lvy. Skóre sice Bílí Tygři otevřeli, když se trefil Jan Ordoš, vzápětí však o vedení přišli a nakonec podlehli poměrem 1:2, přestože měli o 19 střel na branku více než domácí.

14. kolo, pátek 11. října 2013
2:1
(2:1, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 5. Zahradník (Hofman), 15. Chalupa (Hofman) – 5. Ordoš (Bělohorský). Rozhodčí: Hribik – Kratochvíl, Kleprlík. Vyloučení: 8:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 60. Střely na branku: 22:41. Třetiny: 2:1, 0:0, 0:0. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

Královští lvi Hradec Králové

Petric – Voříšek, Havránek, Veselý, Luštinec, Čech, Vacek, Faltýnek – Chalupa, Zahradník, Hofman, Malinský, Miškář, Hronek, Šeda, Gančarčík, Drobný, Drašnar.

Hosnedl (21. Stezka) – Klinger, Divila, Běhula, Tržický, Mečíř, Husa, Balabán – Král, Kačírek, Gecko, Ordoš, Lakatoš, Bělohorský, Hylena, Janele, R. Šír, Babec, Zachar.

Bílí Tygři prokazovali v poslední době výtečnou formu. Měli za sebou čtyři výhry, ve dvou posledních zápasech přitom neinkasovali ani gól. A po vyrovnaných prvních minutách to byli právě oni, kdo se jako první radoval z gólu. Matouš Bělohorský zatáhl puk až za bránu, odkud vyzval ke skórování Jana Ordoše, jenž zamířil přesně ke druhé tyčce – 0:1.

Jenže hradecká odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Přesně jen 24 sekund! Po té době totiž vyslal Tomáš Zahradník z mezikruží tak přesnou střelu, že cinkla o tyčku a zapadla za záda překvapeného Lukáše Hosnedla – 1:1.

Liberec se poté ujal taktovky a udával tempo hry. Domácí hokejisty také donutil ke dvěma nedovoleným zákrokům, i přes nápor v pásmu si ale první gólovou šanci vypracoval až po konci druhé přesilovky, a Bělohorský v ní navíc tváří v tvář Petricovi zamířil jen do ochranné sítě. A tak přišel trest! V ojedinělém protiútoku našel od levého hrazení Hofman krásně hokejku Davida Chalupy, který poslal z první puk ke druhé tyčce – 2:1!

Hosté byli o něco aktivnějším týmem i po přestávce. Filip-Daniel Petric si musel dávat pozor třeba na dělovku Mečíře a další střelu od modré, kterou tečoval Lakatoš. Právě Dominik Lakatoš byl z hostů vidět vůbec nejvíc, v přesilovce ve 27. minutě už málem zvedal ruce nad hlavu, jenže v gólové šanci ho stačil na poslední chvíli zblokovat hradecký bek.

V polovině třetiny se ale obraz hry změnil. Hradec se dostal na koně a vybojoval sekvenci přesilových her. V nich několikrát předvedl zajímavý tlak na brankáře Aleše Stezku, jenž dostal už od začátku druhé části příležitost místo Lukáše Hosnedla, Královským lvům se však nezadařilo ani ve dvojnásobné početní výhodě o délce minuty a devatenácti sekund. V dobíhané klasické přesilovce museli domácí naopak sami faulovat v přečíslení soupeře, i tak ale byli před třetím dějstvím pořád spokojenějším týmem.

Hradečtí starší dorostenci stále trápili svého soka, který se přes jejich obranu těžko dostával. Když už se to Radku Šírovi podařilo, mezi kruhy měl kotouč na bekhend a Petric se stačil přesunout. Liberci příliš nepomohla ani přesilovka ve 47. minutě, naopak v ní mohl udeřit Hradec! David Gančarčík ale v samostatném úniku přestřelil bránu Bílých Tygrů.

Jinak se ale většinu času hrálo v pásmu brankáře Petrice, jenž byl ve třetí části hlavní příčinou, proč se skóre neměnilo. V největší šanci lapačkou vychytal Jiřího Babce a výtečně si počínal také proti přečíslení útočného páru Ordoš – Král! Pak už se Severočeši do žádné vyložené příležitosti nedostali a ani zesílená přesilovka 6 na 4 v posledních vteřinách jim štěstí nepřinesla, Hradec Králové nejtěsnější vedení z první části udržel.