První zápas sezony body nepřinesl, Tygři podlehli Brnu

Date of publication Author Martin Zíta

L i b e r e c – Vstup do nové extraligové sezony Bílí Tygři bodovým ziskem neoslavili. S Kometou sehráli vyrovnané utkání, ve kterém třikrát vedli. Brněňští ale dvěma trefami v závěrečné třetině zvrátili utkání na svou stranu.

1. kolo, pátek 12. září 2014
3:5
(1:1, 2:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 10. Valský (Filippi, Bulíř), 27. Vampola, 30. Škoula (Vampola, Vlach) – 11. Ptáček (Ton), 29. Hruška (TS), 37. Káňa (T. Svoboda, Kempný), 47. Němec (Káňa), 53. Hruška (Ostřížek, Kempný). Rozhodčí: Turčan, Wagner – Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 5 312. Střely na branku: 29:23. Třetiny: 1:1, 2:2, 0:2. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2. 3:2, 3:5.

Lašák – Voráček, Škoula, Derner, Gřegořek, Výtisk, Vitásek, Plutnar – Krenželok, Bulík, Bartek – Vlach, Vampola, Urban – Bulíř, Filippi, Valský – Kica, Jass.

HC Kometa Brno

Čiliak – Hanzlík, Kuboš, Kempný, König, Malec, Ptáček – J. Hruška, Ostřížek, Ton – Káňa, V. Němec, T. Svoboda – Dočekal, Zohorna, J. Svoboda – Vondráček, Raška, Mrázek.

První zápas extraligové sezony 2014/15 přinesl v Liberci pohledný hokej a k vidění bylo osm gólů. Přestřelku odstartoval v desáté minutě domácí Jakub Valský, jenž v situaci dvou na jednoho bekhendem pověsil kotouč pod horní tyč.

Páteční souboj byl ale také ve znamení rychlých odpovědí, což se potvrdilo krátce po první trefě zápasu. František Ptáček využil zaváhání liberecké obrany, dostal se k volnému kotouči a prostřelil Lašáka.

K dalšími posunu skóre došlo až ve druhém dějství a to pozoruhodným způsobem. Petr Vampola obkroužil branku a posílal kotouč před branku, tam se kotouč odrazil od hole Jana Káni za záda bezmocného Čiliaka.

I v tomto případě se hosté rychle vzpamatovali a našli odpověď. Jan Hruška byl faulován v samostatném úniku a z nařízeného trestné střílení vyrovnal. Ještě před polovinou klání ale Severočeši znovu odskočili. Martin Škoula si sjel z modré čáry na kruh a nenápadnou střelou bekhendem pokořil gólmana hostí.

Ovšem znovu neuběhlo na časomíře ani deset minut a stav byl znovu nerozhodný. Jan Káňa si najel na přesný pas Tomáše Svobody, který poslal kotouč napříč pásmem, a napravil své předchozí zaváhání.

Třetí třetina už ale hádanku o vítězi rozřešila. Ve 47. minutě si do pásma najel po pravém křídle najel Vojtěch Němec a tvrdou střelou prostřelil Lašáka. Definitivní razítko dal na výsledek v 53. minutě Jan Hruška, který se ocitl osamocen před brankovištěm a zaznamenal svou druhou trefu v zápase.

Brněnská Kometa tak s hlasitým kotlem svých příznivců v zádech dokráčela pod Ještědem pro své první tři body v sezoně. Liberec se o ně bude muset ještě poprat.

Pavel Hynek
„Mrzí mě, že jsme třikrát neudrželi vedení, vždy jsme poměrně rychle inkasovali. Ve třetí třetině obě strany čekaly a hrály dobře do obrany, soupeř nás pak potrestal využitou šancí i přesilovou hrou. Z naší strany to nebyl špatný výkon, Kometa ale dokázala trestat naše chyby.“

Vladimír Kýhos
„Dobře jsme vstoupili do utkání, ale první třetinu jsme odehráli s chybami. Dost jsme propadali a dávali jsme velkou možnost soupeři jezdit do přečíslení. Naštěstí jsme dostali zatím jeden gól a dokázali jsme srovnat. Ve druhé třetině jsme měli více ze hry, ale paradoxně jsme si dali vlastní gól, potom jsme nepokryli hráče. Mužstvo jsme upozorňovali, aby se věnovalo více bránění, protože to vypadalo, že dnes si všichni chtějí dát gól. V poslední třetině jsme už soupeře do větší šance nepustili a podařilo se nám dvakrát skórovat. Jsem rád za tři body a dobrý vstup do sezony.“