První zápas v novém roce, první výhra. Dvacítka porazila Karlovy Vary 6:2

Date of publication Author Jaroslav Vondrák

Liberec - Prvním soupeřem v roce 2018 byl pro tygří dvacítku celek z Karlových Varů, který v průběhu prosince předváděl dobré výkony, stejně jako naši hokejisté. Konfrontace těchto dvou týmů dopadla lépe pro Liberecké, kteří si zaslouženě došli za vítězstvím.

28.kolo, pátek 05. ledna 2018
6:2
(1:0, 2:0, 3:2)

Branky a nahrávky: 15. Piroutek (Kotyza, Had), 25. Nezbeda (Wiencek), 34. Nezbeda (Wiencek, Janele), 46. Janele (Wiencek, Nezbeda), 47. Burda (Průžek, Benák), 60. Hanousek (Průžek) – 48. Tlačil (Bečka), 57. Tlačil (TS). Rozhodčí: Wagner – Bosák, Maštalíř. Vyloučení: 10:12. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 70. Střely na branku: 39:32. Průběh utkání: 5:0, 5:2, 6:2.

Polášek (Pařík) – Hanousek, Aubrecht, Krejsa, Turský, Benák, Had, Starosta (A) – Janele, Průžek, Vlach, Juščák, Piroutek, Rychlovský, Wiencek (A), Nezbeda (C), Jursa, Burda, Kotyza, Bouřil

HC Energie Karlovy Vary

Kašpar (Gračarov) – Přibyl, Pajk, Brabec, Vápeník, Kala, Klejna, Vodička (A) – Horký, Tlačil, Salnikov, Šik, Pastyřík, Davídek, Bečka, Petrov, Halberštát, Janata (C), Hotěk Prošek

Úvod první periody patřil Bílým Tygrům. Skóre mohl otevřít již ve třetí minutě Turský, když tečoval nahození od modré čáry a následně jej nadvakrát dorážel. Kašpar však puk za svá záda nepustil. Chybu v hostujcí obraně mohl potrestat Jursa, i jeho pokus ale skončil u karlovarského brankáře. V polovině třetiny se hra vyrovnala a hrozit začali i hosté. Polášek si ale s pokusy Davídka a Janaty z mezikruží poradil.

V patnácté minutě se skóre již měnilo. Po spolupráci s Hadem a Kotyzou se střelou nad lapačku prosadil Radim Piroutek. Tygrům vstřelná branka vlila krev do žil a aktivní hrou si vynutili přesilovku, ve které se povedenou střelou od modré prezentoval Hanousek a únikem zahrozil Juščák. Kašpar byl pro svůj tým v obou případech oporou.

I druhou dvacetiminutovku začali lépe domácí. Krejsova střela po křižné přihrávce sice ještě brankou neskončila, pokus Tomáše Nezbedy z pětadvacáté minuty už ano. Vzápětí mohl vedení domácích navýšit Vlach, ale jeho únik dobře chytající brankář Kašpar zlikvidoval. V této fázi utkání měli Liberečtí navrch, do dalšího samostatného úniku se dostal Janele, ani on si na Kašpara nepřišel.

Hosté mohli korigovat skóre ve dvou přesilových hrách, které v této části hry hráli, ale i přes to, že se dokázali usadit v libereckém pásmu, se jim nepodařilo dostat se do nebezpečného zakončení. A ve třiatřicáté minutě to bylo 3:0. V předbrankovém prostoru se znovu nejrychleji zorientoval Tomáš Nezbeda a poslal puk do levého horního rohu.

Do třetí třetiny vstoupili Energetici aktivně se snahou zdramatizovat průběh utkání, ale jejich převaha netrvala dlouho. Ve třiačtyřicáté mohl po Průžkově přihrávce zpoza branky zvýšit náskok domácích Burda, ale puk mu sjel z hole. O minutu později se již Tygři radovali, když střelu Wienceka dorazil do sítě Albert Janele. O několik desítek vteřin později to bylo již 5:0. Pohlednou kombinaci po ose Benák - Průžek - Václav Burda zakončil poslední jmenovaný.

Odpověď hostů přišla zanedlouho. Po vhazování v útočném pásmu Energie se puk dostal k Janu Tlačilovi, který neváhal a jeho pohotová střela se zastavila až v síti. Stejný hráč vstřelil i druhou branku svého týmu, poté, co byl faulován Starostou s přehledem proměnil nařízený nájezd střelou do šibenice liberecké branky. Poslední slovo měli domácí. Čtyřicet vteřin před koncem se hezkou akcí prezentoval domácího obránce Tomáš Hanousek, který si nejdříve šikovnou finesou na modré čáře prohodil hostujícího hráče a následně s pukem nabruslil do mezikruží, odkud propálil Kašpara.

Tři body tak zůstavají pod Ještědem a vzhledem k vyrovananosti tabulky jde o body cenné. O další budou svěřenci trenéra Jiruše bojovat již v sobotu 6. ledna od 16 hodin na domácím stadionu. Soupeřem jim bude čtvrté Kladno. Přijďte tygří dvacítku podpořit!

Valdemar Jiruš
„Bylo vidět, že jsme hráli první utkání po vánoční pauze, takže tam v určitých pasážích bylo hodně nepřesností. Prvních deset minut jsme ale zvládli velmi dobře, poté jsme ovšem nedokázali využít přesilovky, což nás trochu rozhodilo. Po vstřelné brance jsme získali víc klidu a ve druhé třetině jsme soupeři odskočili. Mrzí mě poslední dvacetiminutovka, kdy jsme za stavu 5:0 nechali soupeře dvakrát skórovat. Celkově ale výkon hodnotím kladně a těším se na zítřejší utkání. “

Václav Baďouček
„Musím říct, že domácí vyhráli zaslouženě. Byli rozhodně důraznější než my, a to byl myslím hlavní faktor jejich úspěchu. My jsme si sice šance také vypracovali, ale nedokázali jsme je využít. Mrzí mě, že se nám nepodařilo navázat na dobré výkony z prosince.“