Řepík Tygrům vystřelil výhru, drama musely rozhodnout až nájezdy

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Liberec - Krásný zápas plný soubojů a gólů mohli vidět fanoušci, kteří zavítali do liberecké Home Credit Arény na třetí přípravné utkání proti Mladé Boleslavi, rozhodnout nakonec musely až samostatné nájezdy, v těch excelovala dvojice Lašák-Řepík, která šelmám zajistila vítězství.

Příprava, úterý 11. srpna 2015
4:3sn
(0:1, 2:0, 1:2)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 30. Řepík (Šimek, Birner), 39. Vampola (Řepík, Šimek), 48. Birner (Ševc, Radivojevič), rozh. náj. Řepík – 14. Jarůšek (Urban, Pacovský), 48. Hyka (Klimenta), 55. Hruška (Hyka). Diváci: 892.

Lašák – Ševc, Plutnar, Vitásek, Šimek, Derner, Výtisk (C), Ulrych – Birner, Vampola, Řepík – Radivojevič, Bulíř, Bakoš – Krenželok, Jelínek, Valský – Vlach, Lakatoš, Stránský

BK Mladá Boleslav

Rittich – Stříteský, Ovčačík, Robar, Voráček, Trončinský, Kučný, Trška – Bárta, Lenc, Pabiška (C) – Hyka, Hruška, Klimenta – Jarůšek, Urban, Pacovský – Ďurač, Kubica, Rys

Že utkání zřejmě nebude nic chybět, předurčil fakt z posledního vzájemného zápasu, Vlach s Kučným totiž v prvním březnovém dni shodili rukavice a rozhodli si neshody vyříkat ručně. Tentokráte však oba týmy začaly trochu opatrněji, úvodní nervozitu neprolomila ani první početní výhoda utkání, kterou Tygrům svým zákrokem umožnil Ďurač.

Větší tlak přinesla minuta sedmá, po Bulířově zblokovaném pokusu se k zakončení dostal dvakrát Martin Ševc, první pokus mezi tři tyče nepropasíroval, druhý projektil zastavil Rittich. O několik chvil později se do šance propracovali i hosté, Radan Lenc obdržel pěkný pas do prostoru mezi kruhy, přesně však nezacílil, stejný osud potkal i Radima Hrušku, jehož střelu k tyči pro změnu zneškodnil Ján Lašák.

„Snažím se zůstat v klidu, jsem rád, že mi to prozatím jde, ale chci se snažit stále svoji hru zlepšovat, stupňovat výkon, prostor na to je", hodnotí svůj dnešní výkon brankář klubu z města pod Ještědem.

Krušné chvíle před jeho brankovištěm ale pokračovaly, těsně po odbytí první poloviny úvodní periody, totiž během krátké chvíle rozhodčí poslal na trestnou lavici hned tři domácí hráče. Strážce liberecké svatyně dlouho držel naději na bezbrankový stav, po sérii rychlých přihrávek trojice Pacovský-Urban-Richard Jarůšek ale už musel lovit puk ze své sítě, poslední jmenovaný totiž stanul před odkrytou bránou a úlohu již tak neměl příliš těžkou - 0:1.

Tygři chtěli do konce první části vyrovnat, pokoušela se o to dvojice Radivojevič-Bulíř, po jejíž souhře útočník s číslem 88 ujížděl vstříc Rittichovi, hostující gólman ale předvedl pohledný zákrok, a oba týmy se tak do kabin rozcházely s výsledkem 0:1.

Po klidnější pasáži ale šelmy dostaly příležitost vyrovnat, po uplynutí zkrácené dvojnásobné početní výhody pálil ostře Řepík, jeho pokus nicméně nakonec skončil pouze v boční síti Rittichovy klece. Fanoušci si tak na branku museli počkat až do poloviny zápasu, Šimek projel s kotoučem útočným pásmem a nasměroval puk přesně na hokejku dobře postaveného Michala Řepíka - 1:1. Od této chvíle měli modro-bílí převahu, gólovou šanci si však vytvořili hosté, Hyka byl při nájezdu na brankáře hákovaný a rozhodčí neváhal nařídit trestné střílení, pravé křídlo však na Lašáka nevyzrálo, liberecký gólman střelce skvěle dokázal vybruslit.

Ján Lašák při signalizovaném trestu míří na střídačku

Následně pravidlo nedáš-dostaneš opět ukázalo, že funguje. Petr Vampola tvrdou ranou z levé strany nedal brankáři Bruslařů žádnou šanci zakročit - 2:1. O svůj těžce získaný náskok mohli Severočeši přijít v úvodní pasáži poslední třetiny, Urban totiž najížděl z pravé strany sám na Lašáka, slovenský gólman ve službách Liberce ale opět ukázal svůj um, když nájezd dokázal zlikvidovat.

Bruslaři snažící se o vyrovnání nakonec přeci jen uspěli, Tomáš Hyka ukořistil kotouč u pravého mantinelu nadvakrát dokázal Lašáka překonat - 2:2, hosté se však z nerozhodného stavu nemohli radovat dlouho, za deset vteřin zaúřadovaly letní posily. Po střele Martina Ševce skóroval Michal Birner - 3:2.

Domácí diváci doufající v příznivý konec střetnutí však viděli do konce základní hrací doby ještě jednu branku, Radim Hruška dokázal nalézt ideální střelecký prostor mezi kruhy a tvrdou ranou prostřelil Lašáka - 3:3. Od tohoto momentu Tygři jasně přejali iniciativu a hnali se vítězstvím, nejblíže rozdílové brance byl v 56. Plutnar, jeho střelu ale na poslední chvíli stačil Rittich vyrazit mimo nebezpečný prostor, čímž poslal zápas do samostatných nájezdů, které nahradily pětiminutové prodloužení.

Po bezbrankové první sérii se nejdříve dokázal prosadil Pacovský a poté krásným bekhendovým blafákem Michal Řepík, následně se opět střelci obou celků odmlčeli a na řadu přišla náhlá smrt. V té si opět vzal slovo Michal Řepík a i tentokráte dokázal prostřelit Ritticha - 4:3. Tygři si tak z třetího velmi vyrovnaného přípravného souboje odnášejí vítězství.

„Máme v týmu šikovné chlapce, ti dokázali vsítit dvě branky a rozhodnout, naše šikovnost předčila jejich šikovnost," okomentoval nájezdy Ján Lašák.

Celý ohlasový článek z třetího přípravného utkání naleznete zde.

Filip Pešán
„Mnoho vyloučených je takový trend poslední doby, je to špatné pro hráče i pro trenéry, ti potřebují mladé hokejisty zařadit do hry, nicméně, když hrajeme v nestandardním počtu hráčů, nejde to. Toto škodí tempu zápasu, ten postrádá souboje a aktivitu. Nemůžeme hrát, to co chceme, když hrajeme pořád v přesilovce či oslabení, trochu tím trpí hokej. Zase naopak padlo více branek, hráli jsme dvakrát až třikrát v třem proti pěti, kvůli čemuž jsem měl emotivní projev k hráčům. Toto rozhodně není cesta, pokud takto naskočíme do ligy, tak budeme v Brně hrát celý zápas oslabení.“

Příprava, úterý 11. srpna 2015
4:3sn
(0:1, 2:0, 1:2)

Branky a nahrávky