Sedmáci přejeli Jaroměř

Jaroměř/Liberec - Jasná podívaná. Liberečtí Bílí Tygři si proti Jaroměři počínali střelecky na výbornou a skórovali hned desetkrát. Soupeř z tohoto hlediska nedokázal držet s naším mužstvem krok a šelmy se tak radovaly z výhry 10:3.

I. kolo, sobota 06. ledna 2018
3:10
(0:2, 2:5, 1:3)

Branky a nahrávky: Ehrenberger (Oberreiter), Oberreiter (Adamec), Ehrenberger (Oberreiter), Hrabčák (Nebuželský), Gutsu Vološín, Hrabčák, Gutsu (Šmíd), Vološín, Jakubec (Hrabčák), Vološín. Střely: 13:23 (12:2, 2:9, 9:2). Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:2.

Leško Robert - Adamec Ondřej, Ehrenberger Jakub, Gutsu Olexandr, Hrabčák Damián, Jakubec Matouš, Jansa Samuel, Mitlener Ondřej, Nebuželský Adam, Oberreiter Petr, Riedel Filip, Šmíd Petr, Várady Daniel, Vološín Tadeáš, Zverka Michal

Od začátku utkání jsme měli jasnou převahu a soupeře víceméně stále udržovali v jeho obranném pásmu. První branku vstřelil Ehrenberger (Oberreiter) v čase 06:27, další přidal Oberreiter (Adamec) po odehraných dalších dvou minutách. I když jsem soupeře dál tlačili, tak další branky jsme už v první třetině nevstřelili. Počet střel byl 2:12.

Ctibor Jech o tom, jak těžké je hráče nabudit proti papírově lehčím soupeřům:

„Je to dost těžké. Bylo by na to nejlepší mít nějaký návod (směje se). V hlavách to prostě mají a většinou, když jim zápas nejde, nebo nedej bože prohráváme, tak se musí probrat a uvědomit si, že to není sranda. Nabuzení se je jedna věc, ale i tak si vše musí uvědomit i v hlavě. Několikrát se nám přesně tento problém vymstil, například na domácím ledě proti Jablonci.“

Ve druhé části jsme během prvních pěti minut přidali tři branky. Spolupráci si zopakovali Ehrenberger (Oberreiter), kteří soupeři vstřelili branku při dvojnásobném oslabení, následně Hrabčák (Nebuželský) taktéž při oslabení a Gutsu (Vološín). Poté se dostal soupeř k brejku a vstřelil svůj první gól. Další branky přidali Hrabčák a Gutsu (Šmíd) a také jednu branku přidal soupeř. Ve třetí třetině byl obraz hry stejný. Branky přidali Vološín, Jakubec (Hrabčák), Vološín a také soupeř přidal jednu branku.

Ctibor Jech
„Sice jsme vysoko vyhráli, ale zase takový super výkon to z naší strany nebyl. Bylo k vidění poměrně dost nepřesností a moc nám to celkově nesedlo. Góly jsme vstřelili, ale že by to byla přehlídka hezkých akcí, to se rozhodně říct nedá. Pomohlo nám, že soupeři příliš nezachytal brankář.“