Série plná zvratů pokračuje

Date of publication Author Štěpán Hanuš

L i b e r e c - Výborně rozehraný měli hráči Liberce šestý duel čtvrtfinálové série ve Werk Aréně v Třinci. V první třetině měli více ze hry a na jejím konci dostal spoluhráče svým prvním zásahem v play-off do vedení <b>Andrej Podkonický</b>. Ve druhém dějství ovšem přišli Tygři nejen o cenné vedení a plno sil v několika dlouhých oslabeních, ale i o zraněného Valdemara Jiruše. V době, kdy se v závěru nadechovali k vyrovnání, zaúřadovala opět elitní formace Ocelářů a bylo jasné, že o semifinalistovi rozhodne až páteční duel v Tipsport areně.

ČF6, středa 14. března 2007
3:1
(0:1, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 32. Štefanka (Pácal), 33. Skořepa (Štefanka), 55. Kolusz (Skořepa) - 19. Podkonický (Pletka). Rozhodčí: Jeřábek, Smeták - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 9:12, navíc Novák 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 4 781. Střely na branku: 41:41. Průběh utkání: 0:1, 3:1.

HC Oceláři Třinec

Vojtek - Seman, Výtisk, Kroupa, Frolo, Pácal, Kundrátek, Frühauf - Kolusz, Štefanka, Skořepa - Korhoň, Polanský, Tomas - Martynek, Hlouch, Steber - J. Daneček, Říha, Pavelek.

Hnilička - Jiruš, Moravec, Krstev, Zíb, Žabka, Kočí, Derner, Čutta - Čermák, Podkonický, Pletka - Klimenta, Plodek, Víšek - Novák, Šachl, Tomajko - Procházka, Pabiška, Dušek.

Domácí Oceláři se museli obejít o největší oporu brankáře Romana Čechmánka a do třinecké svatyně se postavil Martin Vojtek. Trenér hostů Josef Paleček naopak mohl počítat s uzdravenými obránci Dernerem a Čuttou.

1. třetina

Po opatrném začátku zahrozil nejprve tečovanou střelou od modré Kočí, ale domácí gólman vytlačil puk ramenem mimo. Hosté byli v úvodu utkání aktivnější a ve 4.minutě se po důrazném napadání Duška objevil sám před Vojtkem kapitán Tygrů Procházka a málem se trefil mezi jeho betony. Po chybném střídání domácích se naskytla Libereckým první přesilovka, ovšem mimo slibnou šanci Plodka se hosté k ničemu nedostali. Pak putoval za náznak hákování na trestnou Klimenta a Hnilička musel v oslabení zachránit před číhajícím Pácalem. V 9.minutě musel být zase ostražitý Vojtek při střele Duška po bleskovém výpadu Tygrů.

V 11.minutě podrazil Hlouch pronikajícího Klimentu a Tygři si zahráli další přesilovou hru. Paradoxně ale tím ztratili převahu a přenechali iniciativu Třineckým. Byli to totiž domácí Oceláři, kteří byli nejblíže k otevření skóre, když Pácal získal puk na obranné modré a posunul ho do brejku Martynkovi. Ten ovšem v sólovém úniku proti Hniličkovi selhal. Ve 13.minutě obránce Pácal musel zastavit pronikajícího Klimentu opět pouze za cenu faulu, ale Liberečtí se ani tentokrát při hře v početní výhodě neprosadili. V 18.minutě se z ničeho nic začalo jiskřit před Hniličkou. Brankář hostů nejprve vychytal Tomase, ale před dojíždějícím Polanským už zívala téměř prázdná branka. Krstev se Zíbem však obětavě padli do jeho střely. Vzápětí se k nebezpečné dorážce mezi kruhy dostal Hlouch, ale liberecký gólman našel jeho střelu v lapačce. Těsně před první přestávkou se potvrdilo pravidlo „nedáš, dostaneš“, když důrazný Pletka vybojoval kotouč v útočné třetině pro Andreje Podkonického a centr první formace našel zblízka místečko nad Vojtkovým betonem - 0:1.

2. třetina

Tygři začali prostřední část v přesilovce při vyloučení mladého obránce Kundrátka a Vojtkovu pozornost vyzkoušel Jiruš. Pak dlouho hasil horké chvilky pro liberecké fanoušky Hnilička, když čelil spolu se spoluhráči dlouhému dvojnásobnému oslabení při trestech Šachla a Kočího. Nejnebezpečněji vypadala tvrdá střela po nápřahu Korhoně z mezikruží a pak závar, při kterém brankář hostů vytasil beton proti blafáku Říhy. Tygři se pak museli bránit další přesilovce pět na tři po chybném střídání a nešťastném vyhození puku Zíba za hrazení. Moravec v nepřehledné situaci navíc zalehl kotouč a sudí Jeřábek sáhl k dalšímu přísnému trestu. Oceláři uzamkli hosty před Hniličkou na celé dvě minuty. Ten čelil několika tvrdým projektilům od modré z holí obránců Pácala a Výtiska. Pak navíc liberecký Pletka zlomil hůl a Třinečtí měli proti sobě pouhou dvojici bruslařů v bílém. Další Pácalovu střelu od modré chytře tečoval nepokrytý Juraj Štefanka a srovnal skóre - 1:1. Liberecké inkasovaná branka dostala do kolen. Kočí ztratil puk za vlastní brankou v souboji se Štefankou, který našel zcela nepokrytého Zdeňka Skořepu a ten ve 31.minutě dokonal bleskový obrat v zápase - 2:1.

Vzápětí si při vyloučení Frola dovolil Steber atakovat nepříjemně zkušeného Jiruše za libereckou brankou, ale vyvázl překvapivě bez trestu. Zato hostující zadák musel ze zápasu odstoupit pro zranění třísla. V pokračující přesilovce se skvěle individuálně uvolnil Čermák, ale bekhendem přestřelil Vojtkovu bránu. Na druhé straně byl pozorný Hnilička proti střele Kolusze švihem. Po uvolnění Plodka se ve slibné pozici zase objevil Klimenta, ale na zakončení neměl dostatek času. Pak se střídavě vylučovalo na obou stranách, k tomu navíc Frolo zasáhl nevybíravě Pletku u mantinelu, což oběma mužům v pruhovaném uniklo. Ani jedno mužstvo se ale v rušném průběhu závěru druhé třetiny do výraznější šance nedostalo.

3. třetina

Třetí dějství zahájil opět profesionální rozhodčí Smeták trestem pro obě strany a ve hře čtyř proti čtyřem si počínali aktivněji hosté. Ve 45.minutě zkoušel štěstí Klimenta a Vojtek zachraňoval širokým rozklekem. O chvíli později srazil Víška u hrazení obránce Výtisk a osobnímu trestu opět unikl. Tlak druhé liberecké formace přesto zakončil střelou od modré Krstev. V 53.minutě se odražený puk dostal k Víškovi, ale ten ho netrefil přesně. Stejně mimo mířil o chvíli později z levého křídla Podkonický. Pět minut před koncem přišlo náhlé rozhodnutí, když Skořepa projel celým kluzištěm, jeho nahození Hnilička neudržel a Marcin Kolusz zvýšil na 3:1.

Hosté vrhli všechny síly do útoku a Tomas je mohl potrestat po akci dva na jednoho, když po příhře Polanského trefil akorát lapačku libereckého brankáře. V závěrečných minutách se hnali Tygři za korekcí skóre v přesilovce. Nejprve Podkonický pálil jen do Vojtka a potom sám třinecký gólman spolu s Pácalem bravurně zlikvidovali gólovou dorážku Pletky po střele Moravce z dálky. Po trestu Štefanky pokračovali hosté v početní výhodě až do faulu Žabky, který definitivně zhatil liberecké naděje. Oceláři nakonec dohrávali zápas v přesilovce po sekání Čutty, který nestíhal v souboji s Polanským, a série se tak vrací do Liberce.