Šestnáctka rozstřílela České Budějovice, musí si dát ale pozor na fauly

Liberec - Tygří kategorie U16 porazila České Budějovice vysoko 8:1 a pojistila si druhou příčku tabulky. Na Litvínov má naše mužstvo šestibodový náskok, ale také odehrálo o jeden zápas víc. Liberec nastoupí ještě proti Spartě a Plzni.

XVIII. kolo, úterý 06. března 2018
8:1
(0:0, 3:0, 5:1)

Branky a nahrávky: 22. Měchura (Cikhart), 25. Jiruš (Chmelař, Kovář), 36. Strnad (Hladík), 41. Cikhart (Šedivý, Kovář), 50. Jakubec (Hladík), 54. Jiruš (Strnad, Kovář), 55. Jansa (Nezbeda), 56. Nezbeda (Gajda) – 59. Pouzar (Svach). Rozhodčí: Bernat – Bosák, Kettner. Vyloučení: 5:6, navíc Jiruš (LIB) 10 minut nesp. chování. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 47:22. Diváci: 38.

Čajan – Kovář, Hampl (C), Hladík, Böhm, Šedivý, Starý, Kollert – Pray, Jansa, Jakubec, Cikhart, Jiruš (A), Měchura, Strnad (A), Nezbeda, Chmelař, Gajda

Banes Motor Č. Budějovice

Lidák – Jasečko, K. Ryba, Dvořák, Pavlát, Hail, Remta (C), Svach (A) – Michal (A), Dub, A. Ryba, Kašpar, Brouček, Březina, Schwartz, Pouzar, Masopust, Anderle

Šestnáctka proti Českým Budějovicím nutně potřebovala vyhrát, aby měla větší šanci na udržení druhé příčky v nadstavbové skupině. První třetina však skončila bez branek, což nahrávalo do karet spíš Motoru.

Ve druhé třetině už se domácí prosadili. Po přihrávce Cikharta slavil Adam Měchura. Už o tři minuty později na první branku utkání Tygři navázali, bezchybně si počínal Vojtěch Jiruš. Šelmy svého soupeře vysoko přestřílely 47:22, další góly se však dostavily až ve třetí periodě.

Richard Lobo na téma branek v druhé polovině zápasu a situace v tabulce:

„Byli jsem asi odměněni za snahu. Kluci hráli dobře a ty góly si zasloužili. Co se týče umístění v tabulce, nerad bych to nějak komentoval. Zatím máme 2 zápasy do konce a uvidíme, jak na tom budeme, až odehrajeme všechna utkání.“

Už ve 41. minutě se prosadil Jan Cikhart, pak přišla pro hosty desetiminutovka hrůzy. Postupně byl úspěšný Tomáš Jakubec, podruhé v utkání Vojtěch Jiruš, Filip Jansa a Tomáš Nezbeda.

Vedení 8:0 nakonec zmírnil v 59. minutě Jaroslav Pouzar, jenž zaznamenal pro hosty čestný zásah. Druhou branku Českých Budějovic měl na hokejce v čase 59:34 Jakub Anderle, kterého fauloval v úniku Cikhart. Nicméně Pavel Čajan si připsal úspěšný zákrok a Tygři tak zvítězili 8:1.

Richard Lobo
„Měli jsme celý zápas víc ze hry. Soupeře jsme dostali do zápasu našimi zbytečnými fauly. Naštěstí nás za to nepotrestal. Od druhé třetiny jsme naší převahu proměnili i v branky. Každopádně máme spoustu zbytečných vyloučení a 2 trestné střílení ve 2 zápase po sobě. Tohle by nás v play off mohlo mrzet, budeme to muset zlepšit.“