Šestnáctka šesti góly sestřelila Motor. Hattrickem se blýskl William Pray!

Date of publication Author Jonáš Majtyka

České Budějovice/Liberec - V rámci šestnáctého kola se kategorie U16 představila na ledě Českých Budějovic. Utkání bylo po celou dobu herně vyrovnané, Tygři byli ovšem mnohem přesnější v koncovce a nakonec svého soupeře přehráli 6:1. Polovinu z branek Liberce vsítil William Pray!

16.kolo, sobota 18. listopadu 2017
(0:1, 1:4, 0:1)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 40. Svach (Hrakholski) – 6. Pray (Jiruš), 23. Chmelař (Kollert, Jiruš), 26. Pray (Duschka), 34. Vodlan (Strnad), 37. Pray (Jakubec, Měchura), 44. Jiruš (Kovář, Chmelař). Rozhodčí: Mertl - Šperl, Oudes. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 76. Střely na branku: 34:35. Průběh utkání: 0:5, 1:5, 1:6.

Banes Motor Č. Budějovice

Lidák – Jasečko, Pojar, Dvořák, Pavlát, Hail, Svach, Remta – Hrakholski, Michal, Hanák, Ryba, Novák, Kašpar, Brouček, Březina, Schwartz, Janoch, Lukeš, Pouzar

Krátký – Duschka, Kovář, Hladík, Čihák, Starý, Kollert, William, Jakubec, Jiruš, Měchura, Strnad, Nezbeda, Chmelář, Gajda, Vodlan

Už po necelých dvou minutách hry mohli jít do vedení domácí, když z mezikruží vypálil Jaroslav Pouzar. Čeněk Krátký na jeho pokus sice nedosáhl, jenže kotouč se nakonec odrazil od tyče! O chvíli později už se ale skóre měnilo. Tygři nejdříve nevyužili přečíslení dva na jednoho, poté se ovšem puku chopil William Pray, jenž objel bránu Motoru a zasunul jej do odkryté klece – 0:1.

Následně mohl Liberec do dvoubrankového vedení poslat Vojtěch Jiruš, který ale z bezprostřední blízkosti minul. Vzápětí dostali Severočeši k dispozici přesilovou hru. V ní se paradoxně do největší šance dostali Jihočeši, František Schwartz vypíchl obránci na modré čáře kotouč a ujížděl sám na Krátkého, jehož ovšem svým zakončením nepřekonal. V závěru úvodního dějství mohlo být znovu vyrovnáno. I pro tentokrát se Motor dostal do příležitosti ve vlastním oslabení, všechny problémy ale vyřešil skvěle chytající Čeněk Krátký.

Do prostřední dvacetiminutovky vlétlo naše mužstvo jako velká voda. Ve třiadvacáté minutě vyrazil Lidák dělovku Tomáše Kollerta pouze přímo na hůl Jaroslava Chmelaře, jenž se chopil kotouče a dorazil jej za brankovou čáru – 0:2. Vzápětí od modré čáry vypálil Vojtěch Duschka a do jeho střely vložil těsně před bránou svou hokejku William Pray, který úspěšně tečoval puk do sítě – 0:3.

Severočeši ale stále neměli dost. Krátce po skončení první poloviny zápasu totiž Strnadův projektil dorazil za Lidákova záda slovinský útočník Luka Vodlan - 0:4. O tři minuty později už to bylo o pět branek, když se z bezprostřední blízkosti se prosadil William Pray, jenž dostal kotouč za brankovou čáru a dovršil tak svůj hattrick – 0:5! Pětatřicet vteřin před druhou sirénou se nakonec Českobudějovičtí přeci jen dočkali snížení. Yahor Hrakholski přihrál Václavu Svachovi, který si sjel před Krátkého a nechytatelnou ranou zamířil přesně pod víko liberecké svatyně – 1:5.

V závěrečné periodě už padla pouze jedna branka, když po přesném pasu Filipa Kováře skóroval Vojtěch Jiruš - 1:6. Domácí se sice poté stále snažili alespoň zdramatizovat utkání, jenže pokaždé narazili na připraveného Čeňka Krátkého, jenž si poradil i s pokusem osamoceného Pavla Nováka. Bílí Tygři tak dali Jihočechům lekci z produktivity, když vsítili šest branek a zaslouženě berou tři body!

Radek Kampf
„Co se týče hry, tak si myslím, že z naší strany nebyl zápas úplně špatný. Soupeř nás předčil v efektivitě, protože jak v první, tak také ve druhé třetině jsme měli hodně šancí, které jsme ale neproměnili. Nepomohli jsme také gólmanovi ve hře kolem vlastní branky, odkud jsme dostali pět gólů. A právě v této činnosti byl soupeř o sto procent lepší.“

16.kolo, sobota 18. listopadu 2017
(0:1, 1:4, 0:1)

Branky a nahrávky

Banes Motor Č. Budějovice