Šestnáctka vkročila do play-off výtečně! Porazila Kladno a od postupu jí dělí jedna výhra

Kladno/Liberec - Šestnáctka navázala na kategorii U18 a rovněž vstoupila do vyřazovacích bojů pravou nohou. Úvodní duel čtvrtfinále na ledě Kladna rozhodla druhá třetina, v níž padly všechny góly zápasu. Svěřenci trenéra Richarda Loba zvítězili těsně 2:1 a v úterý budou mít k dispozici mečbol.

ČF1, neděle 18. března 2018
1:2
(0:0, 1:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 31. Sojka (Šapovaliv) – 24. Měchura (Nezbeda), 28. Cikhart (Strnad, Pray). Rozhodčí: Vokřál – Krátký, Hradil. Vyloučení: 3:4, navíc Kleveta (KLA) 2+10min. zás. do hlavy nebo krku a Cikhart (LIB) 2+10min. naražení ze zadu. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 102. Střely na branku: 22:16. Průběh utkání: 0:2, 1:2.

Rytíři Kladno

Suk – Staněk, Alscher, Robovský, Kohliček, Sýkora, Ticháček – Chrenka, Bašta, Kleveta, Procházka, Kraus, Bulva, Sachr, Šimek, Sojka, Ton, Ullrych, Šapovaliv

Čajan – Kovář, Hladík, Moc, Böhm, Šedivý, Starý, Kollert – Pray, Jansa, Jakubec, Cikhart, Měchura, Strnad, Nezbeda, Chmelař, Gajda, Vodlan

První třetina moc šancí nenabídla a nepadl v ní ani jeden gól. Hru totiž kouskovala mnohá vyloučení. Už od úvodní buly to mezi oběma týmy vřelo a přišlo i na několik trestů za hrubost. V deváté minutě to už ale trochu přehnal domácí útočník Kleveta, jenž obdržel trest na 2+10 za úder do oblasti hlavy a krku. Oba gólmani drželi po dvaceti minutách čisté konto a do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

V prostředním dějství už začaly padat branky. Do vedení se dostali Bílí Tygři, když nabídku Lukáše Nezbedy skvěle zužitkoval Adam Měchura, jenž překonal brankáře Suka – 0:1. O čtyři minuty později už to bylo o dvě branky. Vojtěch Strnad přihrál Janu Cikhartovi a ten podruhé rozvlnil síť domácí svatyně – 0:2. Rytíři se však nehodlali jen tak vzdát a brzy přispěchali s odpovědí. Matyáš Šapovaliv našel svým přesným pasem Adama Sojku, který dostal kotouč za jinak výborného Pavla Čajana.

V poslední periodě se domácí celek snažil ze všech sil vyrovnat, jenže Čajana už se jim prostřelit nepodařilo. Tygři udrželi na Kladně těsné vedení a v sérii hrané na dvě vítězná utkání už jim stačí jedna výhra k postupu, o kterou budou usilovat v úterý na domácím ledě.