Report ze zápasu

Skvěle! Tygři si na úvod sezony vyšlápli na sebevědomý Mountfield HK

08.09.2017Dominik Jakubec

Skvěle! Tygři si na úvod sezony vyšlápli na sebevědomý Mountfield HK

Liberec - Hned v prvním extraligovém utkání nové sezony se Bílí Tygři předvedli ve skvělé formě. Do Home Credit Areny zavítal královéhradecký Mountfield, který před startem ročníku vyhlašoval smělé plány. Svěřenci trenéra Filipa Pešána se však soupeře nezalekli a po svědomitém výkonu zvítězili 3:0.

1. kolo v Pá 8.9. 18:00
(1:0, 1:0, 1:0)
Mountfield HK

Komentář k utkání

Bílí Tygři vstoupili do utkání skvěle. Po třech minutách hry dostali příležitost hry v početní převaze a hned první přesilovku v nové sezoně využili. Jaškovo nahození sice Sedláček vyrazil, k odraženému puku se ale dostal Filip Pyrochta, který ho bleskově poslal pod břevno. Hosté mohli brzy srovnat, když Šmíd namazal před branku kotouč na hůl Petra Koukala, toho ale vychytal skvělý Roman Will.

O chvíli později si Tygři vyzkoušeli také oslabení, které však bez větších potíží přestáli. Bednářovu přihrávku přetavil v jedovatou ránu Köhler, Willa však nenachytal, stejně jako o několik minut později svou ranou od modré Blaž Gregorc. Ani Martin Bakoš na druhé straně Sedláčka nepropálil, po první siréně tak platil stav 1:0 pro Tygry.

Druhá třetina sice začala z obou stran mnohem opatrněji, přesto bylo v jejím průběhu k vidění několik zajímavých příležitostí. Pyrochta se mohl prosadit podruhé, když se jeho rána odrazila minimálně od dvou dalších hokejek, Sedláček ale stihl zareagovat a puk vytěsnil do bezpečí. Stejně úspěšně si vedl i proti Jánošíkovu nahození, které těsně před brankou tečoval Ordoš.

Postupem času si Bílí Tygři vytvořili tlak. Bulíř zpoza branky našel Bulíře, který zblízka orazítkoval Sedláčkovu masku. O chvíli později už se ale náš tým prosadil a znovu se tak stalo v přesilové hře. Adam Jánošík se odhodlal k ráně od modré a jeho pokus propadl změtí hráčů na brankovišti až do sítě.

Ani po druhé přestávce Tygři ve svém tempu nepolevili. Po 70 sekundách hry vyrazil Sedláček Bakošův pokus pouze k Janu Ordošovi, který z první dorazil puk do sítě. Bedřich Köhler se sice o něco později snažil snížit, jeho dobře mířenou střelu ale Will vytěsnil mimo branku. Ještě blíž gólu byl v 50. minutě Cibulskis, ale puk tentokrát zastavila tyč.

Mountfield sice s blížícím se koncem ukazoval svou sílu a v přesilové hře oblehl liberecké brankoviště, Roman Will však čaroval a nehodlal pustit puk za svá záda. Postupně si smlsl na Jarůškovi i Bednářovi. V závěru už Bílí Tygři žádné drama nedopustili a přestože to hosté ještě zkusili v šesti, Pešánovi svěřenci s přehledem své vedení udrželi. Hned na úvod sezony si tak připsali nesmírně cenný skalp.

Filip Pešán

"Věděli jsme, že přijede velmi silný soupeř. Sehráli jsme výborné přesilové hry a myslím, že jsme si zasloužili podpořit fantastického Romana Willa a získat v prvním zápase nulu. Jsem rád, že jsme do sezóny vstoupili pravou nohou."

Vladimír Sýkora

Mountfield HK

"Hráli jsme tu už přípravné utkání a tušili jsme, co nás čeká. Chtěli jsme zvládnout hlavně začátek, což se nám nepodařilo, když jsme už v páté minutě dostali gól v přesilovce. Vlastně vůbec myslím, že početní výhody zápas rozhodly. Velkým problémem bylo naše neproměňování šancí, což je na tom výsledku vidět."

Branky a nahrávky
Branky a nahrávky: 5. Pyrochta (Jašek, Jánošík), 38. Jánošík (Pyrochta, Ordoš), 42. Ordoš (Bakoš, Bulíř). Rozhodčí: Pražák, Souček - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 461. Střely na branku: 25:28. Průběh utkání: 3:0.
Statistiky hráčů
Vlach Jaroslav0002

Hlavní zprávy

Social stream

Ukažte své příspěvky ze sociálních sítí na našem webu!

generální partner