Skvělý Lašák i efektivita v přesilovkách. Bílí Tygři si v třaskavé bitvě smlsli na rivalovi

Date of publication Author

L i b e r e c – To byl zápas! Bílí Tygři se rozloučili se základní částí vítězstvím, když na domácí půdě porazili Mladou Boleslav 6:3. Sudí rozdali celkem 101 trestných minut, většinu z nich na liberecké straně. Domácí ale soka do trháku nepustili, skvěle bránili a sami v pravý čas pálili góly. Třemi kanadskými body se pod vítězství podepsal Petr Jelínek.

52. kolo, neděle 01. března 2015
6:3
(1:1, 3:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 17. Jelínek, 27. Bakoš (Derner), 28. Filippi (Jelínek, Vampola), 36. Plutnar (Vampola), 43. Bakoš (Filippi, Hrníčko), 59. Vlach (Jelínek, Valský) – 2. Pacovský, 23. Kočí (Trška, Kašpařík), 45. Klimenta (Látal). Rozhodčí: Hribik, Úlehla – Lučan, Kis. Vyloučení: 10:8, navíc Radivojevič (LIB) 10 min. OT, Gřegořek (LIB) 5 min.+DKU, Vlach (LIB) 10 min. OT, Kučný 10 min. OT a Kočí (oba MBL) 10 min. OT. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4 569. Střely na branku: 25:34. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 5:2, 5:3, 6:3.

Lašak – Gřegořek, Plutnar, Derner, Výtisk, Vitásek, Ulrych, Voráček – Krenželok, Jelínek, Valský – Bulík, Vampola, Radivojevič – Urban, Filippi, Bakoš – Hrníčko, Vlach, Balaštík.

BK Mladá Boleslav

M. Růžička (J. Růžička) – Kučný, Kočí, Robar, Vidmar, Trška, Holub, Čermák – Látal, Musil, Klimenta – Pacovský, Bárta, Lenc – Mikulík, Kašpařík, Pabiška – Jarůšek, Vrbata.

Bitka, napětí v hledišti, nespočet ostrých střetů. Home Credit Arena sledovala v posledním kole základní části bitvu jako řemen, byť duel jako takový vlastně moc neřešil – Liberec měl jistotu bojů o udržení, Boleslav zase předkolo.

Hosté jako první vedli, už v čase 1:12 se nechal Bulík obehrát ve vlastním pásmu a Dominik Pacovský namířil svoji střelu z vrcholu kruhu mimo Lašákův dosah. Ještě do přestávky ovšem Bílí Tygři stihli vyrovnat: Petr Jelínek při oslabení vystartoval do protiútoku a příklepem zleva propálil Růžičku.

A mezitím? Kupa vyloučených i šance na obou stranách. Vlach s Kučným dokonce ve středním pásmu shodili rukavice a utkali se ve férové bitce. Střetnutí rivalů mělo ohromný náboj, ale sudí neměli pro tvrdou hru pochopení. Gřegořek vyfasoval dokonce nevídaný devítiminutový trest…

Středočeši hráli i dvě přesilovky pět na tři, z čehož tu druhou dokázali využít. Časomíra už odkrajovala první minuty prostřední části, když Lašák kapituloval po ráně Václava Kočího.

Jinak se ale hosté v početních výhodách trápili. Naopak soupeř pálil ostrými. Takže pěkně popořadě: stav 2:2 zařídil Martin Bakoš, jenž naskočil z trestné lavice, dostal pas do jízdy a v úniku trefil neomylně. A pak přišly dvě liberecké přesilovky, v nichž nejistému gólmanovi v zelenočerném úboru propadly za záda pokusy Tomáše Filippiho a Michala Plutnara.

Závěrečná perioda už kartami nezamíchala, slušně zaplněné hlediště přesto vidělo ještě tři branky. Martin Bakoš se prodral k brankovišti a Růžičku nachytal střelou k bližší tyči. Soupeř odpověděl zásluhou Tomáše Klimenty, jehož pokus tečoval před Lašákem stínící Derner. Definitivní tečku na vítězství modrobílých ještě přidal minutu a půl před koncem švihem zleva Jaroslav Vlach.

Hostům se již protivníka nepodařilo přitlačit a v Liberci prohráli i podruhé v sezoně. V předkole play-off je tak čeká tabulkově nejsilnější soupeř – Plzeň. Tygři se vítězstvím namotivovali před bitvami o udržení, do kterých půjdu se sedmibodovým náskokem na dvanácté Karlovy Vary.

„Chtěli jsme ukázat, že nám není jedno, když fanoušci chodí na utkání za všech okolností. Ukázat, že závěr sezóny chceme odehrát kvalitně, bohužel jsme nestihli stíhačku o play-off. Ale z týmu cítím, že to klukům není jedno, a že chceme bojovat o všechny body, které jsou ve hře. Utkání bylo kvalitní a emotivní, k čemuž přispěli hosté, za což jim děkuji.“

Marian Jelínek
„Viděli jsme tvrdé utkání, ale myslím si, že jsme to vyprovokovali spíše my, tím tvrdým, ale čistým zákrokem Kučného, poté se již strhla bitka. Utkání rozhodly přesilové hry, protože my jsme hráli snad šestnáct minut v kuse pět na čtyři, ale nepodařilo se nám odskočit. V závěru nám chyběla spíše psychická síla na zvrat.“