Slavia s Dudou se rozstřílela, odnesl to Liberec

Date of publication Author Jan Herbe

Bílí Tygři utrpěli svůj nejhorší debakl v extralize. Postarala se o něj Slavia, která se v posledních kolech střelecky nebývale trápila. V pondělí si ale Slavia s Plzní vyměnila své kanonýry a Pražany jakoby výměna polila živou vodou. Už po devíti minutách to bylo 0:3 a Falta přepustil místo v brance Šmídovi. Slavia ale hrála s obrovskou chutí a i díky čtyřem bodům <b>Radka Dudy</b> (2+2) zvítězila v Liberci drtivě 9:0.

, úterý 22. října 2002
0:9
(0:4, 0:4, 0:1)

Branky: 2. Šaffer (Steiner), 4. Štraub (Hruška, Antoš), 9. Hruška (Hejda, J. Beránek), 13. Duda, 23. Šaffer (Krátoška, Steiner), 24. Duda (J. Beránek, Sup), 27. Sup (J. Beránek, Duda), 37. F. Kučera (Duda), 56. Štraub (Hruška, Antoš). Rozhodčí: Kolísek - Vytík, Sichrovský. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:1. Diváci: 4653. Bodování: Duda 2+2

Falta (10. Šmíd) - Krstev, Čakajík, Jan Kudrna, Vála, R. Pospíšil, Kočí, M. Beránek, J. Moravec - Kropáč, M. Straka, Rozsíval - V. Novák, Plodek, S. Procházka - Kábrt, Hájek, Jiří Kudrna - Jankových, Musil, Kubinčák.

HC Slavia Praha

Málek - P. Kadlec, Hejda, J. Novák, F. Kučera (41. Graňák), Kolařík, Posmyk - Duda, J. Beránek, Sup - Hruška, Štraub, Antoš - Krátoška, Steiner, Šaffer - Jaroš, M. Kopecký, R. Dlouhý.

Úvod utkání, do kterého naskočil v centru čtvrtého útoku i Mojmír Musil, zcela patřil hostům z Prahy, naopak domácím od první minuty vázla souhra. Na začátku druhé minuty se z ničeho nic ocitli dva slávisté sami před domácí brankou. Pavel Falta ještě dokázal hrubku obrany zlikvidovat akrobatickým zákrokem. Uběhlo jen několik desítek vteřin a další chybu už hosté potrestali. Na konci akce byl Adam Šaffer, když mu pěknou přihrávku poslal Ondřej Steiner - 0:1. Tygři se snažili o rychlou odpověď, ale obrana domácích se zapomněla včas vrátit. Zaváhání obránců potrestal přízemní střelou Josef Štraub. Trenéři domácích si okamžitě vzali oddechový čas, aby nástup hostí zklidnili. Tygři se snažili, ale dobře zformovanou obranu hostů nedokázali překonat. První střelu vyslal na prokřehlého brankáře Málka až v 5. minutě Čakajík, když hráli domácí první přesilovku. Tygři si v této přesilovce vytvořili slušné šance, ale puk poskakující v brankovišti nebyl nikdo schopný dorazit přes ležícího gólmana hostů do odkryté branky. Slávisté neustále přehrávali domácí beky a v sedmé minutě byl sám hostující útočník mezi kruhy, ale Falta ho skvěle vychytal. Netrvalo dlouho a slávisté hráli první přesilovou hru. Tu využili během chvíle, domácí Václav Novák měl puk na své hokejce, ale místo toho aby vyhodil, nahrál nechtěně soupeři. Branku vstřelil dnes dobře hrající David Hruška a v deváté minutě tak svítilo na ukazateli skóre už 0:3. Domácí trenéři přistoupili k výměně brankařů, za Faltu nastoupil v desáté minutě Zdeněk Šmíd. Nerozchytaný Šmíd čelil hned několika ostrým střelám. Radek Duda, čerstvá posila Pražanů, ukázal divákům, jak se mají proměnovat individuální akce - 0:4. O to samé se pokoušel na druhé straně domácí Jiří Kudrna, ale Málkovy betony neprostřelil.

Diváci na stadionu v úvodu druhé části marně čekali na zlepšení výkonu Tygrů. Domácí naděje na dobrý výsledek zmařil svým druhým gólem v utkání Adam Šaffer - 0:5. Na domácí hokejisty padla ještě větší krize než doposud. Sup vystřelil na Šmída, vyražený puk ještě dokázal přihrát Radku Dudovi a ten střelou do růžku vstřelil svoji druhou branku - 0:6. Domácí publikum dalo okamžitě znát své rozčarování nad výkonem Bílých Tygrů pískotem. Domácí trenéři se pokusili proházet složení jednotlivých řad. Obránci ve 27. minutě již pokolikáté zcela zapomněli na modré čáře na útočníka soupeře. Tentokrát se na Šmída řítil Michal Sup, proti kterému osamocený brankář Tygrů vyjel. Sup minul, pro opuštěný puk si dojel a do prázdné branky s přehledem skóroval - 0:7. Tygři po sedmém obdrženém gólu začali myslet jen na ofenzívu. V polovině zápasu měl gól na hokejce Vojtěch Kubinčák, opět si ale vylámal zuby na skvělém Málkovi. Domácí dali možnost hostům hrát přesilovku pět na tři, tu ale slávisté nevyužili. Hosté byli při chuti a do konce třetiny ještě zvýšili svůj náskok, když Radek Duda našel rozjetého obránce Františka Kučeru a bylo to 0:8.

V úvodu třetí třetiny tak už bylo o tom, kdo získá tři body, rozhodnuto. Tygři chtěli aspoň kosmeticky upravit výsledek zápasu. Slavia ale ovládala led a čekala na další okna v domácí hře. Obránci domácích dělali obrovské hrubky i nadále, slávisté je ale již nedokázali potrestat. Na druhé straně měl na hokejce jistý gól Angel Krstev, také on ale dopadl jako jeho spoluhráči v předešlých situacích. Dílo zkázy dokonal v 56. minutě Josef Štraub - 0:9.