Slibně rozjetý zápas Tygři do vítězného konce nedotáhli, Třinci podlehli v nájezdech

Date of publication Author Martin Zíta

L i b e r e c – Sváteční duel mezi Bílými Tygry a Oceláři Třinec nabídl zajímavou podívanou, v jejímž závěru nechybělo pořádné drama. Bohužel pro většinu z takřka z šesti tisíc diváků mělo toto drama smutný konec. Třinec totiž dokázal smazat liberecké vedení a v samostatných nájezdech ukořisit i bod navíc.

31. kolo, pátek 26. prosince 2014
3:4sn
(2:0, 1:1, 0:2 - 0:0)

Branky a nahrávky: 13. Filippi (Radivojevič, Lašák), 16. Krenželok (Bulík, Bartek), 36. Filippi (Vampola) – 29. Hrňa (Kreps), 52. Adamský (Polanský), 54. Orsava (Kreps, Hrňa), rozh. náj. Orsava. Rozhodčí: Hribik, Polák – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:7, navíc Vampola (LIB) 10 min. OT. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 5964. Střely na branku: 25:35. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:4. Hráč utkání: Tomáš Filippi – Daniel Rákos.

Lašák – Výtisk, Šimek, Voráček, Vitásek, Derner, Gřegořek, Kajínek – Radivojevič, Filippi, Balaštík – Bulík, Vampola, Jass – Krenželok, Jelínek, Bartek – Vlach, Urban, Bulíř – Kica.

HC Oceláři Třinec

Hamerlík – Klesla, Roth, Linhart, Galvas, Hrabal, Doudera, Foltýn, Nosek – Orsava, Kreps, Hrňa – Adamský, Polanský, Dravecký – Rákos, Matuš, Klepiš – Rufer, Žejdl, Cienciala.

Sváteční duel mezi Bílými Tygry a třineckými Oceláři se z hokejového pohledu rozjížděl pozvolna a v jeho úvodu se diváci nemohli nějak zvlášť kochat pohledem na led. Přesto přišel první vzruch už ve druhé minutě, kdy ale Jelínek na Vampolův pas, který se jej snažil vyslat do úniku, nedosáhl.

První situace, která změnila chod pátečního utkání přišla o deset minut později. Lášák v přesilovce dlouhou přihrávkou našel Radivojeviče a ten sklepl kotouč na osu kluziště. Tam ho sebral Tomáš Filippi, vyhl se obránci a z mezikruží zacílil přesně do horního růžku branky.

Zásah libereckého reprezentanta prolomil ledy a ještě v první třetině šli domácí do dvoubrankového vedení. Lukáš Krenželok si taktéž počíhal mezi kruhy v útočné třetině a odražený kotouč nechytatelně poslal pod horní tyč. Svůj 500. start v české nejvyšší soutěži tak oslavil stylově.

Krátce před koncem třetiny se ještě radovali hosté z Třince, ovšem Matušovu trefu sudí neuznali – puk poslal za čáru rukavicí.

Druhá třetina nabídla už ve svém začátku několik ošemetných situací, avšak skóre se posouvalo až v její polovině. Tentokrát se už Oceláři dočkali. Erik Hrňa si najel na Krepsův pas a nadvakrát protlačil kotouč za Lašáka.

Hosté se ale na dostřel jediné branky neudrželi příliš dlouho. V oslabení vyrazil za vyhozeným kotoučem Vampola, nic neuspěchal a narýsoval přihrávku mezi dva bránící hráče. Na jejím konci stál skvěle hrající Tomáš Filippi, jenž střelou na levou tyč znovu vrátil svým barvám dvoubrankové vedení.

Ani Severočeši se však nemohli přehraněn radovat, závěrečných dvacet minut základní hrací doby totiž patřilo hostujícímu celku. Ve dvaapadesáté minutě se do úniku dostal Martin Adamský a kličkou po ruce pokořil Lašáka.

O dvě minuty a jednu vteřinu později už bylo třinecké dílo dokonáno. Jakub Orsava si našel kotouč krátce po vhazování a jak jinak než z prostoru mezi kruhy zamířil pod horní tyč. Od 54. minuty tak byl stav znovu nerozhodný a utkání šlo do prodloužení. Ani nastavená pětiminutovka však se skóre nepohla a na řadu přišly samostatné nájezdy.

Těm dlouho kralovali maskovaní muži, až v šesté sérii rozsekl osud zápasu Jakub Orsava a k vyrovnávací brance přidal i tu rozhodující.