Snadné vítězství, starší dorostenci nepovolili Boleslavi jediný gól

Date of publication Author Lukáš Šonský, Vojtěch Balon

Mladá Boleslav/Liberec – Starší dorostenci Bílých Tygrů vyhráli třetí utkání v řadě. Po těsném skalpu Slavie si tentokrát doklouzali pro jednodušší vítězství. Ve dvanáctém extraligovém kole uspěli na ledě Mladé Boleslavi jednoznačně 5:0. Tři body si připsal útočník Jan Ordoš a čisté konto udržel gólman Stezka.

12. kolo, sobota 05. října 2013
0:5
(0:3, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 1. Král (Kačírek, Gecko), 12. Bělohorský (Ordoš), 15. Tržický (Ordoš, Janele), 37. Ordoš, 57. Gecko (Sviták). Rozhodčí: Jechoutek – Grundler, Cafourek. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 55. Střely na branku: 18:48. Třetiny: 0:3, 0:1, 0:1. Průběh utkání: 0:5.

BK Mladá Boleslav

Růžička – Marček, Mašek, Tůma, Žalud, Mattis – Černý, Ďurač, Durdil, Němec, Planý, Prokop, Průšek, Sedmík, Skořepa, Švejda, Vajsejtl, Veselý, Dupljaku.

Stezka – Tržický, Balabán, Husa, Klinger, Mečíř, Běhula, Divila – Ordoš, Gecko, Janele, Sviták, Bělohorský, Kačírek, Král, R. Šír, Zachar, Babec, Chlum.

Domácím mladíkům se vůbec nepovedl vstup do utkání. Už v čase 0:24 nahrál Kačírek před branku zcela neobsazenému Zdeňku Královi a Liberec bleskově vedl. Vstřelená branka Bílé Tygry nakopla, naopak Mladoboleslavští se v první třetině dostávali do útočného pásma jen sporadicky. V 15. minutě už to s domácími vypadalo zle, protože během tří minut dokázali hráči Liberce vstřelit dvě branky.

Nejprve se po střele z bezprostřední blízkosti prosadil Matouš Bělohorský, a chvíli poté zvyšoval prudkou střelou Tomáš Tržický. U obou branek asistoval Jan Ordoš. Po třetím gólu v Růžičkově brance hosté trochu zpomalili, nicméně domácím hráčům chyběla přesnost v zakončení, a tak se šlo do šaten za stavu 0:3.

Hokejisté Mladé Boleslavi ve zlepšené hře pokračovali i na začátku druhé třetiny. Většina jejich pokusů ale šla mimo libereckou branku, a když už domácí mířili přesně, naráželi na dobře chytajícího Aleše Stezku v brance Bílých Tygrů. Zhruba po deseti minutách druhé třetiny však iniciativu přebrali opět hosté, kteří se dočkali zasloužené čtvrté branky. V čase 36:47 se ve skrumáži před Růžičkou nejlépe zorientoval skvěle hrající Jan Ordoš, který tak ke dvěma asistencím z první třetiny přidal i branku.

Po čtvrtém gólu byli Severočeši bezpochyby lepším týmem, a asi by se nikdo nedivil, kdyby po dvou třetinách svítil na tabuli stav 0:5. Domácí brankář ale chytil střely Babce i Šíra.

Závěrečná perioda se už jen dohrávala. Hráči Mladé Boleslavi věděli, že nepříznivý stav se jim už nepodaří zvrátit. Sice jim byly nabídnuty dvě přesilové hry, v nich se ale Bruslařům nepodařilo usadit se v útočném pásmu. Ve hře v plném počtu hráčů navíc oba týmy předváděly statickou a nepřesnou hru.

V čase 56:33 přišel jako blesk z čistého nebe pátý gól Liberce. Michal Gecko si najel před Růžičku, a po přesné Svitákově přihrávce dokázal dostat kotouč za ležícího gólmana domácích. Liberec si tak z Mladé Boleslavi zaslouženě odvezl zasloužené tři body.