Šňůra tří porážek přetržena, i když až gólem v závěru prodloužení

Date of publication Author Jiří Beníšek

Velmi dramatické utkání s minimem branek viděli diváci ve Svijanské aréně. Hosté šli brzy do vedení, ale to bylo gólově vše. Domácím se povedlo vyrovnat na začátku druhé třetiny a bod navíc získali Bílí Tygři až v prodloužení, 4 sekundy před koncem. Po obrovském závaru před Lašákem se trefil obránce <b>Jiří Moravec</b>.

16. kolo, pátek 22. října 2004
2:1p
(0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)

Branky: 22. Jiruš (Rataj), 65. Moravec - 4. Bulis (Hejduk). Rozhodčí: Turčan - Bláha, Kareš. Vyloučení: 6:5 Využití: 1:0. Diváci: 4825.

Falta - Šmíd, Jiruš, Holub, Duben, Moravec, Hanzlík, Krstev, Jareš - Čermák, Rataj, Tomajko - Novák, Plodek, Procházka - Vaic, Nedorost, Vrbata - Rozsíval, Vampola, Víšek. Trenéři: Josef Paleček, Karel Dvořák, Miroslav Kapoun.

HC Dynamo Pardubice

Lašák - Snopek, Mudroch, Novotný, Pácal, Linhart, Čáslava, Vyhlídal - Rolínek, Blažek, Lubina - Hejduk, Mikeska, Bulis - Sýkora, Divíšek, Hemský - Kolář, Koukal, Průcha. Trenéři: Vladimír Martinec a Jiří Šejba.

Domácí tým začal utkání dost nešťastně, hned v první minutě byl vyloučen Rozsíval, a to Pardubice nastartovalo k tlaku. Navíc na konci druhé minuty opustil branku Falta, protože měl technické problémy s výstrojí. Na minutu zaskočil Stejskal, blýskl se jedním zákrokem a pustil zpět Faltu. Domácí brankář si sotva stoupl do branky a už lovil puk ze sítě. Po buly přistrčil Hejduk puk Bulisovi a ten se zblízka nemýlil, 1:0 pro hosty. Branka domácí trochu rozhodila, zejména koncovka se jim nedařila podle představ. Navíc hosté chytrou obrannou hrou nepouštěli Bílé Tygry do nějaké vážnější gólové šance. V závěru třetiny se domácí přeci jen začínali prosazovat, pomohlo jim i vyloučení Bulise na 2+2 minuty za krvavé zranění Rozsívala. Do konce třetiny se ale skóre neměnilo.

Úvod druhého dějství patřil Liberci, chvíli před návratem Bulise na led vystřelil Jiruš a Rataj jeho střelu tečoval za záda Lašáka. Ten se hodně zlobil na Procházku, který mu chytře, ale v rámci pravidel clonil. Vyrovnávací branka Bílé Tygry povzbudila ještě k většímu náporu, několikrát si vysloužili potlesk na otevřené scéně, ale Lašák v brance hostí držel pro svůj tým nerozhodný stav.

Třetí třetina přinesla z obou stran rychlý hokej, kterému dominovaly zajištěné obrany. Ani jedno mužstvo nechtělo soupeři nabídnout příležitost ke skórování, protože by to s největší pravděpodobností byl gól vítězný. V polovině třetí třetiny byl vyloučen Rataj, ale jeden z klíčových momentů zvládli domácí velmi dobře, navíc je podpořil Falta dobrými zákroky. V závěru normální hrací doby se útoky přelévaly na obě strany, ale oba brankáři dokazovali, že byli po zásluze vyhlášeni nejlepšími hráči svých mužstev.

Pětiminutové prodloužení hrané 4 na 4, to už byla loterie. Další klíčový moment utkání přišel v 61. minutě. Za hákování byl vyloučen domácí Hanzlík, když musel hasit šanci hostí po ztrátě puku ve středním pásmu. Oslabení 3 proti 4 ale Bílí Tygři sehráli výborně, Falta opět předvedl dobré zákroky a tak se po třech minutách začínalo znovu. To už ale Bílí Tygři získávali navrch, byli aktivnější a prokázali větší vůli po vítězství. Půl minuty před koncem se propracovali do útočného pásma a ze všech směrů ostřelovali Lašákovu branku. Vaic byl faulován, ale hrálo se dál. PO souboji za brankou se ale puk objevil mezi kruhy a obránce Moravec ho golfem trefil přesně do sítě nad ležícím Lašákem, to vše v okamžiku, kdy na časomíře bylo 64:56. Bílí Tygři tak ani napodruhé Pardubicím nepodlehli, navíc "přetrhli" šňůru tří porážek v řadě.