Souboj brankářů vyhrál Milan Hnilička

Date of publication Author Jan Mráček

L i b e r e c - Tipsport arena viděla narozdíl do minulého domácího utkání s Litvínovem velké drama. Souboj se Znojmem rozhodl až gól v přesilovce, který padl v osmapadesáté minutě a jeho autorem byl <b>Leoš Čermák</b>. Rozhodl tak o tom, že tři body zůstanou v Liberci. Výrazně se do utkání zapsal také Milan Hnilička, který za svá záda nepustil ani jeden puk a vychytal tak druhou nulu v řadě, celkově čtvrtou.

45. kolo, pátek 26. ledna 2007
2:0
(0:0, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 58.Čermák (Pletka), 60. Pletka. Rozhodčí: Bolina - Pešek, Šátava . Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4367.

Hnilička - Jiruš (A), Moravec, Krstev, Čutta, Zíb, Rýgl, Kočí - Čermák, Podkonický, Pletka - Klimenta, Plodek, Víšek - Vaic (A), Šachl, Novák - Procházka (C), Pabiška, Dušek.

Orli Znojmo

Trvaj - Bičánek (C), Němeček, Kotaška, Mojžíš, Jareš, Kříž, Chvátal, Vyrůbalík - Růžička, Dopita (A), Selingr - Padělek, Haman (A), Tvrdík - Říha, Svoboda, Meindl - Beroun, Bordovski, Nedorost.

První třetina

Liberečtí mohutně podporováni fanoušky si hned v prvních minutách zápasu vytvořili několik gólových šancí. V páté minutě vyslal Jiruš nebezpečnou střelu na bránu. Bohužel trefil pouze tyčku. Z nepřesné přihrávky Znojemských neproměnil Pletka střelu, která byla soupeřem blokována. Dvě minuty na to učinil Jiruš další pokus, ale brankář Trvaj střelu skvělým zákrokem zneškodnil. V osmé minutě ohrožoval Bičánek svou střelou Hniličku, ten ji však betonem vyrazil. Procházka následně dobrou prací za brankou připravil výbornou příležitost pro Pabišku, jeho snaha bohužel ale vyšla na prázdno.

V jedenácté minutě byl brankář Trvaj tvrdě ostřelována a fanoušci se hlasitě dožadovali prvního gólu. Jiruš se je snažil vyslyšet a chopil se nádherné příležitosti, gól však nepadl. Procházka poté tečoval puk ze vzduchu, ale Trvaj pohotově zakročil. V 16.minutě se po nepřesné přihrávce domácích uvolnil Padělek, ale nedokázal dotáhnout svůj nájezd na Hniličku. Znojemští si v následné početní výhodě vytvořili tlak, ale nedokázali ho zúročit. Pabiška v oslabení naopak zahrozil, ale jeho snahu znovu zmařil výborný brankář hostů. První třetinu uzavřel šancí po brilantní akci Procházka, avšak skóre zůstalo nezměněno.

Druhá třetina

Znojemští zahájili druhé dějství v oslabení, když byl vyloučen Růžička za podražení. Zíb poslal na bránu svou vizitku, ale puk opět nenašel svůj cíl v síti hostů. V 26.minutě Tygři vytvořili tlak na bránu Znojma, střely Jiruše a Čermáka však opět nechytly ten správný směr. Jedinečnou šanci se pak snažil v oslabení využít Pletka, ránu opět vyrazil skvělý Trvaj holí. Do boje se pustil Víšek s uzdraveným Klimentou, ale ani jim se nepodařilo zdolat Trvajovu neochvějnou pozici v bráně. Klimenta se rval jako správný Tygr a dvakrát rychle zaútočil na Trvajovu ostražitost.

Ve 31.minutě se Znojemští dostali do situace dva na jednoho, v cestě jim však stál výtečný Hnilička. Pět minut na to si Čermák pohrál se soupeřovou obranou, ovšem stále bez následku v podobě gólu. Vë 38.minutě poslal Kříž prudkou střelu z dálky a Hnilička musel předvést své umění i proti následné dorážce. V poslední minutě druhé třetiny vyzkoušel Jareš opět Hniličkovu pozornost, ale ten se nenechal zaskočit a úmysly ezlibereckého beka zmařil svou lapačkou.

Třetí třetina

Bílí Tygři vstoupili do třetí třetiny v oslabení o obránce Krsteva a museli se bránit silnému náporu hostujícího týmu. Čermák zblokoval ve středním pásmu rozehrávku Orlů a uvolnil Pletku, ten však nedokázal gólový záměr dokončit. O chvíli později Krstev vyslal na bránu Znojemských střelu z dálky, ale i přes snahu Šachla se nepodařilo závar před klecí Trvaje zúročit. Následovala ostrá střela Jiruše z dálky, ovšem fanoušci stále čekali na svůj gól. Obrana hostů srážela úspěšně všechny střely mířené Tygry. V 48.minutě došla už Podkonickému trpělivost a vystřelil z bezprostřední blízkosti – opět neúspěšně. Pabiška pak výborně dorážel střelu Čutty, ale při Trvajovi stálo i štěstí.

Diváci vehementně skandovali a trpělivě čekali na otevření skóre. Pletkův průnik nečistým způsobem zmařil Svoboda a vysloužil si tím vyloučení. Až v 57. minutě se tak fanoušci konečně dočkali. Leoš Čermák se po pěkné zadovce od asistenta Pletky konečně prosadil střelou ke vzdálenější tyči – 1:0. Znojemští začali působit nervózně. I přes oddechový čas, který si těsně před koncem utkání vyžádali, skončil zápas nakonec 2:0. A to když sedmnáct vteřin před koncem poslal Václav Pletka s jistotou puk do prázdného znojemského hnízda a definitivně rozhodl – 2:0.