Sparta rozhodla již v první třetině utkání

Date of publication Author Radek Šenk

Bílí Tygři Liberec ani v odvetném utkání Tipsport Cupu nestačili na holešovický tým. Svěřenci trenéra <b>Hadamczika</b> šli od úvodního hvizdu za svým cílem, kterým bylo další, celkově již sedmé vítězství z osmi odehraných zápasů. Tři branky v úvodní třetině dali tón celému utkání. I když Bílí Tygři dokázali v druhé části snížit na rozdíl jediné branky, poslední dějství je definitivně zlomilo. Další přípravné utkání sehrají Bílí Tygři ve čtvrtek od 18 hodin proti CSKA Moskva.

TsC2, úterý 12. srpna 2003
2:5
(0:3, 2:0, 0:2)

Branky: 36. Plodek (Korhoň, Rozsíval), 39. J. Nedvěd (Krstev) - 5. L. Procházka (Ton), 8. Ton, 19. Kratěna (Řezníček), 42. Broš (Špilár, Kratěna), 53. Tomajko (Srdínko). Rozhodčí: Kubeš - Čížek, Padevět. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:2. Diváci: 1700.

Svoboda - Krstev, Nedvěd, Jiruš, Holub, Moravec, Čakajík, Jareš - Kábrt, Straka, Kropáč - Rozsíval, Plodek, Korhoň - Hájek, Kašpařík, Novák - Musil, Pabiška, Verčík - Jech. Trenéři: Jandač, Dvořák, Nedvěd.

Bříza - Procházka, Srdínko, Výtisk, Řezníček, Richter, Hanzlík, Míka - Kasík, Marek, Ton - Kratěna, Broš, Špilár - Ujčík, Kristek, Paroulek - Jakeš, Vondráček, Havelka - Tomajko. Trenéři: Hadamczik, Konečný.

Bílí Tygři začali nemastně - neslaně, dá-li se to tak říci, pak na dostřel k Břízově brance se dostali až ve 3. minutě hry. To hosté měli cestu před domácího brankáře Oldřicha Svobodu otevřenou. Navíc putuje na začátku 5. minuty Holub za katr a nabídnutou šanci zužitkuje po 30 sek. Sparťan Libor Procházka, který prostřelí vše i se Svobodou majícím zakrytý výhled. Že se tygrům nepovede pro změnu první třetina, to by si po posledních výsledcích troufl tvrdit asi jen málokdo. V 8. min. ujíždí při oslabení Petr Ton, namíří si to mezi dvojici Nedvěd - Krstev a nedává bezmocnému Svobodovi šanci (0:2). Další šance mají opět hosté, Kristek však přehazuje s domácím gólmanem i jeho branku. V ojedinělé šanci se doslova mihne liberecký Musil. Na konci první třetiny se domácí dostávají k další přesilové hře, a jakoby nepoučeni dosavadním průběhem, nabízejí možnost Tomajkovi. Ten svou šanci zahazuje, v pokračujícím tlaku (Sparta stále ve 4) si puk vymění Řezníček s Kratěnou, který najde skulinu u pravé Svobodovy tyče. Dílo zkázy je dokonáno, první třetinu prohrávají domácí 0:3.

Do druhé části nastupují domácí s Pavlem Faltou v brance. Sparta je evidentně na koni, po další hrubce Nedvěda, který namaže Paroulkovi, musí Falta prokázat své umění naplno. Bílí Tygři se probouzejí až v polovině utkání, kdy se prosazuje dvojice Plodek - Rozsíval. Větší důraz je hned znát, posledních 5 minut druhé třetiny si domácí konečně vytvoří větší tlak a branky na sebe nenechají dlouho čekat. V 36. min. najde Rozsíval Plodka a ten nedává Břízovi šanci (1:3). O dvě minuty později je vyloučen sparťanský útočník Ton a po 10 sekundách vrací Tygry do hry Nedvěd, snažící se odčinit předcházející obranné minely. Lapačka sparťanského gólmana bezmocně plachtí vzduchem, střela libereckého obránce je ale příliš rychlá (2:3).

Třetí dějství nezačalo pro Bílé Tygry vůbec dobře. Hned v úvodu nachází Špilár před brankou zcela osamoceného Broše a ten střílí nad vyrážečku bezmocného Falty. Očekávaný nápor, na který se Svijanská aréna těší, tak končí ještě dříve než vůbec začal. Tygři se oklepou po střele agilního Rozsívala. Ten těsně míjí levou tyč Břízovy svatyně. Na konci 46.minuty hrozí v přesilové hře Srdínko, Falta je připraven. Sparta působí sebevědomím dojmem. Je vidět, že šňůra 7 utkání bez porážky rozhodně nebyla dílem štěstí. V 52.minutě posílá rozhodčí Kubeš domácí tým do tří a nabídnutou šanci využívá v čase 52:14 Petr Ton 2:5. Domácí jsou otřeseni, Sparta v klidu kotroluje hru až do samého závěru utkání.