Sparta se ujala vedení v sérii

Date of publication Author Lucie Vítková

L i b e r e c - Před zraky diváků, kteří dnes zlomili rekord návštěvnosti celé letošní sezóny, se dnes odehrál velmi vyrovnaný souboj. Jako vítěz z něj odešla pražská Sparta, která si dokázala udržet dvoubrankové vedení. O jeho snížení se v padesáté minutě postaral <b>Tomáš Klimenta</b>. Tygrům se již do závěrečného hvizdu nepodařilo skóre zvrátit a sparťané si tím připsali druhé vítězství v sérii.

SF3, pátek 23. března 2007
2:1
(1:0, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 11. Hlaváč (J. Hlinka), 26. Sivek (Hanzlík) - 50. Klimenta (Čutta). Rozhodčí: Minář, Mikula - Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:0. Diváci: 14 237. Průběh utkání: 2:0, 2:1. Střely na branku: 39:27.

Duba - Ptáček, Stehlík, Vykoukal, Hanzlík, Černošek, Tabaček, Benýšek - Zelenka, Hlinka, Hlaváč - Ton, Langhammer, Kratěna - Sivek, Netík, Podlešák - Rob, Hromas, Dragoun.

Hnilička - Zíb, Žabka, Čutta, Krstev, Kočí, Rýgl, Holub - Čermák, Podkonický, Pletka - Klimenta, Plodek, Víšek - Dušek, Pabiška, Procházka - Tomajko, Šachl, Vaic.

První třetina

Domácí hokejisté vstoupili do zápasu před plným hledištěm opatrně, zejména v úvodu měli více ze hry hosté. Pražané se ovšem brzy osmělili a nebezpečně vystrčili růžky nejdříve Hlinkou a krátce poté také Langhammerem. Ten byl po pasu Tona zpoza branky před Hniličkou zcela sám, přesto šanci zmařil.

Domácí se nakonec přeci jen dočkali. V 11. minutě proskočil mezi beky s pukem na holi Hlaváč a blafákem do bekhendu nedal Hniličkovi žádnou šanci. Po obdržené brance přidali Tygři na aktivitě a častou střelbou zaměstnávali Dubu. Sparťanský strážce svatyně byl v neustálé permanenci, ošemetnou situaci volající po brance však neřešil. Následně po krátké hře ve čtyřech se v obrovské příležitosti ocitl Zelenka, Hnilička jej ale vychytal. Poradil si rovněž s Hlinkou, který se snažil do sítě dorazit poskakující touš.

Druhá třetina

Druhé dějství načali Liberečtí přesilovou hrou. Před brankou domácích zle zatápěli Čermák s Víškem, jejich snahu zmařil obětavým pádem Tabaček. Při obranným zákroku se ovšem zranil a se zuby zaraženými do čelisti ze zápasu odstoupil. V pokračující přesilovce ještě do rukavice Duby stihl tvrdě vypálit Zíb.

Ve 26. minutě rozehrála Sparta přesilovou hru. Po minutě střílel od modré čáry Hanzlík a před Hniličkou clonící Sivek nasměroval tečí puk nad lapačku libereckého gólmana. Na druhé straně odpovídal jedovatou ránou Procházka, Duba puk z jeho hole pocítil na rameni. Na opačné straně si mohli pohrát s brankářem osamoceni Hlaváč se Zelenkou, jenže v zakončení se unáhlili.

V samém závěru třetiny dostali Tygři možnost hry v početní výhodě a vedli si dobře. Plodka však v největší příležitosti vychytal lapačkou sparťanský muž pod maskou.

Třetí třetina

S minutovou možností hrát proti čtyřem začali domácí poslední dvacetiminutovku. Ovšem výsledek jim spíše velil, hlídat si pečlivě zadní vrátka, a tak směrem dopředu si aktivně počínal pouze uzdravený Kratěna. S jeho pokusy si ale Hnilička věděl rady. Poté nastala delší pasáž bez šancí, Sparta si v defenzívě počínala na výbornou a Liberec ke slovu příliš nepouštěla. Sama pak čekala na protiútoky. Jeden z nich neproměnil Hlaváč, když ujížděl s Hromasem do přečíslení dva na jednoho.

Z protiútoku v 50. minutě se hosté dočkali branky. Nahození Čutty od modré čáry tečoval za překvapeného Dubu dobře postavený Klimenta. Vrátit domácím vedení o dvě branky mohl okamžitě Ton, v úniku raději hledal namísto střely lépe postaveného Kratěnu. Při Hniličkovi stálo štěstí také o pár chvil později, když po kolotoči Hlaváče s Hlinkou zůstal kotouč tancovat v brankovišti před brankovou čarou. V závěrečných vteřinách si domácí náskok suverénně pohlídali, sami ještě mohli naopak rozhodnout, když v přesilové hře unikal sám Hlinka, ale zuby si vylámal na své forhendové kličce a postřehu Hniličky. Sparta tak na domácím ledě dokonala obrat a v sérii se ujímá vedení.