Starší dorost převálcoval Karlovy Vary, soupeři nasázel šest branek

Date of publication Author Lukáš Šonský

L i b e r e c – Starší dorostenci přivítali na svém hřišti dalšího soupeře ze západu Čech. V pátek nestačili Bílí Tygři na Plzeň, o den později už ale pohodlně smetli Karlovy Vary. Liberečtí vedli od druhé minuty a zápas bez problémů dovedli do vítězného konce. Třemi trefami se blýskl Jan Ordoš.

42. kolo, sobota 02. března 2013
6:1
(2:1, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 2. Ordoš (Belovič, F. Chlapík), 2. Heřmánek, 29. Ordoš (F. Chlapík, Šír), 36. Kalfiřt (Heřmánek, Gecko), 49. Ordoš (Belovič), 60. Kalfiřt (Hrníčko, Šír) – 13. Janata (Vaněk, Veverka). Rozhodčí: Hladík – Grundler, Hejl. Vyloučení: 13:11, navíc Škoda (LIB), Michálek a Vaněk (KVA) 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 57. Střely na branku: 36:20. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 6:1.

Hosnedl – Beránek, Divila, Klinger, Kupčík, Šír, Šťáva, Zedek – Babec, Bělohorský, Belovič, F. Chlapík, Gecko, Heřmánek, Hrníčko, Kalfiřt, Kratochvíl, Ordoš, Škoda, Zachar.

HC Energie Karlovy Vary

Frček (od 2. min. Kuchař) – Bláha, Michálek, J. Novák, Priškin, Vaněk, Veverka – Dimitrov, Janata, Molnár, M. Novák, Petrov, Pfister, Rubeš, Trapl.

Karlovarští přicestovali pod Ještěd ve značně oslabeném složení, hosté měli k dispozici pouze necelé tři útoky a hladovým Tygrům v úvodu nestačili.

Brankář Frček si nejprve málem srazil do sítě prudkou střelu Škody z mezikruží, kotouč však nakonec proskákal brankovištěm a projel těsně vedle pravé tyčky. Branky se ale domácí dočkali hned posléze, v čase 1:06 doklepl Jan Ordoš z těsné blízkosti volný puk za gólmanova záda.

Za necelou minutu hry už měli Bílí Tygři dvoubrankový náskok. Jan Heřmánek byl při samostatném úniku faulovaný a nařízené trestné střílení zakončil úspěšně provedenou kličkou. Frček po jeho trefě přepustil místo ve své svatyni náhradnímu brankáři Kuchařovi.

Západočeši se do zápasového tempa zahřívali pomaleji, přesto ve druhé polovině první části dokázali soupeře potrápit. Blízko k úspěchu byl nejprve Trapl, před kterého vyrazil brankář Hosnedl nahození Veverky. V síti ovšem skončila až dorážka Jiřího Janaty, karlovarský útočník zacílil přesně ve dvojnásobné početní převaze.

Druhá dvacetiminutovka svým vývojem spíše nudila. Hlavní sudí rozdal v celém zápase nadprůměrnou porci trestných minut na obou stranách a kouskovaná hra v nestandardním počtu hráčů na ledě hokejové kráse nesvědčila.

Bílí Tygři byli aktivnější, ale po kostrbatých kombinacích hrozili pouze ojediněle. Energie naopak mohla z ničeho nic vyrovnat, Molnár se totiž z trestné lavice zapojil rovnou do hry a uháněl sám na Hosnedla. Radost mu překazila branková konstrukce.

Změnu stavu zařídil až Jan Ordoš. Liberecký útočník byl před Kuchařem nejdůraznější, v nepřehledné situaci spatřil volný puk a došťouchl jej za ležícího brankáře. Daleko od úspěchu nebyl ani domácí obránce Šír, jeho příklepu od modré čáry se však postavila pravá tyč.

Zato Jakub Kalfiřt mířil přesněji. V závěru druhé třetiny si v pravý čas sjel k brankovišti na skvěle načasovaný Heřmánkův pas a puk přehodil přes Kuchařův beton.

Severočeši měli utkání pod kontrolou, v poslední periodě navíc přidali zdecimovanému sokovi další dva údery. Přečíslení Zachara s Geckem ještě v síti neskončilo, do zakončení druhého jmenovaného totiž vpadl hbitý Kuchař.

Proti Janu Ordošovi byl však znovu krátký, domácí forvard dovršil střelou z otočky hattrick. V posledních minutách ještě usilovaly Karlovy Vary o čestný úspěch, zahrály si i přesilovku v pěti proti třem.

V ní soupeře dlouho svíraly, ale Liberec se úspěšně ubránil. Hosnedla ale musela po dělovce Veverky zachránit podruhé v zápase tyč. Šest vteřin před koncem základní hrací doby naopak domácí definitivně pečetili své vítězství, do polootevřené obrany hostujícího celku vnikl Jakub Kalfiřt a střelou z levého kruhu se nemýlil.