Střelec Urban rozhodl vyrovnané utkání s Fribourgem

Date of publication Author Petr Schultz

Po nešťastné prohře s Ambri-Piotta čekal na Bílé Tygry další švýcarský celek, Fribourg-Gottéron. Svěřenci trenéra Kalouse neměli do zápasu zrovna nejlepší vstup, když po první třetině prohrávali v Biasce 2:0. Od druhé třetiny ale zabrali a díky brankám Špačka, Víška a Urbana otočili stav zápasu na 3:2. Další soupeř čeká na Tygry již v sobotu a bude jím jeden z dvojice Ambri-Piotta – Nitra.

přát., pátek 20. srpna 2010
2:3
(2:0, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 5. Sprunger (Hasani, Rytz), 18. Botter (Heins, Leuenberger) - 36. Špaček (Ondřej), 52. Víšek (Bárta), 55. Urban (Čakajík). Rozhodčí: Favre - Marti, Zosso (všichni SUI . Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 100. Průběh utkání: 2:0,2:3.

HC Fribourg-Gotteron

Ciaccio - Birbaum, Abplanalp, Collenberg, Leuenberger, Ngoy, Rytz - Botter, Bykov, Knoepfli - Lauper, Hasani, Leblanc - B. Plüss, Lüssy, Rosa - Wirz, Sprunger.

Pinc - Čakajík, Derner, Holub, Hunkes, Moravec, Štich, Trončinský - Bárta, Dušek, Hořava, Klimenta, Kudrna, Ondřej, Plodek, Podkonický, Špaček, Urban, Vak, Víšek.

Ve třetím utkání ve Švýcarsku na sebe narazili staří známí, tedy Fribourg a Liberec. V roce 2005 se tyto dva celky střetly a rozešli se po bodu, když utkání skončilo 5:5. Před tímto zápasem dostal v brance přednost v brance Liberce opět Marek Pinc a hned v úvodu zápasu musel lovit puk ze své klece. V čase 4:57 se v přesilové hře dostal ke kotouči Julian Sprunger a poslal Fribourg do vedení – 1:0. V patnácté minutě se Liberci naskytla přesilová hra, jenže tu tým trenéra Kalouse nezužitkoval, a tak přišel další trest. V osmnácté minutě nahrál Leuenberger Cédricu Botterovi a ten opět rozradostnil střídačku Švýcarů – 0:2.

Do druhé třetiny vstoupili Bílí Tygři daleko lépe, ale nemohli se prosadit přes dobře chytajícího Ciaccioa. Gólový recept našel až Daniel Špaček, který po asistenci Ondřeje nadvakrát překonal švýcarského muže s maskou – 1:2. Srovnání na hokejce měl Plodek, který dostal při špatném střídaní Fribourgu pěkný pas od Hořavi, jenže brankáře domácích udolat nedokázal.

Poslední periodu začali Tygři aktivně a vynutili si faul Švýcarů. Dvě minuty si odseděl hned z kraje třetin Lauper, svěřenci trenérů Kalouse a Pešána přesilovku ale nevyužili. Tým z Podještědí ale nemusel dlouho smutnit, protože vyrovnání bylo na spadnutí. A to se také stalo. V čase 51:32 byl na ukazateli v Biasce vyrovnaný stav. Jan Víšek přebral pěkný pas od Bárty a liberecký forvard se ve své šanci nemýlil – 2:2. Fribourg-Gottéron mohl jít do opětovného vedení hned vzápětí, když na trestné dřepěl Špaček za faul kolenem, jenže tuto nabídku nevyužil, a tak otěže vzal otěže zápasu do svých rukou Tomáš Urban. Liberecký útočník dostal v pětapadesáté minutě přihrávku od Čakajíka a poslal liberecké šelmy do vedení. V závěru zápasu se hra ze švýcarské strany hodně přitvrdila, což odnesl Moravec krvavým šrámem (pozn. red. dohrál zápas). Hlavní sudí zápasu se ale rozhodl, že v závěru mače Švýcary do čtyř nepošle. Naopak liberecké mužstvo poslal, jenže Fribourg tuto nabídku nevyužil a modrobílí mohli děkovat i Pincovi, který v závěru utkání předvedl excelentní zákrok a udělal tak tečku za dalším zápasem pod vrcholky Alp.

Dalšího soupeře Bílých Tygrů určí zápas Ambri-Piotta vs. Nitra.