Střelecký večer mladíků

Date of publication Author Jan Mráček

L i b e r e c - Úterní večer patřil mladíkům s tygrem na prsou. Téměř o všechny branky se postarala liberecká omladina. První dva zásahy si připsala jedna z letních posil <b>Ondřej Hruška</b>.

13. kolo, úterý 10. října 2006
6:3
(3:2, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 3. Krstev, 7. Pajič (Dušek), 14. Víšek (Plodek), 29. a 57. Hruška (Vampola), 59. Klimenta (Víšek) - 19. Král (Benák), 20. Matějovský (Cartelli), 56. Zelenka (Ludvík). Rozhodčí: Bolina - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 7:10. Využití: 4:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3631. Střely na branku 33:22

Hnilička - Moravec, Zíb, Žabka, Holub, Krstev, Čutta, Kočí - Pletka, Podkonický, Šachl - Pajič, Pabiška, Dušek - Hruška, Vampola, S. Procházka - Klimenta, Plodek, Víšek.

HC Škoda Plzeň

Málek (14. Jež) - Benák, Trnka, Cartelli, Derner, Nedoma, Mazanec, Malinský, Půlpán - Fabuš, Král, Ludvík - Zelenka, Divíšek, Matějovský - Důras, Šindel, Adamský - Heřman, Kepl, Šaffer.

Plzeňský Lasselsberger příliš diváků do liberecké Tipsport areny nepřitáhnul. Přesto více než tři a půl tisíce diváků sledovalo v liberecké hale zajímavé utkání. Domácím fanouškům se představil na ledě Lukáš Derner, který byl nadšeně přivítán libereckými fanoušky.

1. třetina

Jako první otestoval pozornost Romana Málka v brance z úhlu Jan Víšek. Ve 3. minutě nezakončila slibný brejk při vyloučení Divíška ve vlastním oslabení dvojice Fabuš – Zelenka. Domácí hráli přesilovku vlažně, nicméně se z ní dočkali prvního gólového úspěchu. Angel Krstev si od modré čáry vyjel do prostoru mezi kruhy a jeho střela nečekaně proklouzla za Málkova záda!

Tomáš Divíšek se snažil odčinit svůj dvouminutový trest tím nejlepším možným způsobem, od vyrovnání uchránil Severočechy v poslední době ve výtečné formě chytající Milan Hnilička. Na začátku sedmé minuty udeřili domácí podruhé. Antonín Dušek adresoval přesnou přihrávku na Roka Pajiče, který ve dvojici s Lukášem Pabiškou uháněli na jediného plzeňského zadáka. Slovinský útočník si z pravé strany vybruslil před branku, místo přihrávky vystřelil a udělal dobře – 2:0.

V polovině první třetiny hráli Plzeňští první přesilovou hru, když “za katr“ putoval Pabiška a nesehráli ji vůbec špatně. Nejprve Fabuš našel Šindela, s jehož backhandovým pokusem si Hnilička poradil. Poté tečoval střelu Benáka těsně před libereckým gólmanem Richard Král, naštěstí pro Bílé Tygry mimo a do třetice zkoušel přelstít Hniličku bombou od modré Cartelli, i on ale branku přestřelil. Ve 14. minutě odešel na dvě minuty pykat za svoje hříchy na ledě Fabuš, na led vyjela trojice Klimenta – Plodek - Víšek, které stačilo jen něco přes půl minuty, aby dokázali početní výhodu zúročit ve třetí branku. Nejprve Víšek backhandem neuspěl a Plodek při dorážce pouze promáchnul, o pár sekund později si však mladý Jan Víšek vše vynahradil. Od modré napřáhnul a jeho projektil se zastavil až v síti. To už bylo na Romana Málka moc a své místo v brankovišti přenechal podruhé v této sezóně Petru Ježovi.

Západočeši však utkání nečekaně zdramatizovali a dostali se zpět do hry během jedné minuty! V závěru třetiny byl totiž vyloučen Ondřej Hruška a Lasselsberger přesilovku zužitkoval po 18ti vteřinách hry. Benák od modré našel před brankou zcela nepokrytého Richarda Krále, který neúmyslně bruslí dopravil puk do sítě. Gólový zásah potvrdil videorozhodčí a centr prvního útoku se mohl radovat. Lasselsberger kontaktní gól natolik namlsal, že přidali domácím do kabin ještě jeden dárek. Cartelli vystřelil, k dorážce se dostal důrazný Radek Matějovský a zkorigoval skóre na 3:2!

2. třetina

Zaskočené domácí hokejisty mohla uklidnit opět druhá útočná řada. Víšek se uvolnil, jeho dobrou střelu Jež vyrazil pouze před sebe, kde číhal Klimenta. Jeho dorážka skončila ke smutku libereckého publika vedle tyče. Hněv domácích fanoušků vyvolala 23. minuta, kdy ostřejší zákrok na domácího hráče nebyl posouzen hlavním rozhodčím jako nedovolený, naopak zcela odlišný názor měl hlavní arbitr na zákrok Krsteva na Divíška. Domácí borec inkasoval dvě minuty a hosté se v přesilovce snažili mocně o vyrovnání. Střela Trnky od modré byla lehce tečována Králem, za Hniličkou ovšem neskončila. Na začátku 27. minuty se Jež vyznamenal po výborné střele Zíba. Liberecký bek napřáhnul z prostoru mezikruží a přes obránce vypálil. Jež ukázal svůj brilantní postřeh a střelu betonem vytěsnil.

V době, kdy se hosté snažili srovnat stav na ukazateli skóre, však Bílí Tygři využili další početní výhodu. Ve 29. minutě si Vampola vyjel před branku a z poměrně ostrého úhlu vystřelil. Hostující brankář puk neudržel a pro dobře postaveného Ondřeje Hrušku, kterého neuhlídala dvojice Malinský - Nedoma, nebyl sebemenší problém, doklepnout puk do opuštěné klece. Liberecký mladý útočník tak zaznamenal premiérový gól v tygřím dresu. V polovině utkání pak mohli domácí zasadit Plzeňským rozhodující úder. Víšek našel na modré úplně volného Tomáše Klimentu, který uháněl sám na Ježe, s jeho blafákem si ale plzeňský gólman poradil na podtrženou jedničku. Západočeši nesložili zbraně, Lukáš Derner napřáhnul a od jistého gólu po dorážce Šaffera zachránil Severočechy skvělým zásahem Hnilička. Na druhé straně se zase vyznamenal Jež po pěkné ráně Procházky. Následná Klimentova střela skončila těsně nad. Prostřední část zápasu přinesla po bohaté první třetině pouze jednu branku, po kterém se Tygři dostali do slibného dvoubrankového vedení.

3. třetina

Plzeňští hokejisté se snažili ve třetím dějství s výsledkem něco udělat, ale domácí dobře bránili střední pásmo a hosty do šancí nepouštěli. Západočeši to zkoušeli alespoň v přesilovce, když na trestné lavici pobýval Pabiška. Milimetrový pas dostal Divíšek, který se na zlomek vteřiny zjevil sám před Hniličkou, ten zachránil. Podobně dopadl stejný hráč i v minutě sedmadvacáté. Poslední hřebíček do rakve mohl Západočechům zasadit Vampola, jehož tvrdá střela tak tak, že neskončila za Ježovými zády. Plzeňský gólman se ohlédnul, puk však v síti nenašel.

Ve 49. minutě minul puk Kočí a Heřman ujížděl sám na Hniličku. Liberecký zadák svou chybu napravil jen za cenu faulu a rozhodčí Bolina nařídil nekompromisně trestné střílení. K exekuci se rozjel Richard Král, který se pokusil prostřelit Hniličku po ledě mezi betony, ten však jeho úmysl k obrovské radosti libereckých příznivců vystihl. Po sérii vyloučení na plzeňské straně se domácí hokejisté snažili potvrdit tři body pátou trefou, to se jim však nepodařilo a co víc, závěr si zbytečně zkomplikovali.

V 56. minutě hráli Liberečtí přesilovku, když na lavici hanby odpočíval Adamský. Jenže domácí obrana chybovala, David Ludvík byl faulovaný. Při signalizovaném vyloučení akce pokračovala, Ludvík se otočil, uviděl před brankou nikým neatakovaného Jiřího Zelenku, který z voleje uklidil puk do sítě. Tygři drama nedopustili, při vyloučení Nedomy se za brankou k odraženému puku dostal Vampola, který přesnou přihrávkou vybídl ke skórování Ondřeje Hrušku. Ani on neměl se zakončením problémy a domácí uklidnil. Hosté si ještě vyžádali oddechový čas a zkusili to bez brankáře. Prázdnou klec nejprve netrefil Podkonický, co se však nepodařilo obrovitému slovenskému forvardovi, to se podařilo Tomáši Klimentovi, kterému připravil šestý gól na hůl do prázdné brány Jan Víšek. Závěr se pak dohrával za skandovaného potlesku diváků. Liberec využil v zápase čtyři přesilové hry, potřetí v řadě vyhrál a v tabulce poskočil na druhé místo.