Stvrzeno. Tygři udolali Nitru 2:0 a v sobotu se se Skellefteou utkají o první místo

Date of publication Author Martina Válková, Jonáš Jech

L i b e r e c - Je to tam! To, co se Tygrům nepodařilo loni při jejich premiérové účasti v CHL, je nyní skutečností. Pešánovi svěřenci díky trefám Bakoše a Radivojeviče i podruhé udolali slovenskou Nitru a kromě vítězství 2:0 slaví i postup do další fáze CHL. O tom, z jakého místa do ní poputují, se rozhodne v sobotu na ledě Skelleftey.

3. kolo, čtvrtek 03. září 2015
2:0
(1:0, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 14. Bakoš (Šimek, Vampola), 40. Radivojevič (Řepík, Vampola)

Lašák (Schwarz) – Šimek, Ševc, Derner, Plutnar, Výtisk, Říha, Ulrych – Vampola, Birner, Řepík – Bakoš, Bulíř, Radivojevič – Jelínek, Krenželok, Valský – Lakatoš, Vlach, Stránský – Jonák

HC K CERO Nitra

Valent (Trenčan) – Ordzovenský, König, Milam, Mezei, Milo, Novák M., Devečka – Stümpel, Kutálek, Novák – Stloukal, Slovak, Saliji – L. Macík, Bajtek, Štefanka – Pupák, Piačka, Bene, Buček

Zápas začal lehkým tlakem Liberce v útočném pásmu, který vyústil v šanci Martina Bakoše ve čtvrté minutě. Jeho nebezpečnou střelu z předbrankového prostoru brankář Nitry Valent vyrazil na poslední chvíli.

O chvíli později tyč nastřelil Michal Bulíř a v Home Credit Aréně to jen zahučelo. Převaha libereckých tygrů pokračovala i nadále – hokejisté Nitry se za první čtvrthodinku prakticky nedostali před Lašáka. Avšak stav zůstal nerozhodný až do šestnácté minuty, kdy vyloučení na straně hostí ztrestal Martin Bakoš přesnou střelou od modré čáry – 1:0. "Měli jsme spoustu šancí, naštěstí jsme dali gól v přesilovce," hodnotil první třetinu Martin Ševc.

Druhý gól mohl minutu a půl před koncem úvodní periody z přečíslení vytěžit Branko Radivojevič, jeho střelu ale parádním zákrokem vychytal hostující Valent. Ve zbytku třetiny už domácí šelmy srovnání skóre nedopustili, do druhé části si tak odnášeli hubený jednobrankový náskok.

Začátek druhé třetiny už byl o něčem jiném. Tentokrát to byli hráči Nitry, kdo si vytvořili pár slušných šancí. Domácí se však ubránili a během nevyužité přesilovky nastolili tempo, kterým se prezentovali v úvodní třetině.

I tak ale byla hra o poznání vyrovnanější, než tomu bylo v úvodní třetině. Na tom, že se skóre neměnilo, měl velkou zásluhu právě Ján Lašák. Ten byl znovu na správném místě, když ze skrumáže před jeho klecí ze vzduchu vystřelil jeden z hostujících útočníků. Liberecký gólman však jeho střelu pohotově vyrazil.

Na druhé straně se šest minut před koncem při vlastním oslabení do úniku dostal Jakub Valský, trefil ale pouze tyč Valentovy branky. Zbytek oslabení Tygři bez problémů přečkali a v závěru během vlastní přesilovky sami udeřili. Vteřinu před jejím vypršením výbornou přihrávku od Michala Řepíka využil Branko Radivojevič a střelou do poloodkryté branky zvýšil na 2:0. "Druhá třetina byla z naší strany katastrofální," nebral si Ševc servítky.

Ve třetí třetině oba týmy pokračovaly s pohledným hokejem, avšak gólových šancí v něm výrazně ubylo. Střely Stránského či Bulíře jen lehce prověřily gólmana hostí. Ani Ján Lašák na druhé straně kluziště neměl moc práce. Když už na něj ale někdo z hráčů Nitry vyslal nebezpečnou střelu, vždy vytáhl parádní zákrok. "Ve třetí třetině jsme se vrátili k tomu, co jsme hráli v první, a k tomu co jsme chtěli hrát. Zápas jsme kontrolovali," pochvaloval si Ševc poslední dvacetiminutovku.

Tygři se v závěru utkání marně pokoušeli o navýšení vedení, spokojit se tak museli s konečným výsledkem 2:0, který jim vynesl tři body a zároveň i postup do další fáze CHL.