Svijanská Arena dobyta

Date of publication Author Lukáš Hykš

Až ve čtvrtém semifinálovém zápase padlo kouzlo nedobytné Svijanské Areny. Obraz hry předznamenal a skóre otevřel v 6. minutě Petr Průcha. Liberečtí pak sice byli mírně aktivnější, ale góly střílely pouze Pardubice. Ve 23. minutě na 2:0 zvyšoval Tomáš Blažek. Ani v závěrečném dějství se obrat nekonal. Naopak ve 44. minutě zasadil Tygrům třetí úder Jan Bulis a za necelou minutu pečetil výhru Východočechů definitivně Ľubomír Korhoň. Po čtvrtém gólu se nechal <b>Milan Hnilička</b> vystřídat a zbytek zápasu dochytal Pavel Falta.

SF4, neděle 27. března 2005
0:4
(0:1, 0:1, 0:2)

Branky: 6. Průcha (Koukal, Hemský), 23. Blažek (P. Sýkora, Dopita), 44. Bulis (Divíšek), 45. Korhoň (Průcha, M. Rozsíval) Rozhodčí: Bolina, Homola - Guth, Rittich. Vyloučení: 2:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5080 (vyprodáno).

Hnilička (45. Falta) - M. Duben, Fischer, L. Šmíd, Jiruš, Jiří Hanzlík, Modrý - R. Vrbata, Kotalík, S. Procházka - P. Rozsíval, Rataj, Tomajko - V. Novák, Podkonický, Vaic - Klimenta, Víšek, Jech.

HC Dynamo Pardubice

Lašák - Snopek, Čáslava, Novotný, Havíř, M. Rozsíval, Linhart, Mudroch, Pácal - P. Sýkora, Dopita, Blažek - Hejduk, Divíšek, Bulis - Hemský, Koukal, Průcha - Tvrdík, Rolínek, Korhoň.

Tradiční úvodní tlak Liberce v domácím prostředí se nekonal, Pardubice se z předchozího utkání poučily. Nejvíc přitlačil ve třetí minutě útok mladíků, když Klimenta s Víškem zabojovali u mantinelu a poté udělai před Lašákem pořádný průvan. Vstup do zápasu kterým ale vyšel lépe hostím. Na začátku 5. minuty sice ještě Hejduka vychytal Hnilička, ale proti akci dvojice Hemský, Koukal, na jejímž konci stál Petr Průcha již liberecký gólman nestihl zareagovat. Domácí sice poté hráli tři přesilovky, ale hra v pěti proti čtyřem se jim příliš nedařila. Jediná vážnější příležitost Tygrů v první části přišla až dvanáct sekund před přestávkou, jenže její aktér Stanislav Procházka svůj blafák, kterým se pokoušel překonat Jána Lašáka, nedotáhl.

Do druhé části vstoupili domácí aktivněji, ale jejich snaha se omezila pouze na střely ze střední nebo delší vzdálenosti, které příliš starostí Lašákovi nenadělaly. Na konci 23. minuty vystrčili růžky i svěřenci Vladimíra Martince, jmenovitě Blažek, a byla to opět předzvěst smrtícího úderu. Vzápětí po vhazování po této situaci dostal tentýž pardubický hráč přihrávku od Petra Sýkory a jelikož měl před sebou napůl odkrytou branku, nebylo pro něho problémem skórovat. Obraz hry z první třetiny se v pak podstatě opakoval. Tygrům se pak dvakrát naskytla početní převaha, avšak ani to jim nepomohlo ke kýženému kontaktnímu gólu. Ve 37. minutě naopak mohl zvyšovat již na 3:0 Průcha a jen pohotový zákrok Milana Hniličky držel naděje Liberce nad hladinou.

Jestliže příznivci domácích v závěrečném dějství očekávali zvrat, museli být zklamáni. Hosté tahali za delší konec a ve 44. minutě přišlo definitivní rozhodnutí. Divíšek od mantinelu nasměroval kotouč na Milana Hejduka, ten si všiml lépe postaveného Jana Bulise, přihrávku přenechal jemu a útočník Montrealu zamířil přesně do levého rohu Hniličkovy branky. Aby to nebylo pavoukům v pravém koutě líto, napřáhl o necelou minutu později z levého kruhu Korhoň a bylo to 4:0. To byl signál pro Milana Hniličku, jenž se nechal vystřídat náhradníkem Faltou. Utkání se pak již jen dohrávalo a i snaha o vstřelení čestného gólu Liberce přišla vniveč. Naopak ve 47. minutě mohl Falta děkovat při Tvrdíkově střele dobře postavené tyči, která zachránila Tygry od kulatého "bůra". Pardubicím vyšel záměr jedno utkání v Liberci vyhrát a stejně jako Vítkovicím jim chybí jediný krůček do finále.