Svijanská aréna oslavila další vítězství!

Date of publication Author Radek Vokál, Aleš Komínek

Bílí Tygři s přehledem přejeli ve třetím semifinále Moeller Pardubice a snížili stav série na nadějných 1:2. Zápas parádně vyšel formaci Andreje Podkonického, všichni tři členové jeho útoku se střelecky prosadili. Bílým Tygrům vyšel vstup do všech třetin. Skóre otevřel už v 6.minutě Václav Novák, stejně jako v posledním domácím zápase. V úvodu druhé třetiny se po individuální akci prosadil Podkonický, který skóroval ve všech třech zápasech s Pardubicemi. A ve 42.minutě sklepl <b>Ľubomír Vaic</b> Jirušovu střelu. Slovenský štírek si tak připsal v dnešním utkání tři body. Bílí Tygři měli utkání pod kontrolou, Pardubičtí sebrali vynikajícímu Hniličkovi nulu až půl minuty před koncem.

SF3, sobota 26. března 2005
4:1
(2:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 5. V. Novák (Podkonický, Vaic), 6. S. Procházka (Kotalík, R. Vrbata), 23. Podkonický (Vaic), 42. Vaic (Jiruš, V. Novák) - 60. Novotný (Divíšek). Rozhodčí: Nečas, Jebavý - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: 5080 (vyprodáno). Stav série: 1:2.

Hnilička - M. Duben, Fischer, L. Šmíd, Jiruš, Jiří Hanzlík, Modrý - R. Vrbata, Kotalík, S. Procházka - P. Rozsíval, Rataj, Tomajko - V. Novák, Podkonický, Vaic - Klimenta, Víšek, Jech. Trenéři: Paleček, Dvořák a Kapoun.

HC Dynamo Pardubice

Lašák - Snopek, Čáslava, Novotný, Havíř, M. Rozsíval, Linhart, Mudroch, Pácal - P. Sýkora, Dopita, Blažek - Hejduk, Divíšek, Bulis - Hemský, Koukal, Průcha - Tvrdík, Rolínek, Korhoň. Trenéři: Martinec a Šejba.

Třetí souboj byl pro oba celky klíčový. Bílé Tygry by případná prohra dostala na hranu vyřazení. Bez zraněného Čermáka, Nedorosta a Plodka nastoupili ve vyprodané Svijanské aréně proti téměř kompletnímu souboru Vladimíra Martince. Těm scházel centr nejproduktivnějšího útoku ligy Michal Mikeska. Těsně před rozbruslení ještě přišla liberecká defenzíva o Kloučka. Premiéru si v seniorském play-off vychutnali junioři Ctibor Jech s Tomášem Klimentou.

Bílí Tygři se po úvodním oťukávání vrhli na svého soupeře a dvěma údery v rozmezí 51 vteřin si vytvořili dobrý základ pro prodloužení série. Na tabuli svítila 5.minuta, když Podkonický z pravé strany nahazoval puk přes celou šíři kluziště a Michal Rozsíval byl o kousek pomalejší než rozjetý Václav Novák. Lašák nedokázal pokrýt skulinu nad pravým betonem a Liberec vedl 1:0. Nabuzení domácí se vrhli do dalšího útoku a už za chvíli mohli znovu zvedat ruce na oslavu vstřelené branky. Kotalík od modré čáry vypálil a Stanislav Procházka, dlouholetý útočník Pardubic, překvapil Lašáka tečí - 2:0 Trenér hostí si vzal oddechový čas a zejména Koukalova řada pak zle potrápila Hniličku. V 7. minutě střílel Hejduk, chvíli poté Linhart. Pak se šance střídaly na obou stranách rovnoměrně. Lašák se musel vytáhnout proti Vaicově střele, poté Hemský hledal skulinu mezi Hniličkovými betony. V 11. minutě Koukalova řada roztočila kolotoč před libereckým brankářem.

Domácí stříleli z každé pozice, ale Lašák chytil Vrbatův i Tomajkův pokus. Ve 13. minutě prokázal Hemský svou rychlost a tak měl Hnilička o práci postaráno. Tomajko dvě minuty poté skvěl tečoval střelu od modré čáry a Lašákův pravý beton vykopnul puk mimo branku. Jiruš se pokusil dorážet, ale minul a svou chybu musel napravovat při šanci Dopitovy řady, když pomohl Hniličkovi zkrotit neposedný puk. V 16.minutě se poprvé vylučovalo, ale výhoda jednoho muže svědčila spíše Liberci, který několikrát zahrozil brejkem. I Liberec si zahrál v první části přesilovku a ta jim vyšla lépe. Jenže ani pokus Vaice a ani Procházkova dorážka změnu skóre neznamenala.

I druhá část vyšla lépe domácím Bílým Tygrům. Hejdukovi zblokovali obránci střelu a chvíli poté se Podkonický obtočil kolem Havíře a i s jeho přispěním poslal puk nad překvapeného Lašáka - 3:0 Následná hra byla ve znamení dobré defenzívy Liberce, doplněné o nepříjemný forčeking. Hostům nešlo upřít snahu. Ale liberecké brejky byly stálou hrozbou. Vrbata pálil zprava i zleva, Vaic se zase řítil jako lavina, ale ani nadvakrát nedostrkal puk za Lašáka. Snad jen Bulis měl na hokejce gól, ale nepovedlo se mu stejně jako jeho spoluhráčům překvapit pozorného Hniličku.

Snahu hostí ve třetí části zmrazila už 42.minuta. Jiruš vypálil od modré čáry a Vaic opět šikovně tečoval puk do branky - 4:0 Hosté poněkud rezignovali a prosazovala se i čtvrtá liberecká řada. Novák s Podkonickým mohli zakulatit skóre a zejména ve 48.minutě při přesilovce Liberce to byla velká exhibice Bílých Tygrů. V 50. minutě zahrozil Průcha po přihrávce Hemského, ale Hnilička byl ve střehu. Poté se už obě mužstva soustředila jen na dohrání zápasu. Pardubice toužily po čestném úspěchu a dočkaly se ho až v úplném závěru. 24 sekund před koncem vyhrál Divíšek buly, posunul dozadu na Novotného a jeho tvrdou střelu zastavila až síť za Hniličkou. Liberecký brankář přišel o první nulu v play-off, ale Liberec mohl slavit výhru a snížení průběžného stavu série na 1:2.