Svijanská aréna viděla novoroční vítězství

Date of publication Author Jan Mráček

V prvním domácím zápase nového roku 2005 se vítězství nerodilo vůbec lehce. První dvě třetiny byli hosté z Vítkovic více než vyrovnaným soupeřem. Domácí měli hodně příležitostí ke vstřelení branky, jejich snaha však končila buď ve vítkovické obraně, nebo ve výstroji výborného Pince. Až druhá polovina třetí třetiny a gól <b>Václava Nedorosta</b> na 3:1 přinesl klid pro Bílé Tygry.

37. kolo, úterý 04. ledna 2005
4:1
(1:0, 1:1, 2:0)

Branky: 2.Sailer (Nedorost, Modrý), 33.Rataj (Jiruš, Fischer), 55.Nedorost (Vrbata), 57.Procházka (Novák) - 32. Hubáček Rozhodčí: Šindler - Kostka, Černý. Vyloučení: 5:6 Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4660

Hnilička - Holub, Jiruš, Fischer, Hanzlík, Modrý, Duben, Moravec - Čermák, Rataj, Rozsíval - Vrbata, Nedorost, Sailer - Novák, Vaic, Procházka - Klimenta, Plodek, Víšek - Vampola.

HC Vítkovice Ridera

Pinc - Dresler, Philipp, Chmelíř, Hudec, Kumstát, Prokop, Mocek, Kalus - Varaďa, Burger, Míka - Krayzel, Krenželok, Irgl - Štefanka, Tomášek, Vůjtek - Turek, Hulva.

Hosté, kteří bojují o elitní osmičku, zahrozili ve Svijanské aréně jako první. Se střelami Pavla Kumstáta a Filipa Turka si však Hnilička poradil. Z následného protiútoku však poprvé udeřilo na druhé straně. Modrý našel Nedorosta, jeho střelu Pinc jen s námahou vyrazil a u tyče číhající Petr Sailer doklepnul puk do brány. Dvě minuty na to mohlo být srovnáno. Hulva se odvážně probil až před Hniličku, jeho střelu však domácí brankář kryl. Druhou branku mohli přidat Sailer s Modrým. Druhý jmenovaný objel branku a střelou po ledě se snažil překvapit Pince. Ten však byl pozorný. Na druhé straně se po špatné rozehrávce Holuba blýskl skvělým obranným zákrokem Jiruš. V 10. minutě vybídl Zbyněk Irgl ke skórování Hubáčka, na Hniličku ale nevyzrál. O minutu později našel Novák přesnou přihrávkou Vaice, jeho forhandový blafák však Pinc zneškodnil. V 15. minutě se do čisté šance dostal Krayzel. Hnilička nejprve jeho střelu vyrazil, stejný hráč se následně dostal i k dorážce, která naštěstí pro domácí mířila jen do ochranné sítě. Poslední šanci v první části hry měl domácí Víšek, který se dostal k odraženému puku po střele Jiruše, jeho pokus ale mířil vysoko nad Pincovu svatyni.

Ve druhé třetině to zkoušel jako první Václav Nedorost, hostující gólman se však překvapit nenechal. Ve 23. minutě ocenil Hudcovo držení na Tomáše Klimentu hlavní rozhodčí Šindler dvouminutovým trestem pro hostujícího obránce. V přesilovce se do dobré šance dostal Fischer, kterého našel u pravé tyče přesnou přihrávkou Vrbata. Vítkovický brankář však pravým betonem změnu stavu nedopustil. Poté se však stále častěji začali prosazovat hosté. Ve 31. minutě sice ještě Filip Turek Hniličku nepřelstil, o minutu později se ale k odraženému puku dostal Petr Hubáček, který již nezaváhal a prostřelil Hniličku. Z vyrovnání se však Vítkovičtí neradovali dlouho. Ve 33. minutě fauloval Mocek Plodka. Na trestné lavici však vítkovický hráč pobyl jen 13 vteřin. Domácí první pětka roztočila kolotoč, Fischer předal na modrou čáru Jirušovi, jehož tvrdou střelu po ledě tečoval Igor Rataj za záda Marka Pince. Stejný hráč pak mohl přinést do domácích řad ještě větší klid. Jeho krásnou střelu zápěstím ale Pinc "semaforem" bravurně zneškodnil.

Do dvoubrankového vedení mohl poslat Bílé tygry na začátku třetího dějství Radim Vrbata, který se ocitnul zcela sám před Pincem, ale neuspěl. Ve 46. minutě pak nejprve vítkovický Hubáček vybruslil až před Hniličku, na kterého ke smůle hostů nevyzrál. Poté si Vrbata obhazoval obránce Chmelíře, který ho dokázal zastavit jen za cenu nedovoleného zákroku. Rozhodnutí padlo v 55. minutě. Domácí hráli přesilovou hru. Dělovku Vrbaty od modré čáry vyrazil Pinc jen do míst, kde stál přesně postavený Václav Nedorost, pro kterého již nebyl problém dopravit puk do poloodkryté branky. V 57. minutě pak střelu Nováka vyrazil Pinc opět jen před sebe a Stanislav Procházka rozjásal diváky ve Svijanské aréně počtvrté. Pátý gól měl na hokejce navrátilec v sestavě tygrů uzdravený Patrik Rozsíval, kterého na levé straně našel Čermák. Marek Pinc si však s jeho střelou dokázal poradit. Závěr utkání se pak nesl ve znamení skandovaného potlesku domácích fanoušků.