To byla divočina! Dvacítka nakonec litvínovskou přestřelku ovládla v prodloužení

Date of publication Author Jan Kousal

Litvínov/Liberec - Jako na houpačce si mohli připadat liberečtí hokejisté do dvaceti let v Litvínově. Vedli už o dvě branky, náskok ale ztratili, a v poslední minutě základní hrací doby dokonce prohrávali. Dramatická přetahovaná však pro Tygry měla šťastný konec.

30.kolo, čtvrtek 11. ledna 2018
4:5sn
(0:2, 3:1, 1:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 25. Kordule (Franc), 26. Bečvář (Jícha, Havlík D.), 28. Havlík M., 60. Bečvář (Drašar, Jícha) – 9. Starosta, 19. Nezbeda (Janele), 34. Starosta (Benák), 60. Nezbeda (Šír, Průžek), 63. Průžek (Starosta). Rozhodčí: Hlinka – Votrubec, Ševic. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 98. Střely na branku: 35:36. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:5.

HC VERVA Litvínov

Havlík – Macháč, Franc, Havlík D., Havlík M., Dvořák – Kučera, Leitner, Kordule, Drašar, Bečvář, Vopat, Bárdoš, Pecka, Krsek, Jícha

Pařík – Benát, Starosta, Krejsa, Turský, Aubrecht, Miročnikov, Charvát – Nezbeda, Janele, Šír, Průžek, Burda, Piroutek, Juščák, Holenda, Bouřil, Šafarovský, Jursa

První třetina Tygrům vyšla na jedničku. Všechno načal před polovinou první dvacetiminutovky Martin Starosta, který sám ujel do brejku a kvalitním zakončením poslal Tygry do brejku. Když se pak na konci periody prosadil Tomáš Nezbeda, bylo to už o dvě branky.

V prostředním dějství ale nastal zvrat! Domácím se během tří minu podařilo utkání otočit. Nejprve skóroval Pavel Kordule, jehož trefa přiblížila Vervu na rozdíl jediné branky. Vyrovnání obstaral krátce nato Jan Bečvář a jednu trefu přidal také Marek Havlík.

Bílí Tygři se však nikterak nezhroutili a dokázali odpovědět tím nejlepším možným způsobem. Benákovy nahrávky dokázal zužitkovat obránce Martin Starosta, který slavil druhou branku večera.

Ve třetí třetině to více než devatenáct minut z dvaceti vypadalo, že prodloužení je nevyhnutelné. Na prahu divoké poslední minuty základní hrací doby však domácí Jan Bečvář přiblížil Vervu ke třem bodům. Osm sekund před sirénou ale bylo opět vyrovnáno, když trefa Tomáše Nezbedy přinutila časoměřiče nastavit ještě dalších pět minut. Prodloužení však skončilo mnohem dříve. Jiří Průžek jako poslední rozvlnil litvínovskou bránu a postaral se o to, že na konto Liberce přibyl bonusový bod.