To je škoda! Dvacítka ve vyhroceném derby neudržela vedení

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Důležité utkání v rámci souboje o play off odehráli Tygři na ledě Mladé Boleslavi. Ani jeden z týmů nedisponoval výraznější převahou, skóre se však nakonec přiklonilo na stranu domácích. Těm se vyvedla třetí část, ve které zaznamenali obrat.

N8, sobota 10. března 2018
(0:0, 1:1, 3:1)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 34. Maršoun (Najman, Flynn), 52. Křížek (Kerda, Grim), 54. Kerda (Mašek), 60. Dvořák (Najman, Flynn) – 33. Burda (Průžek, Hrabík), 47. Burda. Rozhodčí: Jechoutek – Schopf, O. Doležal. Vyloučení: 3:3, navíc Jeník (LIB) trest ve hře. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 121. Střely na branku: 30:28. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2.

BK Mladá Boleslav

Špirek – Mašek, Chujac (A), Marček, Horský, Nepokoj, Mlčoch – Foerster, Kerda, Dvořák, Kousal (A), Tóth, Grim, Najman, Krejčík (C), Flynn, Křížek, Jindra, Maršoun.

Žajdlík – Mirochnikov, Hanousek, Krejsa, Turský, Benák, Kunst, Starosta (A) – Holenda, Šír, Průžek, Piroutek, Wiencek (A), Jeník, Nezbeda (C), Jursa, Burda, Teplý, Hrabík, Chrtek.

Důležitost utkání byla na obrazu hry vidět. Úvod utkání nabídl spíše rozvážnou podívanou s menším množstvím šancí. Přesto však mohlo být poměrně brzy veselo na liberecké straně! Byla velká škoda, že Nezbeda ve vyložené pozici minul poloodkrytou klec. Celkově měly šelmy mírnou územní převahu a více se držely na kotouči. Kromě již zmiňované šance si ovšem defenziva domácích počínala takřka bezchybně.

To druhá perioda už nabízela jinou podívanou! Tygři měli štěstí, když přečkali velkou šanci boleslavského Maršouna. Poté z nadějně vyhlížející pozice pálil Jursa jen těsně nad horní tyč! Zanedlouho už se modrobílí mohli radovat. V přesilovce se na brankovišti dobře zorientoval Václav Burda a dostal touš za čáru - 0:1. Posléze stálo při středočeském týmu velké štěstí, Krejsa totiž dalekonosnou ranou orazítkoval tyč!

A Boleslav dokázala vyrovnat. Po protiútoku přehodil Žajdlíkův beton Petr Maršoun - 1:1. Tygři se následně ještě museli bránit domácí přesilovce a zvládli to bez větších potíží. Do poslední dvacetiminutovky se tak vstupovalo za vyváženého stavu.

Zápas poznamenala velice nešťastná událost. Po faulu Jeníka zůstal na ledové ploše ležet mladoboleslavský Tóth, jenž byl přímo ze stadionu eskortován do nemocnice. Pro Jeníka si rozhodčí připravili trest ve hře, v příštím utkání se tak Liberečtí budou muset obejít bez své důležité opory. Boleslav měla k dispozici přesilovku pěti proti třem, ale místo vstřelení branky sama inkasovala!

Modrobílí už hráli ve čtyřech, když chybu brankáře Špirka zužitkoval svou druhou trefou dne Václav Burda, který rychle poslal kotouč do nekryté části klece. Domácí gólman se z nepovedeného výletu vracel marně - 1:2. Za příznivého stavu bohužel následovala smrtící závěrečná desetiminutovka.

Zdeněk Křížek zkusil štěstí z otočky a Žajdlík se snažil o zákrok marně - 2:2. Vyrovnávací branka Bruslaře silně nabudila a o pouhé dvě minuty později dokonala obrat. Tlak zakončil z mezikruží nechytatelnou střelou Dušan Kerda - 3:2. Tygři ještě pochopitelně nehodlali složit zbraně a zkusili štěstí při hře bez gólmana. K puku se ale dostal domácí Jan Dvořák a nedělalo mu problém upravit skóre na 4:2. Bílí Tygři nestačili na Mladou Boleslav a o play off budou muset pořádně zabojovat!

Jan Křivohlávek
„Udělali jsme důležitý krok k tomu, abychom se dostali do play off. Kluci ukázali, že v šatně je vnitřní síla a tým má dobrý charakter. I když jsme v přesilovce inkasovali, dokázali jsme znovu najít sílu a vůli po vítězství. Zápas byl vyrovnaný, možná rozhodlo větší srdce a štěstí na naší straně.“

Valdemar Jiruš
„Je to pro nás nešťastná prohra, ale na druhou stranu se jednalo o kvalitní zápas. V této nadstavbové skupině jsme ještě nesehráli utkání se slabým soupeřem. Extraliga juniorů má v současné době obrovskou úroveň. Sice jsme prohráli, myslím si ale, že jsme byli vyrovnaným soupeřem. Jednalo se o krásný a atraktivní hokej, soupeře jsme ale nedisciplinovaností jednoho z našich nejmladších hráčů pustili do dvojnásobné přesilovky. Paradoxně se nám v ní podařilo dát branku, přesto nás to oslabení stálo mnoho sil, které nám v závěru chyběly. Soupeř svým důrazem vstřelil dvě branky, tu poslední do prázdné brány už ani nepočítám. Byl to nešťastný zápas, ale pro kluky je to obrovská škola a musejí si z toho hodně vzít, ponaučit se a připravit na další utkání. Hlavy máme nahoře, protože jsme v Mladé Boleslavi herně nepropadli.“

N8, sobota 10. března 2018
(0:0, 1:1, 3:1)

Branky a nahrávky

BK Mladá Boleslav