To je škoda. Tygři promarnili v Třinci vedení a Oceláři vedou 1:0 na zápasy

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Třinec/Liberec - Starší dorost měl tak dobře nakročeno, tak dobře. Oceláři ale devět vteřin před koncem první třetiny snížili na 1:2, což je viditelně nakoplo. Zápas na svou stranu zlomili hlavě ve druhé periodě. Během závěrečného dějství už si vedení pohlídali.

OF1, pátek 24. února 2017
(1:2, 3:0, 1:1)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 20. Raška (Timotej Marguš), 24. Havránek (Molin), 32. Michálek (Molin), 38. Peterek (Najsar), 59. Peterek (Marguš, Najsar) – 12. Kunst (Jeník, Rychlovský), 16. Charvát (Bálik), 54. Krejsa (Hrabík, Jeník). Rozhodčí: Vaněk – Novák, Konvička. Vyloučení: 3:5 navíc Homola (TRI) 5 + do konce za faul kolenem. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 21:33. Diváci: 103.

HC Oceláři Třinec

Ochman – S. Radzienciak, Krzak, Rufer, Timotej Marguš, J. Adámek, Michálek, Homola – Havránek, Čmiel, Tománek, Klocek, Peterek, Raška, Indrst, Plandor, Papaj, Najsar, Molin

Hrstka – Bednář, Krejsa, Turský, Charvát, Had, Kunst, Ira, Bálik – Rychlovský, Dospěl, Šír, Šíp, Maťátko, Jeník, Burda, Kotyza, Hrabík, Piroutek, Chrtek, Bouřil

Série: Bílí Tygři Liberec - HC Oceláři Třinec 0:1

Do zápasu vstoupili daleko lépe Tygři, a to i přestože se úvodní minuty nesly v duchu vyloučení. První ránu Kunsta ještě Ochman s vypětím všech sil zneškodnil, po druhé ráně k levé tyči během přesilovky už se VRATISLAV KUNST a všichni Tygři radovali. O několik chvil později už byl rozdíl dvoubrankový, ADAM CHARVÁT využil clony před gólmanem Třince a propálil vše, co mu stálo v cestě.

Možná kritický moment celého zápasu přišel devět vteřin před koncem první periody. Domácí měli k dispozici ponechanou výhodu, přičemž od modré čáry vypálil Marguš a vyraženou střelu dorazil za Hrstku ADAM RAŠKA. Gól do šatny Oceláře viditelně nakopl a téměř ihned na začátku prostřední dvacetiminutovky bylo vyrovnáno. Molin vyzval ke skórování MARKA HAVRÁNKA, jenž se nemýlil.

Kunst brání přečíslení

V sedmadvacáté minutě orazítkoval tyčku liberecké branky Raška a vzápětí se po vyhraném vhazování do kotouče opřel JAKUB MICHÁLEK. Třinec poprvé vedl a s naším mužstvem to mělo vypadat ještě hůř, v přesilové hře po sekání Chrtka se prosadil JONÁŠ PETEREK, jemuž nabil po svém osobním neúspěchu Najsar.

V závěrečném dějství se šelmy rvaly o vyrovnání se pokoušely po brejcích i vytvořeném tlaku. Nakonec to vyšlo. MATĚJ KREJSA tečoval pokus Kryštofa Hrabíka a naše mužstvo prohrávalo pouze o gól. Jenže v čase 56:53 byl za podražení vyloučen Jeník a Třinec trestal. Marguš vypálil od modré a dorážku bez větších potíží přeměnil v pojišťovací gól JONÁŠ PETEREK. Jan Šír kouzlí s pukem

Modrobílým už nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře a v prvním utkání tak padli, svému soupeři podlehli poměrem 3:5. Oceláři se zároveň ujímají vedení 1:0 v sérii. Ta pokračuje již v sobotu druhým, velmi důležitým zápasem.

OF1, pátek 24. února 2017
(1:2, 3:0, 1:1)

Branky a nahrávky

HC Oceláři Třinec