Totální výpadek na konci druhé třetiny připravil Tygry o výhru

Date of publication Author Ondřej Flanderka

Bílí Tygři vstoupili i do středečního klání na švýcarském turné výtečně a po brankách Jecha, Duška, Bárty a Rýgla vedli v polovině utkání již 4:0. Pak ale přišel nepochopitelný výpadek a Severočeši během pár minut o náskok přišli, ba co víc, soupeř dokonce skóre otočil. Nervózní závěr už další góly nepřinesl, a po výsledku 5:4 se tak z výhry radovali hráči Ambri.

přát., středa 18. srpna 2010
5:4
(0:2, 5:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 33. Brunner (Kariya, Lehoux) 34. Walker (Hofmann, Gautschi), 36. Brunner (Gautschi, Duca), 38. Raffainer (Westrum, Gautschi), 40. Meier (Gautschi, Kariya) - 13. Jech (Urban), 17. Dušek, 23. Bulíř (Ondřej), 29. Rýgl (Trončinský, Klimenta). Rozhodčí: Reiber - Abegglen, Stäheli. Vyloučení: 7:8, navíc Brunner (API) a Moravec (LIB) oba na 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 1200. Průběh utkání: 0:4,5:4.

HC Ambri Piotta

Croce - Casserini, Bundi, Kobach, Gautschi, Kutlák, Vassanelli, Randegger, Stirnimann - Westrum, Duca, Raffainer, Kariya, Lehoux, Meier, Pestoni, Bianchi, Walker, Hoffmann, Brunner, Botta.

Pinc - Rýgl, Trončinský, Derner, Holub, Kolmann, Moravec, Štich - Bárta, Bulíř, Dušek, Jech, Klimenta, Ondřej, Plodek, Podkonický, Špaček, Tomíček, Urban, Víšek.

Pro Severočechy šlo o druhé utkání na švýcarském turné a po úterní výhře nad Novokuzněckem si svěřenci Jiřího Kalouse věřili i na Ambri-Piottu, která v neděli nestačila na Litvínov a prohrála s ním 2:5.

Liberečtí vstoupili do zápasu aktivně a více se hrálo na polovině soupeře. Mírnou územní převahu dokázali Bílí Tygři využít ve třinácté minutě, kdy se dokázal před brankou Ambri prosadit Ctibor Jech. Jeho branka českému týmu pomohla a po dalších šancích se dokázal v sedmnácté minutě o další trefu postarat Antonín Dušek, do kabin se tak šlo za stavu 2:0 pro Liberec.

I prostřední část zahájili Tygři koncentrovaně a po rychlé akci Ondřeje se dokázal prosadit junior Michal Bulíř. Když si pak těsně před polovinou utkání v přesilovce vyměnil Martin Rýgl puk s Trončinským a zvýšil již na 4:0, málo kdo věřil, že by Severočeši mohli zápas ještě ztratit. Opak byl ale pravdou a Ambri-Piotta navíc obrat zvládla za necelých osm minut. Dvě rychlé trefy Adriana Brunnera měly být varováním pro Bílé Tygry, když se ale výkon Libereckých ještě zhoršil, napodobil dva zásahy Brunnera v přesilovkách Raeto Raffainer a rázem byl stav 4:4. Obrat byl dokonán v poslední minutě druhého dějství, když popáté poslal kotouč za Pince aktivní Julian Walker .

Poslední dvacetiminutovka už příliš pohledný hokej nepřinesla. Oba týmy se nemohly dostat do zakončení a místo šancí bylo k vidění několik šarvátek a postrkovaček. Liberec se nedokázal už z rychlého kontru Švýcarů otřepat a šestadvacetiletého Lorenza Croce v brancem Piotty už nepřekonal. Druhý zápas na soustředění tak Tygři prohráli 4:5.